کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

واکنش نماینده مریوان و سروآباد به انتصاب فرمانداران این دو شهرستان؛

آقای استاندار آیا انتصاب‌های شما به معنای انتقام از مردم کردستان نیست؟!

منصور مرادی ، نماینده مریوان و سروآباد، انتصاب سرپرست فرماندار

نماینده مردم شهرستان های میروان و سروآباد خطاب به استاندار کردستان گفته است: آیا حکم ۸ سرپرست برای پست‌های حساس استان انتقامی از مردم این استان نیست؟ خبر دارید تدبیرتان کردستان را گرانترین استان کشور کرده است؟

به گزارش کُردتودی، منصور مرادی در واکنش به انتصاب سرپرست فرمانداری های دو شهرستان مریوان و سروآباد که بدون هماهنگی با او انجام شده و او مخالف این انتصابات است، با انتشار پیامی در فضای مجازی آورده است:

 

مردم عزیز و غیور دیار سرافراز کردستان عموماً و مردم عزیز و شریف هر دو شهرستان مریوان و سروآباد علی‌الخصوص!

 

گرم‌ترین درودها و خالصانه‌ترین ارادات را به محضر مبارکتان تقدیم می‌دارم، می‌دانم هر کدام از شما عزیزان نکته‌سنج و باریک‌بین مسایل روز را موشکافانه پیگیری می‌نمایید و برای خود از هر کدام از تعویق‌ها، امورات انجام نشده، مسایل فراموش شده، کارهای تعطیل‌شده، محنت‌های پیش‌آمده و ناحقی‌هایی که در حق شما محقق شده است تفسیر فردی و تحلیل شخصی دارید.

 

خوب می‌دانم چرایی‌ها و چگونگی‌های عدم انتخاب فرماندار مریوان در چند ماه اخیر چه سوالات بی‌جواب و چه تشویش‌های لاینحلی برایتان پیش آورده است و در رسانه‌ها و فضای مجازی چه‌ها شنیده‌اید و با چه نظرات مغرضانه و سیاه‌نمایی‌هایی در این باب مواجه بوده‌اید.

 

این ناعدالتی و کج‌روی‌ها در حق ما و شما بسی رفته است و تا آمده‌ایم و مخالفت کرده‌ایم و خواسته‌ایم حقایق را برملا کنیم، دیده‌ایم عده‌ای منفعت‌طلب فضا را مسموم نموده‌اند و فرصت برای بیان حقایق را از ما می‌گرفتند. در ادامه سعی می‌کنم گوشه‌ای هر چند اندک از ابعاد ناپیدای اتفاقات اخیر را با شما در میان بگذارم تا در مناظرات مستقیم و تلویزیونی ابعاد بیشتری از آن را بیان کنم.

 

سوالی که ممکن است همه مطرح کنند و مطرح کردنش هم به حق است این است که چرا نماینده با انتخاب گزینه‌های مورد نظر استانداری مخالف است؟ من اگر بخواهم به تفصیل به پاسخ این سوال بپردازم باید ساعت‌ها زمان صرف واکاوی این امر بکنم اما به اختصار اگر اشاره‌ای داشته باشم این است که بعنوان نماینده مردم این منطق و مسلک که چون کسی در ستاد رئیس جمهور فعالیت داشته، و یا چون یک باند و یک حزب از وی حمایت می‌کنند را بعنوان حاکم دولت در یک شهر تعیین بکنند را منطق و مسلکی معیوب می‌دانم و با آن مخالفم.

 

نکته دیگر درباره مخالفت خود با انتخاب فرمانداران، به سوابق فعالیت‌های افراد انتخاب‌گر مربوط می‌شد که من اکنون می‌خواهم شخص ایشان را به این شکل مورد خطاب قرار دهم:

 

جناب استاندار! من نماینده این مردمم و شما بعنوان نماینده دولت در استان حتی حاضر نیستید در این استان به همراه خانواده زندگی کنید و در هفته دو سه روز پروازی می‌آیید و پروازی می‌روید. آیا تا به حال عمیقا اندیشیده‌اید که اداره کدام استان در دستان شما قرار گرفته است؟ از خود پرسیده‌اید استانی با این قدمت و فرهنگ که مورد تأیید و تاکید رهبر معظم انقلاب است را چگونه مدیریت می‌کنید؟

 

آیا حکم ۸ سرپرست برای پست‌های حساس استان انتقامی از مردم این استان نیست؟ خبر دارید تدبیرتان کردستان را گرانترین استان کشور کرده است؟

 

صادقانه کارنامه خود را مطالعه کرده‌اید؟ آیا اصلاً سعی داشته‌اید کارنامه‌یتان را از مردم دریافت کنید؟ یا حامیانتان کارنامه‌تان را نشان داده‌اند تا بدانی و «نیاز به تلاش بیشتر» درج در کارنامه خود را مشاهده کنید؟من بعنوان نماینده مردم کارنامه شما را گرفته‌ام ... توسعه پَر کشید، امید پَر کشید، اشتغالزایی پَر کشید، رونق اقتصادی پَر کشید اما در گران‌کردن استان رتبه اول در کشور را کسب کرده‌اید.

 

جناب استاندار محترم استان، لحظه به لحظه عملکرد خود را به مردم گزارش داده‌ام و شفاف‌سازی کرده‌ام .اقدامات من در حوزه بهداشت، آموزش و پرورش، زیرساخت‌های توسعه و راه‌سازی و... برای مردم ملموس است. شفاف‌سازی عادلانه‌ترین خدمت به مردم کردستان و علی‌الخصوص مریوان و سروآباد است.

 

حضرتعالی را به یک مناظره تلویزیونی دعوت می‌نمایم تا حرفمان پشت پرده نماند.

 

استاندار عزیز حرف آخر من را بشنوید؛ اشتباه نروید. استان کردستان و شهرستان مریوان آنگونه که تصور می‌فرمایید ارثیه‌ای برای شما و نزدیکانتان نیست تا به پاس آنکه در ستاد انتخاباتی شما هوراها کشیده‌اند، قطعه‌قطعه‌اش کنید و سهم دهید.

 

تاکید مجدد دارم که من با مردم و خدای خود عهد بسته‌ام و به قانون اساسی وفادارم که در هر صورت فعالیت دوران خدمتم را تماماً وقف مردم استان و علی‌الخصوص حوزه انتخابیه خود نمایم و مطمئن باشید در این راه از هیچگونه تخریب و زخم‌زبان و صدور بیانیه‌های منفعت‌طلبانه حزبی و تحلیل‌های روشنفکر مآبانه یک عده اندک نمی‌هراسم زیرا ما مردمیم.

 

جناب استاندار! بهتر است مناظره تلویزیونی را قبول کنید. البته فکر می‌کنم استعفایتان برایتان بهتر باشد.

 

انتهای پیام/sh.s

 

شنبه 25 اسفند 1397 | 07:33

کد خبر : 32494

منتشر کننده : sh.s

0000 پاسخ شنبه 25 اسفند 1397 | 13:22

1
42

ولی خدایی اصلا" انصاف نیست آقای استاندار ؟یک کارمند ( فرهادی) مامور به خدمت از آموزش وپرورش حدود 14 سال در استانداری سمت وپست داشته باشد واز دولت احمدی نژاد تابحال . متاسفانه سایر همکاران با سنوات 30سال ،29سال ،28سال یا بعبارت دیگر با تجربه وبا درایت نادیده بگیرند وهیچگونه توجه به جایگاه ومنزلت چند ساله آنها بخاطر سیاسی کاری نشود.افسوس آقای استاندار واقعا" تمام انتصابات از چشم شما می بینند.

مریوان پاسخ شنبه 25 اسفند 1397 | 13:36

4
42

کاش نمایندگان دیگر هم‌مثل آقای مرادی جرات داشتن و حقیقت رو میگفتن جناب استاتدار واقعا در لجبازی نمره بیست رو گرفتن کسی رو در مریوان منصوب کردن که پرونده اختلاس این آقا هنوز بازه منفت طلبان استان‌کردستان شورش رو درآوردن و پست ها را مثل گوشت قربانی بین خودشون تقسیم کردن مردم مریوان خواهان گزینه بومی و خوش نام و مردمی هستن به راستی کسی که آقای مرادی براش تلاش میکنه خواسته مردم مریوان و فردی خوشنام و بسیار مردمی و معتدل هستن با آرزوی موفقیت برای مرادی و رسوایی برای گروه استانداری

سنندجى پاسخ شنبه 25 اسفند 1397 | 13:50

4
40

جفاهایی که در این استان مظلوم وبى دفاع ، بر مردم آن رفته است مى طلبد که آقاى مراد نیا محترمانه برگردد سر حجره اش و به تجارتش برسد و فیروزى و دره وزمى و نصراللهى زاده و سایر بر ستادى ها بخاطر تمام خیانتهایشان ، بصورت علنى محاکمه شوند

ناصر پاسخ شنبه 25 اسفند 1397 | 23:46

37
5

چرا حرف حق را نمیزنید همه فقط دنبال امیال شخصی خودتون هستید هر نماینده مجلسی میاد فقط مهره چینی میکنه دست بردارید بخدا دستتون برای مردم رو شده همه دنبال اینید دوره بعدی هم برید مجلس..

آموزگار پایه اول پاسخ یکشنبه 26 اسفند 1397 | 07:35

37
1

آقای مرادی با این بیانیه شون یه نوع سبک نثر جدید ابداع فرمودند (سبک استیصال و آشفتگی).اظهار نارضایتی اینهمه تهدبد وخط ونشون کشیدن نمیخاد عزیز...!!!!! مشکل جنابعالی این بود که از همون ابتداخودت نبودی "داره دست" عده ای شده ای که منافعشون سخت به خطر افتاده .عزیز دل برادر مردم ومجموعه دولت یادشون نرفته که در ابتدای کارت چه تحفه هایی رو به خلق الله قالب کردی؟!!!!!

مریوان یکشنبه 26 اسفند 1397 | 12:46

گزینه نماینده گزینه فوق العاده مردمی با ادب و باشعور هستن و هر کسی یک بار به ایشان مراجعه کنند به این نتیحه میرسد که آقای مرادی حق دارد تلاش کنند خوش نام مردمی کاری ...فقط به خاطر چپاول مرز با رحیمی مشکل دارن چون‌ رحیمی بی حاشیه و اهل هیچ دزدی و خیانتی نیستن و گزینه مثلث دفن نیستن چهارده سال مدیر در استان و شهرستان بودن این را هم بدونید ...نمیتونه برای مریوان حکم فرماندار رو بگیره و ظاهرا خود ...هم رفتنی شدن

ناشاس پاسخ یکشنبه 26 اسفند 1397 | 08:11

1
40

درود بر نماینده شجاع و نترس مریوان و سروآباد
شیر مادر حلالت...
استاندار با باند دفن که در واقع استاندار کاره ای نیست و استاندار واقعی دفنی ها هستند با این معاون عمرانی جدید که چه ها درباره اش که نمی گویند کردستان را ویران کرده اند و فقط با بی تدبیری هایشان استان را را به رتبه آخر و در واقع گرانترین استان برای مردم رسانده اند.
ای کاش نمایندگان دیگر همانند نماینده مریوان جرات داشتند و حقایق را می گفتند.
تا جایی که خبر دارم اکثر نمایندگان از عملکرد این استاندار بی تجربه ناراضی هستند.
چون تجربه کار اجرایی را به غیر از رییس دفتر جهاد کشاورزی بودن نداشته نه تنها برای استان کاری نکرده بلکه استان را از مسیر توسعه هم خارج کردهاست
.بیشتر به فکر تجارت و منافع خویش است .
به قول آقای مرادی استاندار پروازی هستند.
هفته دو سه روز بدون خانواده به استان می آید برای تامین منافع خود و باند دفن و...

ح پاسخ دوشنبه 27 اسفند 1397 | 16:14

0
20

خداییش مگه این استان چه مشکلی داره که همه مدیراش باید پروازی باشن وجدانن هرامکاناتی که توی تهران هست اینجا هم پیدا میشه چرا با خانواده نمیان اینجا زندگی کنن .باور بفرمایید امکاناتی که اینجا هست هر تو تهران پیدا نمیشه اشتباه میکنن این همه پول صرف رفت وآمد میکنن .البته شاید میترسن شرکتهای تجاریشون بدون اینها به خطر بیفته وشب عیدی سرشون بیکلاه بمونه میرن عیدی جمع میکنن.

0000 پاسخ چهارشنبه 29 اسفند 1397 | 22:45

0
19

با کمال تاسف انتصابات نه براساس شایستگی ولیاقت بلکه براساس شایستگی مشارکت تعریف می گردد وهمین باعث شده استان کرئدستان عقب مانده شده . اقای معاون منابیع انسانی استاندار معتقداست این موقعیت فرصتی است برای انتقام از نیروهای که به قول ایشان فعال ستادی نبوده اند کسی هم نیست به این استاندار حالی کند که در این دوره استان را به لجن کشانده است . این تفکر که به گفته صریح جناب معاون خط قرمز آنان است باید دست به چنین انتخاب های بزنند کسانی که نه تخصص دارند و نه انسانهای وجیهی از حیث رفتار فردی واجتماعی ، در حالیکه وقتی منبر می روند عالمانه خودرا مدعی ومقید به ارزش های نظام معرفی میکنند .. استان بی صاحب کردستان باید جولانگاه اینان باشد

SARA پاسخ چهارشنبه 7 فروردین 1398 | 09:39

2
10

سلام . ای کاش قانونی تصویب میشد که شوراها میتونستند در تایید یا رد صلاحیت استاندارها نقش داشته باشن. بنظر من تا یک استاندار اشنا به مسائل استان و در بطن مشکلات قرار نگیره نمیتونه کار مثبتی انجام بده. درود بر این نماینده جسور که دلسوزانه حرف دل مردم رو به زبان آرده. پاینده باشید.

نگران پاسخ شنبه 31 فروردین 1398 | 12:24

0
8

این استاندار فقط به درد دولت می خوره نه ملت. ایشان هم در بهترین حالتش فردی مثل نجار استاندار اسبق کردستان هستند که به این استان گند زدند و بعد هم او را رییس ستاد مدیریت بحران کشور کردند و اونجا هم کارکرد بسیار ضعیف شان بر عمه روشن شد. بخاطر سوء مدیریت و ضعیف بودن آن مقام دولتی (نجار)، به کل مملکت خسارتهای جبزان ناپذیر و مافوق تصور وارد کردند. بهمن مراد نیا و معاون عمرانی اش را هم باید فاتح تپه ها نام نهاد. چون علیرغم اینکه افرادی خیلی مبتدی و ناشی هستند، سمت های بسیار بزرگی به آنها داده اند که با تیپ مدیریتی شان هیچ تناسبی ندارد. ای کاش وزیر کشور در زمان امضای حکم چنین افرادی می دانستند که چه خسارت هایی به استان کردستان و در واقع به بیت المال می زنند.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید