کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سال گذشته انجام شد؛

یک هزار و ۱۵۶ عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات توسط آتش نشانان سنندجی

سهیل فضل وزیری، آتش نشانی سنندج، شهرداری سنندج

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام یک هزار و ۱۵۶ عملیات اطفاء حریق وامداد و نجات طی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: ۶۴۳ مورد از عملیات های انجام شده مربوط به حوادث آتش سوزی بوده و ۵۱۳ مورد نیز به عملیات امداد و‌ نجات انجام شده است

به گزارش کُردتودی، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر سنندج در جمع خبرنگاران عملکرد سال گذشته این سازمان را تشریح کرد.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اظهار داشت: از مهم ترین رسالت کاری این سازمان  امداد رسانی بموقع به شهروندان در مواقع بروز حادثه و کاهش خسارت های جانی ومالی شهروندان است.

 

 سهیل فضل وزیری بیان کرد:  سال گذشته یک هزار و ۱۵۶ عملیات  اطفاء حریق وامداد و نجات  در سطح شهر  انجام شد که ۶۴۳ مورد از عملیات های انجام شده مربوط به حوادث آتش سوزی بوده و ۵۱۳ مورد نیز به عملیات امداد و‌ نجات اختصاص داشته است.

 

وی افزود: بيشترين آمار مربوط به عمليات مهار آتش سوزي در سطح فضای سبز، جنگل ها و مراتع با ۳۷۸ مورد و کمترین آن نیز به یک مورد اطفاء حریق در مراکز بهداشتی و درمانی مربوط بوده است.

 

 وی ادامه داد: دیگر عملیات اطفاء حریق شامل مسکونی ۱۰۱ فقره، خودرو و‌ ماشین آلات ۷۰ فقره، تجاری ۳۶ مورد، ضایعات و زباله ۲۸ مورد، تاسیسات شهری ۷ مورد، اداری ۸ فقره، مراکز آموزشی ۳ مورد، صنعتی ۲ مورد، انبار ۲ مورد و ۷ مورد نیز مربوط به سایر موارد بوده است.

 

فضل وزیری خاطرنشان کرد:  ۵۱۳ فقره عملیات امداد و نجات نیز طی سال گذشته انجام شده  که این عملیات ها شامل ۱۹۴ مورد گرفتن حیوانات وحشی و موذی، ۱۱۴ مورد گیر کردن در آسانسور، ۴۸ فقره امداد در تصادفات، ۴۶ مورد گیرکردن انگشتر، ۲۵ مورد بسته شدن درب، ۲۱ فقره آبگرفتگی و سیلاب، برف و کولاک ۸ مورد، کوهستان ۷ مورد، انفجار گاز ۸ مورد، عملیات غواصی ۶ مورد، سقوط از ارتفاع ۲ مورد، سقوط در چاه ۲ مورد، سقوط اشیاء خفگي و گاز گرفتگي و ريزش آوار ٣ مورد و ۲۹ عملیات نیز به سایر موارد اختصاص داشته است.

 

فضل وزیری همچنین اظهار داشت:  در عملیات های صورت گرفته تعداد ۷۵ نفر از شهروندان دچار آسیب دیدگی شده و متاسفانه تعداد ۲۶ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

 

وی اعلام کرد: یک هزار 122 عملیات انجام شده در محدوده شهر ،22 عملیات خارج از محدوده شهر و 12 عملیات هم در محدوده روستاها انجام شده است.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در نهایت تصریح کرد: در طول سال گذشته ۱۲ هزار و ۶۹۹ نفر تحت آموزش قرار گرفتند که شامل ۲۱۴۰ نفر به صورت درون سازمانی و ۱۰۵۵۹ به صورت برون سازمانی آموزش  لازم را فرا گرفتند.

 

انتهای پیام/a.s

دوشنبه 19 فروردین 1398 | 11:48

کد خبر : 32667

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید