کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرشادان اذغان کرد:

آقای رئیس جمهور برای افتتاح استخر به کردستان سفر نکنید!

فرشادان ، استخر دیواندره

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بنده می‌گویم که آقای رئیس جمهور برای افتتاح این استخر به کردستان سفر نکنید بلکه برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حل اینکه کردستان علیرغم داشتن محرومیت، در تورم نقطه به نقطه استان اول کشور بوده به این استان سفر کنید.

 سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به تغییرات بودجه اظهار کرد: اعتباری که در بودجه امسال با عنوان کمک به مدارس علوم دینی اهل سنت تعیین شده بود به عنوان کمک به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی تغییر کرده و یک هزار و 300 میلیارد ریال تعیین شد.

 


وی افزود: برای ساخت دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان در بودجه امسال ردیفی اختصاص یافته است.

 


وی با اشاره به اینکه کلنگ احداث سد سیازاخ دیواندره از سال 82 زده شده بود و در دولت دهم افتتاح شد، اضافه کرد: سال 96 باید ساخت این سد تکمیل می شد اما ردیف بودجه آن به اتمام رسید که در بودجه امسال اعتباری برای تکمیل آن تعیین شد.

 


نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از اعتبارات مرتبط با کردستان را تعیین 30 میلیارد ریال اعتبار مازاد برای آبرسانی به شهر کامیاران اعلام کرد.

 

 

فرشادان با اشاره به اینکه 50 هزار میلیارد ریال برای افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی در بودجه 98 اختصاص یافته است، یادآور شد: 35 هزار میلیارد ریال آن برای کمیته امداد امام( ره) و 15 هزار میلیارد ریال دیگر نیز با هدف کمک به رفع فقر در قالب تسهیلات در کشور ارائه می شود.

 

 

وی با اشاره به اینکه استخر شهرستان دیواندره 13 سال است که تعطیل شده و هنوز راه اندازی نشده است، ادامه داد: پنج میلیارد تومان به استخر دیواندره اختصاص داده شد و قرار بود که این استخر در دهه فجر امسال افتتاح شود اما نگذاشتند. این طرح را گذاشته‌اند تا آقای رئیس جمهور بیاید و آن را افتتاح کند.

 

 

فرشادان ادامه داد: بنده می‌گویم که آقای رئیس جمهور برای افتتاح این استخر به کردستان سفر نکنید بلکه برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حل اینکه کردستان علیرغم داشتن محرومیت، در تورم نقطه به نقطه استان اول کشور بوده به این استان سفر کنید.

 

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان اظهار کرد: سال 97 معیشت مردم به دلیل وجود تحریم‌های اقتصادی تحت شعاع قرار گرفت که برای کاهش فشارهای اقتصادی و بهبود وضع معیشت مردم در بودجه سال 98 برای خرید کالاهای اساسی بالغ بر 14 میلیارد دلار اعتبار درنظر گرفته شده است که به شکل کارت‌های اعتباری به مردم اعطاء خواهد شد.

 

 

وی بحث اشتغال را نیز یکی از بزرگترین دغدغه‌های کشور دانست و اعلام کرد: در بودجه سال 98 تسهیلات کم‌بهره‌ای نیز برای ایجاد اشتغال در شهرها و روستاها در نظر گرفته شده است.

 

 

فرشادان همچنین ذکر کرد: پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات با بهره چهار درصد نیز برای ایجاد اشتغال افراد تحت پوشش‌ کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده که سه هزار و 500 میلیارد تومان آن به مدددجویان کمیته امداد و یک هزار و 500 میلیارد تومان دیگر آن نیز به مددجویان بهزیستی تعلق خواهد گرفت.

 

 

وی اختصاص اعتبار برای رفع فقر مطلق را نیز از دیگر مواردی دانست که در بودجه سال 98 لحاظ شده و در این راستا گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی نیستند و یا پشت نوبتی هستند در بودجه سال 98 بالغ بر هشت هزار و 400 میلیارد تومان در نهادهای حمایتی برای کمک به رفع فقر مطلق این افراد در نظرگرفته شده است.

 

 

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: اعتبارات مربوط به بخش اشتغال استان کردستان هنوز مشخص نشده که چه میزان است اما در سال گذشته بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در دو بخش اشتغال فراگیر شهری و پایدار روستایی به استان اختصاص یافت که امسال نیز تلاش می‌کنیم اعتبارات خوبی را برای این بخش بگیریم.

 

 

وی در پایان گفت: احداث دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان و ایجاد ردیف بودجه برای آبرسانی به شهر کامیاران در قالب ردیف بودجه سنندج در بودجه ۹۸ اعمال شده است.

 

 

انتهای پیام/n.r

یکشنبه 18 فروردین 1398 | 07:11

کد خبر : 32637

منتشر کننده : م ر/a

0000 پاسخ شنبه 17 فروردین 1398 | 12:25

0
3

جناب آقای دکتر فرشادان باعرض سلام وادب ، بله بیانات شما کاملا صحیح ولی خیلی دیراست بیان چنین مطالبی برای نماینده مجلس ،چون حضرتعالی 4سال فرصت داشتید ، مطالب ومشکلات اقتصادی استان وحوزه کاری خودت مطرح وبیان نمایئد ، حضرتعالی وجناب دیگر نماینده فقط دنبال مثلث بکارگیری یاران باوفاء ورفقا ... انتخاباتی خودتان بودید. مطمئن باش نه تنها شما بلکه آقای علوی هم در انتخابات اسفند 1398 پیروز نخواهد شد . یقین داشته باش این حرف مردم در محافل عموم است نه من.

م.الله ویسی پاسخ یکشنبه 18 فروردین 1398 | 09:41

0
2

آقای فرشادان شما در اوان انتخابات با سواستفاده از فرصت خودتان را اصلاح طلب خواندید که رای بگیرید و بعد زیرش زدید بعد گفتید مستقلم معلوم نیست مرام شما چیست جز دخالت در انتصابات به قصد مهره چینی و کارهای نکرده ای که حالا برای خودنمایی مطرح می کنید. واقعا این چند سال شما برای مردم چه کرده اید جز برای خودتان. البته گاهی اینطور غرهایی می زنید که یعنی بگویید دارم کار می کنم و منتقدم اما بعد در کنار همان دولتی ها می ایستید و عکس یادگاری می گیرید. لطفا در مورد مجتمع های تجاری خیابان پاسداران سنندج و تزریق فامیل و اطرافیان خود در ادارات دولتی و شرکتها هم اطلاع رسانی کنید تا ببینیم خودتان چند مرده شفافید.

افسوس پاسخ یکشنبه 18 فروردین 1398 | 10:29

0
1

واقعاًجای تأسف است نمایندگان محترم چهارسال کرسی مجلس رابه آغوش کشیده اند بدون اینکه حرفی بزنند ویاکمک به مردم بلخصوص طبقه جوانان بیکاراین استان انجام دهند به محض اینکه نزدیک انتخابات می شود به دست وپامی افتند وتبلیغات دروغین خودراشروع می کنند ماچکارکرده ایم وچکارمی کنیم نه عزیزم دیگر مکلت کورد کلاه سرشان نخواهدرفت شمانمایندها فقط به فکر جمع آوری مال وثروت خودهستید هیچ کاری برای مردم انجام نداده اید حضرتعالی یکدوره نماینده بوده ایددراین مدت چه عملی که عام المنفعه مردم باشدانجام داده ایدومردم دیگر استخرنمی خواهندچون اینقدردربحران تورم قرارگرفته اند خودمردم هرروز دراستخربی آب دست وپامی زنند تابلکه نان خشک شبی رابرایخودوخانواده تهیه نماین ویااینکه همین نماینده قبلی جناب آقای علوی درمدت دودوره نمایندگی چه منفعتی برای مردم حوزه های انتخابیه خودداشته است بغییرازافرادهوچی ایشان نباشد من خودشاهدبودم دردوره اول همین آقای علوی درزمان تبلیغات درروستاهای چوبلاغ وکتک شهرستان دیواندر ه اعلام نمودواقعاً متأسفم ازاین مردم که حتی جاده ای که بتواننددراسرع وقت ترددنمایند وجودندارد وبه محض اینکه به مجلس رفتم حتماً جاده این روستاها رادرست واسفالت می نمایم جناب علوی چهارسال اول پیشکش حضرتعالی باشد درچهارسال دوم این عمل راانجام ندادید وتاکنون مردم این روستاهادرسخت ترین شرایط زندگی قرارگرفته اند وجدانن بیاییددست ازتبلیغات دروغین بردارید وبامردم روراست باشید فکرمی کنم مردم آنقدرآگاه شده اند این باراحتیاج به تبلیغات شماهاراندارد همانطور که خدای تبارک وتعالی فرموده اند لعنت خدابردروغگو وکلاهبردار

متاسف پاسخ یکشنبه 18 فروردین 1398 | 20:31

0
0

با سلام جناب فرشادان واقعا جای تاسف است که اینطور بیاناتی داشته اید فکر میکنید مردم نمیدانند شما فقط برای رای این حرفها را میگویید دیگر هیچ‌ ایا در این سه سال واندی ازنمایندگیت جز فشار پشت پرده به مدیران که فلانی وفلانی را یا جز اقوامتان هستند مانند خانم...در. ناحیه یک یا جز مسیولین ستاد انتخاباتی تون کار دیگری برای مردم این استان انجام داده اید فشار پشت پرده شما همه را کلافه کرده است و نه مردم ازت دلخوش هستند نه مدیران ونه کارکنان سازمانها بیشتر از این برای بکارگیری برستادیهایت فشار نیاور ید چون بخشی از بدبینی در این سه سال از همین موضوعه ومتاسفانه با نماینده دیگر اینجا به جای آنکه به فکر حل مشکلات مردم و استان باشید بیشتر به فکردرگیری و رقابت برای بکارگیری نیروهاتون بودید واین موضوع از سمت شما نسبت به او بیشتر هم‌میگفتندظاهرا بوده است و به خاطر خودت وبه خاطر خدا بیشتر از این دخالت حداقل در مصادر مدیریتی به خاطر اطرافیانت اعم از فامیل وبرستادیهایت نکنید ممنونت میشویم همین اندازه را هم‌ اگر عمل کنید شاید رعایت این موضوع در این ده ماه مانده به انتخابات چند درصدی به نفعتان باشد وحرف های جنابعالی زمانی امروز اعتبار داشت که از اول هم‌ دنبال حل مشکلات مردم بودید ودخالتی در عزل ونصب افراد نداشتید چون تجربه نشان داده است نمایندگانی که عمده ی برنامه شون را بعد از انتخابات منحصر به عزل ونصب میکنند به شدت مورد نگرانی وبدبینی مردم را فراهم میکنند چون دخالت غیرقانونی است نماینده قانون گذار است نه مسئول اجرایی امور

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید