کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/طنز

کج شدن برج ایفل فرانسه گناه نابخشودنی شهرداری سنندج!

شهرداری سنندج، مرگ مادر و دختر سنندجی، بلوار حمدی بهاران، سنندج، مقصر مرگ

آوازه ‌و شهرت مقصر بودنهای  شهرداری سنندج به گوش دول اروپایی هم رسید؛ حالا دیگر اگر راننده ای از سرمستی با هر چیزی تصادف کند؛ بلافاصله از آن طرف دنیا شهرداری سنندج را به دلیل نساختن اتوبان و جدول کشی در آن کشور اروپایی  مقصر خواهند شناخت!

به گزارش کُردتودی، محمد قادرمرزی در مطلب طنزی آورده است:

 

روزی و روزگاری وقتی خداوند مهربان  آدم و حوا را بخاطر خوردن دانه ای  سیب  از آسمان طرد نمود حقیقتا باید صدبار برای این اتفاق شکرگزاری کرد که برای اخراج آدم از بهشت شهرداری سنندج را پنجاه درصد  مقصر ندانستند.

 

 یا اینکه کج شدن ناگهانی برج ایفل فرانسه را در دادگاه لاهه مطرح نکردند و در این مورد هم تقصیر را به گردن شهرداری بخت برگشته سنندج بیاندازند!

 

بیائیم  در عالم سیاست گردشی کنیم؛ استعفای پرطمطراق  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دولت روحانی اگر شهرداری سنندج را در این بازی سیاسی مقصر ندانستند باید روزی صدبار بگوئیم خدا را شکر!

 

البته فردا هم اگر جوانی از سر نادانی و جهالت در چهارشنبه سوری آتش بگیرد، قطعا در این مورد هم شهرداری سنندج را بازخواست می کنند!

 

اینجا باید توجه رانندگان محترم درون و برون شهری را به نکته بسیار مهمی جلب کنیم، هر جوری دلتان می‌خواهد رانندگی کرده و پشت فرمان نشسته و داخل و بیرون شهرداری ویراژ دهید؛ البته اگر هم تعارف نکنیم تا  دلتان می خواهد آدمیزاد از ریز و درشت زیر کنید،  اصلا ذره ای نگرانی و استرس به دل راه ندهید، خوشبختانه  اینجا یک مقصر همیشه ثابت با حداقل پنجاه درصد گناه وجود دارد و آنهم شهرداری نازنین سنندج است !

 

اما دوستان خوبم و  مردمان مهربان، منبعد اگر از سر تجدید فراشی دیگر خواستید از همسر نازنینتان  طلاق بگیرید؛ زیاد نگران پرداخت مهریه های سنگین نباشید؛ چون در این جنس قضایا شهرداری سنندج باید پای  پنجاه درصد مهریه اتان باشد!

 

خلاصه اگر هوای دعوا کردن داشتید تا آه در توان دارید،  دست و پا و بینی همدیگر را بشکنید؛ چون اگر بیراهه نگفته باشم  شهرداری سنندج بعنوان مقصری قطعی وجود داشته؛ پس دیگر نباید نگران پرداخت کردن دیه های سنگین باشید!

 

چه بدشانس گویا  ناف شهرداری را از ازل چنین بریده اند که همیشه و در هر  حادثه ای سریع و بدون فوت وقت مقصر شناخته خواهد شد!

 

 راستی تا یادم نرفته بگویم همین دیشب همسایه خانه پدرم  با همسرش بخاطر آشپزی یک دعوای بسیار سخت و پرسروصدا با هم داشتند، فورا همسایه های دیگر از این داستان خبردار شدند و  به این نتیجه رسیدند که  شهرداری سنندج  در  این دعوای زن و شوهری و خانوادگی باید پاسخگوی طرفین و همسایه ها  باشد و به میزان پنجاه درصد  جبران خسارات نماید!

 

پس تا می توانید دعوای خانوادگی درست کنید!

 

اما اینهایی که گفتم چیزی نبود؛  خانه پدربزرگم  رفته بودم؛ ناگهان بر اثر بی توجهی ننه جان، غذای این پیرزن و پیرمرد روی شعله های گاز سوخت؛ پدربزرگم با خونسردی به ننه جانم  گفت: زن نگران نباش، املتمان سوخت اما صورتجلسه ای خواهیم نوشت  که گوشت صدهزار تومانیمان طلای قرمزمان از بین رفت ؛ اینجا که شهرداری هست و قطعا پنجاه درصد خسارت غذای سوخته ما را  بدون عذر و بهانه پرداخت خواهد کرد !

 

 خلاصه آوازه ‌و شهرت این مقصر بودنهای  شهرداری سنندج به گوش دول اروپایی هم رسید؛ حالا دیگر اگر راننده ای از سرمستی با هر چیزی تصادف کند؛ بلافاصله از آن طرف دنیا شهرداری سنندج را به دلیل نساختن اتوبان و جدول کشی در آن کشور اروپایی  مقصر خواهند شناخت!

 

راستی یادم رفت بگویم این چاقلو رهبر کره شمالی گویا  تقصیر به هم خوردن ضیافت شام با ترامپ را به گردن شهرداری بخت برگشته سنندج انداخته و در سخنان کوتاهی گفته است وقتی که  دیوار  شهرداری سنندج آنقدر کوتاه است پس چرا  خسارات این بهم خوردن ضیافت شام را از شهرداری سنندج نگیریم !

 

القصه دوستان؛ اصلا دیگر نگران نباشید؛ وقتی ماشین باباجونتان را سوار شدید و از سر جهالت عقربه سرعت ماشین روی ۱۸۰ بازی کرد؛ زیاد هول نشوید  به هر کسی که  رسیدید؛ زن یا مرد، راحت راحت زیرش کنید و از روی آن رد شوید  چون اینجا مکانی به نام شهرداری سنندج وجود دارد که برای تخلف شما هم  پنجاه درصد مقصر خواهد شد، شهرداری پنجاه درصد و بیمه هم پنحاه درصد، دیگر بکش و خساراتش را بگیر!

 

راستی یادم رفت بگویم  روزی و روزگاری تانکری ترمزش بریده می شود و حادثه ناگوار و دلخراش  آتش سوزی اتوبوس رخ می دهد،  در این داستان هم شهرداری سنندج را مقصر تشخیص دادند که چرا شهرداری اجازه داد ‌ترمز تانکر بریده شود و یا اینکه اصلا چرا در آن شب اتوبوس باید بد جایی پارک کند!

 

اما باز هم خدا را شکر که پنجاه درصد تقصیر زلزله سال قبل کرمانشاه را به حساب شهرداری سنندج ننوشتند!

 

اما عزیزان تا شهرداری سنندج بعنوان پنجاه درصد مقصر وجود دارد؛ تا می توانید در درون  شهر و اتوبانها با سرعت بسیار بالا برانید؛ یا اینکه خواستید همسرتان را طلاق دهید؛ یا بینی را بشکنید؛ فریاد و عربده بکشید، چاقو در دست بگیرید،  دیگر خیالتان آسوده و راحت باشد که شهرداری  سنندج  در عین مظلومیت  پنجاه درصد قصورهمه اتفاقات جاده ای درون و برون شهری؛ دعواهای خانوادگی؛    چکهای برگشتی حقیقی و حقوقی؛ مریض شدن تمامی اعضاء خانواده ها، حتی سرطان گرفتن افراد را از ریز و درشت بعهده می گیرد!

 

پس در ادبیات جدید باید بنویسیم سنندج و شهرداری ولی با صدای حزن انگیز بخوانیم، پنجاه درصد تقصیرباری در  هر اتفاقی در ایران و سراسر جهان !

 

خلاصه بیائید تا می توانید اتفاقات ناگوار بسازید و پورسانت خودتان را بگیرید، چون پای همه این اتفاقات ناگوار سازمانی بنام شهرداری سنندج  وجود دارد

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 18 اسفند 1397 | 13:16

کد خبر : 32446

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید