کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهردار سقز:

عدم دخالت شورا در عزل و نصب های شهرداری یک قانون است/ اختلاف سلیقه بین شورا و شهردار وجود دارد/ طلب ۷۷ میلیاردی شهرداری سقز از ۱۵ اداره وصول می شود

شهردار سقز گفت: انتخاب معاونین شهرداری یک امر طبیعی برای شخص شهردار می باشد و عدم دخالت اعضای شورا هم در این زمینه یک قانون است و نباید از آن سرپیچی کرد که در این زمینه چندین گزینه از سوی آنان به بنده پیشنهاد داده شد که با جواب منفی روبرو شدند.

به گزارش کُردتودی، اولین نشست خبری شهردار سقز در سال ۹۸ با اصحاب رسانه در همان ابتدا با پاسخ به سوالات خبرنگاران آغاز شد.

 

چیا صالحی بابامیری با اشاره به پرداخت حقوق و معقوقات پرسنل رسمی و شرکتی اظهار داشت: باتوجه به بدهی های شهرداری و فشارهای مضاعف مالی تاکنون یک ماه حقوق کامل و ۴ ماه اضافه کار نیروهای شرکتی و ۲ ماه حقوق پرسنل رسمی، پیمانی و قراردادی بصورت معوقه باقی مانده است که تلاش  بر پرداخت آن همواره ادامه دارد.

 

وی در پاسخ به استخدام نیرو در شهرداری گفت: در دوره بنده هیچ نیرویی در بخش اداری استخدام نشده است و اگر هم استخدامی صورت بگیرد قطعا از طریق برگزاری آزمون های سراسری می باشد. لیکن در بخش فضای سبز با توجه به حضور افراد مسن و بازنشستگی عده ای از آنها در راستای چابک سازی و جوان سازی نیروها تعداد محدودی بصورت فصلی بکار گیری شده اند.

 

بابامیری همچنین در پاسخ به سوالات عده ای از خبرنگاران در خصوص عزل و نصب های جدید علل الخصوص معاونین خود و پیشنهاد افراد از سوی شورا برای تصدی این پست ها تشریح کرد: قطعا انتخاب معاونین شهرداری یک امر طبیعی برای شخص شهردار می باشد و عدم دخالت اعضای شورا هم در این زمینه یک قانون است و نباید از آن سرپیچی کرد که در این زمینه چندین گزینه از سوی آنان به بنده پیشنهاد داده شد که با جواب منفی روبرو شدند.

 


وی همچنین به اختلاف سلیقه در بین اعضای شورای شهر و شهردار اشاره و خاطرنشان کرد: اختلاف سلیقه همیشه وجود دارد و این امر باعث پسرفت در کار بنده نمی شود و لذا کمر همت خود را بکار بسته ام تا به مردم شهرم خدمت کنم.

 

بابامیری در پاسخ به غیبت چند روزه اش طی یکی دو ماه اخیر در شهرداری اذعان داشت: زمانی که پست شهردار سقز را برعهده گرفتم به گفته رئیس شورای وقت شهرداری وارث ۱۲۰ میلیارد بدهی بود و تنها ۶ میلیارد طلب داشت که اختلاف این دو رقم خیلی بالا بود.

 


با تلاش پرسنل و تیمی که خودمان تشکیل دادیم خوشبختانه شهرداری سقز به تنهایی ۷۷ میلیارد تومان از ۱۵ اداره این شهرستان طلب دارد و این در حالی است که مبلغ طلب کل شهردارهای استان  ۱۳۵ میلیارد تومان است. قطعا وصول این بدهی از شهرستان میسر نبود مگر با رایزنی و گفتگو با مقامات بالای آن ادارات در تهران. غیبت چند روزه بنده نیز به همین خاطر بوده و ان شاءالله این طلب تا پایان شش ماهه اول سال ۹۸ وصول خواهد شد.

 

شهردار سقز همچنین در پاسخ به وضعیت ترمینال و سالن چند منظوره ستاد بحران گفت: در حال حاضر پایانه مسافربری این شهرستان آماده بهره برداری و سالن ستاد بحران نیز با بهترین امکانات آماده افتتاح می باشد. همچنین پروژه های عمرانی که در سال گذشته همراه با خبرنگاران از آن بازدید بعمل آمد  ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

 

این مسئول در ادامه بودجه سال ۹۸ شهرداری سقز را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: جلوگیری از تهاتر غیرقانونی، احصاءکردن مشکلات و شکاف ها از دیگر برنامه های مهم شهرداری در سال جدید می باشد.

 

لازم به ذکر است در این نشست ۳ ساعته مسائل زیادی در حوزه های ترافیکی، شهری، عمرانی، سرمایه گذاری، فرهنگی و ... از طرف اصحاب رسانه مطرح و از سوی شهردار پاسخ داده شد و از خبرنگاران تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/m.r

  دوشنبه 26 فروردین 1398 | 12:25

  کد خبر : 32727

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید