کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل کتابخانه های عمومی خبر داد؛

20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت در کتابخانه های عمومی کردستان توزیع شد

کتاب کردی، کتاب اهل سنت، کتابخانه های کردستان، محمد عبدالملکی

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان از توزیع 20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت در کتابخانه ها خبر داد و گفت:این کتاب ها در دو ماه گذشه به تمام کتابخانه های عمومی و مشارکتی ارسال شده و هم اکنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.

محمد عبدالملکی در گفت و گو با کُردتودی، با اعلام این خبر اظهار کرد: بر این اساس 242 عنوان کتاب کوردی و اهل سنت در 20 هزار نسخه در کتابخانه های عمومی نهادی و مشارکتی استان توزیع شده است و اعضا می توانند از این منابع بهره مند شوند.


وی ادامه داد: از تعداد 242 عنوان منابع ذکر شده 36 عنوان کوردی و بقیه ویژه اهل سنت است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همکاری انتشاراتی های استان تهیه و به کتابخانه عمومی ارسال شده است.


مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان توجه به علایق مخاطبان را در ارتقای شاخص مطالعه بسیار مهم برشمرد و گفت: این مهم از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و ارسال این تعداد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان نیز در این راستا صورت گرفته است.


عبدالملکی بیان کرد: توزیع کتاب در کتابخانه های عمومی متناسب با شرایط زبانی و عقیدتی در هر منطقه در جلب توجه مخاطبان به کتابخانه های عمومی بسیار اثرگذار است.


وی تصریح کرد: علاوه بر این تعداد کتاب، در سه سال گذشته نیز بالغ بر 20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت نیز به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان و با تائید نهاد از ناشران و نویسندگان بومی خریداری شده و هم اکنون در کتابخانه ها موجود است.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در ادامه با اشاره به طرح اهدای کتاب، اهدای اندیشه در کتابخانه های عمومی، گفت: بر این اساس مردم می توانند با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی به ارتقای سطح آگاهی و شاخص سرانه مطالعه در کشور کمک کنند.


عبدالملکی عنوان کرد: علاقمندان می توانند کتاب و یا کتابخانه های شخصی خود را به منظور استفاده عمومی به کتابخانه های عمومی اهدا کنند و این امر بسیار پسنیده و برای جامعه مفید است.


وی اضافه کرد: هم اکنون 650 هزار عنوان کتاب در 50 باب کتابخانه عمومی نهادی استان کردستان موجود است و افراد می توانند با عضویت در کتابخانه ها از این منابع بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 22 فروردین 1398 | 07:27

کد خبر : 32697

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید