کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی دهگلان چه گذشت؟

فرماندار دهگلان: من شناسنامه اصلاح‎طلبان کردستان هستم/ فعالان مدنی: فرماندار نباید برای پیروزی حزب خود در انتخابات مجلس به مردم ظلم کند!

فعالان مدنی دهگلان,اصولگرا,اصلاح طلب,مشکلات دهگلان,نماینده مجلس,انتقاد از شورا,انتخابات پیش رو

نشستی با حضور فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی در سال جلسات فرمانداری دهگلان برگزار شد. 

به گزارش کُردتودی، نشست فعالان مدنی، فرهنگی و سیاسی شهرستان دهگلان با حضور گروههای اصلاح طلب و اصولگرا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

 در این نشست، جناحهای اصولگرا و اصلاح طلب هرکدام به بیان مشکلات در حوزه های فرهنگی، سیاسی و مدنی پرداختند.

 

کوهسار دادور فرماندار دهگلان هدف از برگزاری این نشست را مصلحت شهرستان عنوان کرد و اختلاف سلایق و اختلاف نظر را چیزی طبیعی دانست مادامی که بر مصالح عمومی ترجیح داده نشود.

 

 وی افزود: اختلاف نظر و سلیقه به این معنی نیست که هر کس با دیگر ی همفکر نباشد با او مخالف بوده و ضدیت دارد.

 

فرماندار دهگلان خود را شناسنامه اصلاح طلبان کردستان معرفی کرد و بیان داشت: این مسئولیت نزد من امانت، حق الناس و بیت المال است و اعمال سلیقه شخصی در امانت خیانت است و در کارم از اعمال شخصی و بغض شخصی پرهیز می نمایم.

 

 وی افزود: هر کسی برای شهرستان خدمت کند و دل در گروه مردم داشته و در هر طیف و جناح و فکری باشد در تیم ما قرار می گیرد.

 

فرماندار دهگلان گفت: اختلاف نظر اگر به ضرر جامعه باشد مردود است مهم این است که اصلاح طلب و اصولگرا اشتراکات همدیگر را پیدا کرده و روی این موضوع کار کنند و برای اختلاف نظر و تفاوت فکری همدیگر نیاز است احترام قائل شویم و نباید این انتظار را داشته باشیم که همه ما مثل هم فکر کنیم و همه حرف همدیگر را قبول کنند که این اصلا مقدور نیست.

 

 وی افزود: فضا برای فعالیت در شهرستان باز است بدون اینکه گروه و جناحی را در نظر بگیریم اگر هر گروه و جناحی در راستای چهارچوب قانون برای توسعه شهرستان حرکت کند مورد حمایت ما قرار می گیرد.

 

 

نیازی یکی از فعلان مدنی و اقتصادی شهرستان گفت: اگر دیدگاه دولتیها نسبت به مردم دیدگاه واقع بینانه باشد طبیعتا می تواند منشا خیر و برکت برای توسعه باشد اما اگر با تفکر خود پیش رود باعث ضرر جامعه می شود.

 

وی با تأکید بر وجود اعتماد در میان جامعه گفت: باید در میان مردم اعتماد سازی شود زیرا مردم در این زمینه بسیار آسیب دیده اند.

 

 سعادت کریمی بانوی فرهنگی شهرستان نیز ضمن انتقاد از برگزاری جلسات تکراری در دهگلان گفت: بی توجهی به جلسات خروجی ندارد و این باعث دلسردی شده است.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه امسال انتخابات مجلس را پیش رو داریم و باتوجه به بی توجهی هایی که به زنان می شود چگونه به آنها بگوییم در انتخابات شرکت کنند براستی مردم ما نسبت به نظام دلگرم اما از مسئولین دلسرد هستند.

 

وی افزود: متاسفانه بانوان در دهگلان نقش سیاهی لشکر را بازی می کنند و تنها در زمان انتخابات زنان دهگلانی وارد عرصه فعالیت شده و بعد از اینکه شخصی در مسند قدرت می نشیند زنان کلا به فراموشی سپرده می شوند.

 

کریمی ضمن انقتاد از اینکه اگر زنان فرهنگی نمی توانند رئیس آموزش و پرورش شوند آیا حق معاونت را هم ندارند؟!

 

 

زهرا غفوری نایب رئیس هیئت کوهنوردی و کارآفرین دهگلانی نیز با با بیان اینکه متاسفانه در دهگلان نمی دانم سایه جناحی، باند بازی یا غرض شخصی است که اصلا با بانوان همکاری نمی شود، گفت:  در حالیکهدهگلان بهترین کار آفرین ها را دارد اما یک کارآفرین ساکن صلوات آباد سنندج را به عنوان کارآفرین دهگلانی به صدا و سیمای کردستان می برند و با او صحبت می کنند، آیا مسئولان نمی دانند در شهرستان کارآفرین وجود دارد یا نه؟! فرماندار دهگلان هم ضمن نگرانی ازاین قضیه گفت: به من گفته بودند آن فرد دهگلانی است و اصلا از این موضوع خبر نداشتم!

 

خلیل احمدی فعال مدنی دهگلانی هم با انتقاد شدید از یکی از کارشناسان جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه این کارشناس در نشستی اعلام کرده کشاورزانی که اقدام به شخم یک خیش زمین می کنند آنها را به دادگاه معرفی نموده و به زندان فرستاده می شوند! این کارشناس محترم دیگر می خواهد چکاری با کشاورز بدبخت روستایی بکند، آیا می خواهد او را اعدام کند؟!

 

وی افزود: طبق نقشه سال 44 زمینی که دست کشاورز است منابع طبیعی با زور زمین را از کشاورز می گیرد و این کار باعث مهاجرت مردم روستا به شهر و حاشینه نشینی شده است.

 

جمال یوسفی عضو هیئت رئیسه شورای اصلاح طلبان دهگلان با اشاره به میزان رای مردم به دولت روحانی گفت: متاسفانه آن چیزی که ما از دولت تدبیر و امید انتظار داشتیم بر آورد نشد.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه بیمارستان دهگلان در مسیر سیلاب احداث شده و 13  میلیارد تومان پول بیت المال هزینه آن شده است نیاز است با مشاور و کارفرما برخورد شود.

 

 

صمد محمدی دبیر شورای اصلاح طلبان دهگلان نیز خواستار اولویت بندی بودجه دولت در توسعه شهرستان شد و گفت: امروز نیاز ما اشتغال از جمله اشتغال پایدار روستایی است که توجه به این امر باعث مهاجرت معکوس می شود.

 

 محمدی ضمن انتقاد از جهاد کشاورزی دهگلان بیان داشت: چند طرح  گاوداری نیمه صنعتی در شهرستان مجوزشان صادر شده اما با گذشت چندین ماه تاکنون کمیته فنی برای این طرح تشکیل نشده آیا کمیته فنی برای این طرح اشتغال زایی این همه وقت لازم را دارد؟!

 

وی افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سازندگی سپاه بیت المقدس و سپاه دهگلان به جد در توسعه منابع روستایی فعالیت می کند.

 

 محمدی در ادامه با تاکید بر احترام به نظرات دیگران گفت: اگر مردم شهرستان دهگلان بعد از فتن دکتر ارشدی فرماندار سابق نگران شدند بخاطر این بود که برای نظرات مردم احترامی خاص قائل بود.

 

 

 جمال مرادی عضو هیئت اجرایی خانه کشاورز دهگلان هم با اشاره به بحث آب در دشت لیلاخ گفت: متاسفانه تخصیص آب سدها به دهگلان هنوز مشخص نشده است و حقیقت به مردم ما گفته نمی شود، چه لزومی دارد آب سدهای ما به دشت زنجان و همدان و خوزستان برود در حالیکه شهرستان دهگلان خودش دارای زمینهای حاصلخیز است!

 

 وی ضمن انتقاد از منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک بیان داشت: جوانان بیکاری که درخواست گلخانه می دهند سرگردان کارهای اداری در این دو اداره هستند و تا زمان معرفی به بانک 8 ماه طول می کشد. مخصوصا منابع طبیعی خیلی متقاضیان را اذیت می کند.

 

حسین یوسفی فعال مدنی هم در ادامه با بیان اینکه دهگلان در سال 86 به فرمانداری ارتقاء یافته است، گفت: قرار شد که بودجه جهشی در نظر گرفته شود متاسفانه نمایندگان در این زمینه هیچگونه فعالیتی نداشتند.

 

وی افزود: نماینده فعلی دهگلان و قروه گفته است؛ هیچ کاری از دستم بر نمی آید و هیچ کمکی به کسی نمی توانم بکنم و مردم هم هیچ انتظاری از من نداشته باشند.

 

این فعال مدنی گفت: کسانی که به عنوان نماینده و یا شورا با رای مردم انتخاب می شوند نیاز است در پایان ماموریت از آنان حسابرسی صورت گیرد.

 

این فعال مدنی ضمن انتقاد از بعضی رسانه های شهرستان که زبان مردم هستند، گفت: چرا بعضی از رسانه ها فقط با کسانی که دوستی و رفاقت دارند به معرفی فعالیت آنان می پردازند در حالیکه نیاز است رسانه بی طرفانه کسانی که لیاقت خدمتگذاری دارند معرفی نماید هر چند رسانه مذکور فعالیت دارد اما کم است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه نماینده پل ارتباطی مردم با مسئولان کشوری است هیچ وقت نماینده ای نیامده که مشکلات مردم را بشنود!

 

 

اسدالله رحیمی دیگر فعال مدنی شهرستان نیز گفت: شهرستان دهگلان از تنش بسیار آسیب دیده است و برای حل مشکلات نباید اختلاف و سلایق شخصی حکمفرما شود.

 

وی افزود: فرماندار قبل با  آرامش آمد و با آرامش رفت اما من از فرماندرار جدید خواستارم ضمن احترام به نماینده مجلس باید استقرار و جایگاه خود و هیئت اجرایی و فرمانداری را حفظ نماید.

 

 وی خواستار نظارت بیشتر بر گران فروشی اجناس در شهرستان شد و بیان داشت: مردم علاوه بر تحمل گرانی، گران فروشی را هم تحمل می کنند.

 

عزت الله رستمی فعال فرهنگی شهرستان ضمن گلایه از بانکها اظهار داشت: اکثر مردم از دست بانکها ناراضی هستند و با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری که رونق تولید است متاسفانه وام های 2 میلیارد تومانی به افرادی به عنوان کارآفرین برای ایجاد اشتغال وگذار می شود که بعد از بکارگیری جوانان بعد از 2 الی 3 ماه، کارفرما فرد بکار گیری شده را از ترس اینکه بیمه شود اخراج می کند، این کجایش کار آفرینی و ایجاد اشتغال بوده است؟!

 

فاروق قادرمرزی رئیس شورای اصلاح طلبان دهگلان اظهار داشت: درست است ما برچسب اصلاح طلبی داریم اما هیچ وقت در برابر فکر و جناح یکدیگر قد علم نمی کنیم و اگر کسی در هر گروه و جناحی برای برای توسعه شهرستان کاری انجام دهد ما حمایتش می کنیم.

 

 وی افزود: نماینده مجلس باید مداخله گر باشد اما نه در آن حدی که هم خود و هم شهرستان را زیر سوال ببرد نماینده می تواند تا حدودی هماهنگ باشد و نظر دهد.

 

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه امسال انتخابات مجلس رادر پیش رو داریم استدعا دارم از فرمانداری بی طرفی خود را حفظ کند هر چند ما اصلاح طلب هستیم اما اگر یک نفر اصولگرا در انتخابات شرکت کند و دلش در گرو مردم شهرستان باشد نباید اجازه دهیم حقش ضایع شود.

 

وی افزود: من به دکتر ارشدی فرماندار قبل در مان آمدنش به شهرستان تبریک نگفتم اما زمانی که از شهرستان رفت به او تبریک گفتم زیرا با روی سفید از شهرستان رفت.

 

 سیف پناهی عضو خانه کشاورز دهگلان ضمن انتقاد از دولت اظهار داشت: در شهرستان دهگلان 82  درصد مردم  به دولت روحانی رای دادند اما متاسفانه 8 درصد از نیروهای شهرستان جذب شده که این باعث دلسردی میان مردم شده است.

 

 

سید صابر حسین پناهی بازنشسته و فعال مدنی نیز با بیان اینکه مردم ایران اسلامی وطن پرست هستند، گفت: مردم بنا به وظیفه ذاتی خود به آب و خاک خود خدمت کرده اند.
 

 

  حسین پناهی خطاب به حضار در نشست گفت: چرا شماها برای خود گریه می کنید هرکدام از شما حداقل تا سه میلیون تومان حقوق دارید اما کارگری که اگر کار داشته باشد روزی 30 الی 50 هزار تومان درآمد دارد و در ماه 10 الی 15 روز کار کند چگونه باید خرج زندگی را تامین کند در حالی که مسئولین و روسا خودشان سیر هستند و در فکر مردم گرسنه نیستند.

 

بهروز محمدی نماینده شورای شهرستان و نایب رئیس شورای استان در ادامه ضمن انتقاد از اینکه اگر نشست مدنی است چرا فعالان مدنی شهرستان دعوت نشده اند، گفت: 90 درصد افراد دعوت شده فقط ساکن خود شهر دهگلان هستند.

 

وی افزود: جامعه مدنی پلی میان مردم و دولت است و باید منتقد بوده و با تمام وجود انتقاد کند اما متاسفانه نمی دانم چرا می ترسیم و انتقاد نمی کنیم در حالیکه برای حل مشکلات باید انتقاد منصفانه شود.

 

محمدی گفت: شورا به عنوان نماینده مردم اگر مشکلی دارد باید مردم انتقاد کنند که با جان و دل آن را می پذیریم زیرا وظیفه اصلی شورا انتقال مشکلات مردم، پیگیری و نظارت است.

 

وی در ادامه گفت: باتوجه به اینکه رسانه رکن دموکراسی است و رسانه باید در فکر رساندن مشکلات مردم به مسئولان باشد، نباید به تعریف وتمجید از ارگانهای دولتی بپردازد.

 

مفاخری دیگر فعال مدنی شهرستان با بیان اینکه 3 سد در حوزه آبریز شهرستان وجود دارد اماهنوز بی خبریم و کسی هم اطلاع ندارد که چقدر از آب سدهای خودمان به شهرستان  اختصاص می یابد!

 

مفاخری افزود: متاسفانه فقر دامن مردم را گرفته و مردم دهگلان به علت نبود مکان تفریحی دچار افسردگی شده اند. نیاز است برای مکان تفریحی شهرستان اقداماتی صورت گیرد.

 

این فعال مدنی با اشاره به فروشندگان مواد مخدر گفت: متاسفانه اگر فروشنده مواد دستگیر شود بعد از چند روز آزاد شده و اقدام به عمده فروشی می کند که کسی برخوردی جدی با این مشکل نمی کند.

 

 وی با اشاره به نصب دکل اینترنت در حیاط یکی از مدارس شهر دهگلان گفت: تاکنون 480 نفر از والدین با مکاتبه امضا شده خواستار برداشتن این دکل مضر هستند و می بایست دکل 170 متر با اماکنی که جمعیت دارد فاصله داشته باشد اما تاکنون هیچ اقدامی نشده که این درد بزرگی است.

 

 انتهای پیام/h.e

یکشنبه 25 فروردین 1398 | 08:38

کد خبر : 32718

منتشر کننده : الف ق/d

شهروند پاسخ یکشنبه 25 فروردین 1398 | 10:33

3
8

اولا" فرماندار چون رئیس ستاد هیات اجرایی انتخابات شهرستان می باشد به هیچ وجه نمی تواند حمایت خود را از نامزد یا داوطلب انتخاباتی بصورت آشکار بنماید ؟ فقط یک رای دارد.ثانیا" سایر دستگاههای نظارتی بر امر برگزاری سلامت وروند انتخابات نقش ونظارت دارند . انتخابات نمایندگان با ریاست جمهوری خیلی متفاوت بوده چرا که در این انتخابات دیگر آقایان ستاد روحانی وبر ستادیها آن قدرت مانور زدن در شهرستان ودید وبازدیدها با ماشین وخودرو دولتی وامکانات دولتی ندارند ، یا به عبارتی نمی توانند مثل آقایان مدیرکل می باشند و خودشان ستاد بزنند و در روز و وقت اداری خودش در ستاد آقای روحانی در خیابان فلسطین حضور داشته باشد و تبلیغ نمایند .مطمئن باش برگ برنده انتخابات فقط مردم رقم می زنند ولی متاسفانه سایر بر ستادیها نفعش می برند.

شهروند پاسخ یکشنبه 25 فروردین 1398 | 11:56

2
17

آقای دادور در حدی نیستن انتخابات رو مدیریت کنند مردم آگاه شده اند و دیگر یه هیچ فرصت طلبی رای نخواهند داد در ضمن حتی تمام نماینده های استان‌کردستان اصلاح طلب باشند به محض ایکنه دولت روحانی به ...واصل شد هیچ منفعت طلبی در این استان نمیتونن زندکی کنند و همگی ...خواهند شد و باید برن تهران دنبال سوراخ موش بگردن عملکرد دادور در سروآباد و روابط عمومی بیانگر همه چیز است متاسفم برای نماینده بی خبر قروه و دهگلان

درخواست اصلاح از اقای فرماندار پاسخ دوشنبه 26 فروردین 1398 | 09:42

0
8

از جناب اقای فرماندار محترم تقاضا دارم که همان مشکلاتی را که مردم انتظار دارند را اصلاح عملی فرمایند . گردشگری سرواباد را فکر کنم همین فرماندار محترم بود که می خواست با اوردن مرقد مرحوم شیخ عثمان توسعه دهد و فکر کنم در همین سایت کرد تودی خواندم که نتوانستند حالا پیشنهاد می کنم با تخصص ایشان در امر توسعه گردشگری برای دهگلان نیز فکری کند

ژاورود چهارشنبه 28 فروردین 1398 | 21:56

آقای دادور با شعار پوپولیستی ایجاد بخش ژاورود در سروآباد شروع به کار کرد ولی حتی یکبار هم از این محور مهم و پرجمعیت شهرستان دیداری نداشت چرا که مدیری اگر احاطه اطلاعاتی بر حوزه تحت مدیریتش نداشته باشد در مدیر بودن او باید شک داشت

0000 پاسخ دوشنبه 26 فروردین 1398 | 11:03

12
1

دادش جان فرماندار شهرستان وسایر فرمانداران بخاطر رفع مشکلات وتخصصی نمودن کارهای اجرایی هر روز ،هرماه وهر هفته ، در استان همایش دارند .بعدا" به فکر توسعه شهرستان و رفع مشکلات حوزه کاری خود اقدام خواهند نمود، زیاد عجله نکن کارها با برنامه ریزی پیش میری.. .

مخالف پاسخ دوشنبه 26 فروردین 1398 | 22:18

1
9

درجواب درخواست اصلاح از فرماندار باید بگم که برنامه آقای دادور و وعده ایشان که خدارو شکر کم هم نیستند و در وعده دادن استاد هستن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لیلاخ هست!!!!!!

0000 پاسخ سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 | 08:56

0
3

لجی شاوازان ، کورکوه وازان

بااظهار تاسف از انتخاب های نابجای که توسط مقام عالی استان صورت می گیرد . این مشکلات خاص دهگلان نیست اکنون قریب 40 درصد فرمانداران بصورت سرپرست یعنی اینکه سرنوشت کار وتلاش در استان تعطیل و کسی به این امر اهتمام وتوجه ندارد . چه دلیلی دارد پست های مدیریتی را مثل گوشت قربانی بین بر ستادی هاو فرصت طلبان بی قید تقسیم کرد

مخالف پاسخ شنبه 14 اردیبهشت 1398 | 08:13

0
2

برای ایشون باید گریست چون شناسنامه ش در آستانه باطل شدن هست

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید