کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

به دلیل عدم پرداخت دو ماه حقوق و عیدی؛

کارگران شهرداری دهگلان دست از کار می‎کشند

کارگران شهرداری,پرسنل,رئیس شورای شهر دهگلان,حقوق معوق,نیروهای شرکتی,

کارگران شهرداری دهگلان که بنا به گفته خودشان حدود 5 ماه حقوق دریافت نکرده اند پس از چندین بار اعتراض و تحصن اخیر به مدت یک روز دست از کار می کشند.

به گزارش کُردتودی، عدم پرداخت حقوق 5 ماهه کار گران شهرداری بنا به گفته خود کار گران حدود چند ماهه با آن دست به گریبانند اما متاسفانه رئیس شورای اسلامی شهر دهگلان عقب ماندگی حقوق این قشر زحمتکش در 8 بهمن با خبرنگارما را حدود یک ماه اعلام می کند که با اعتراض شدید کارگران روبرو می شود و زمانی که کارگران از طریق پیام تلگرام به خبرنگار ما مشکل را در میان می گذراند با واکنش تند رئیس شورای شهر مواجه می شود در حالی که گفته های رئیس شورای شهر دهگلان بنا بر اساس گفته های کار گران کذب بوده است.

 


پیامکهای کارگران شهرداری

 


باسلام در جواب خبر رئیس شورای شهر در مورد پرداخت حقوق شرکتی اینجانب یکی از نیروهای شرکتی می باشم به مدت دو ماه و نیم حقوق و مزایای یک سال خود را دریافت ننموده ام و در مراجعه به شهردار و شورای شهر هیچ گونه پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرده ام و این خبری که رئیس شورا منتشر کرده است رو قبول ندارم.

 


سلام
درجواب خبری که ریس شورای شهر که گفته تمام حقوق نیروهای شرکتی پرداخت شده است من خودم نیروی شرکتی هستم تا الان به مدت دو ماه و نیم حقوق نگرفته ایم نیرو های شرکتی حتی عیدی سال 96 راهم دریافت ننموده ایم و خبر ریس شورای شهر دروغ است. افسوس برای نیرو های شرکتی
 

 

سلام خسته نباشید در جواب رییس محترم شواری شهر بفرمایید که چرا حق وحقوق پیمانکارانی که با شهرداری قرارداد داشتن والان سه ماهه کارتموم شده چرا پرداخت نکردن ممنون.

 

 

در 13 اسفند ماه سال جاری کارگران شهرداری دهگلان به علت مشکلات مالی وعدم پرداخت حقوق 5 ماهه خود با تحصن جلو شهرداری و دست کشیدن از کار به نشانه اعتراض از این وضعیت به خانه های خود می روند و زمانی که خبرنگار ما از طریق تلفن با رئیش شورای شهر این قضیه را پیگیر می شود رئیس شورا در جواب می گوید مشکل حل شده و روز چهارشنبه 15 اسفند حقوق آنان پرداخت خواهد شد.

 


  این در حالی بود که روز سه شنبه 14 اسفند جمعی از کار گران با نماینده کار گران در حیاط شهرداری سابق ضمن اعتراض و نگرانی شدید ازعدم پرداخت حقوق 5 ماهه و از ترس اخراج شدن نسبت به اعتراض خود از رسانه خواستند که هر چه سریعتر محل را ترک کند و فعلا از تهیه خبر دست بردارد.

 

 

نماینده کارگران هم از خبرنگار می خواهد که این موضوع را فردا 15 اسفند پیگیری نماید و زمانی که روز 15 اسفند برای این موضوع پیش نماینده کارگران مراجعه نمودم و در این مورد با او حرف زدم گفت امروز مشکل حل خواهد شد و نتیجه را اعلام می کنم و زمانی که شماره تلفن ازش خواستم و شماره گیری نمودم گوشی از دسترس خارج بود ازش پرسیدم که گوشی از دسترس خارج است گفت گوشی تو جیبم است گویا خارج کردن گوشی از دسترس همدستی نماینده کار گران مظلوم با رئیس شورای شهر بی ربط نبود و زمانی که دوباره به نماینده کارگران مراجعه کردم می گوید احتمالا به هر نفر 2 میلیون پرداخت شده است و وقتی از کارگران سوال می شود با حالت ترس میگویند یک سوم حقوق پرداخت شده و تا حدودی مشکل حل شده است.


 زمانی این مشکل از طریق کارگران پیگیری می شود کارگران هم از پرداخت یک سوم حقوق معوق خبر می دهند و با التماس می خواهند که اسمی از آنان برده نشود.


 براستی ترس از اخراج کارگران مظلوم چنان در آنان تاثیر گذاشته بود که حاضرند براحتی از حقوق چند ماهه خود بگذرند.

 


8 بهمن 97 رئیس شورای شهر دهگلان


پرداخت کل حقوق پرسنل شهرداری/ حقوق معوقه یک ماه نیروهای شرکتی به علت عدم تسویه حساب پیمانکار بوده است.

 

رئیس شورای شهر دهگلان از پرداخت کل حقوق پرسنل شهرداری خبر و گفت: حقوق معوقه یک ماه نیروهای شرکتی به علت عدم تسویه حساب پیمانکار بوده است.


 
 شادمان عباسجوبی رئیس شورای اسلامی شهر دهگلان اظهار داشت: حدود 115 نفر نیروی رسمی، قراردادی، پیمانی و شرکتی در شهرداری مشغول به فعالیت هستند.

 


وی با اشاره به پرداخت کل حقوق پرسنل گفت:به غیر نیروهای شرکتی که تنها یک ماه حقوق معوق دارند کل حقوق پرسنل شهرداری به صورت کامل پرداخت شده است.


 
پرسنل ار حقوق معوق دو ماهه و عیدی خبر می دهند

 


روز جمعه 17 اسفند ماه سال جاری چند نفر اپرسنل شهرداری طی تماس تلفنی با خبرنگار ما ازعدم پرداخت حقوق دوماه و عیدی خبر دادند و این در حالی است که رئیس شورای شهر از پرداخت کامل حقوق شهرداری خبر داده بود .


 
11 بهمن 97 سخنگو و عضو شورای شهر دهگلان: شهرداری 700 میلون تومان به پرسنل بدهکار استجمال قادر مرزی عضوشورای شهر دهگلان در 11 اسفند ماه سال جاری عضو شورای شهر دهگلان با بیان اینکه 50 درصد هزینه شهر داری در شهرهای کوچک برای حقوق پرسنل و نیروها درنظر گرفته می شود گفت: با توجه به اینکه حقوق پرسنل شهر داری دهگلان هم از منابع داخلی و در آمد شهرداری تامین می شود شهر داری حدود 700 میلیون تومان به پرسنل و نیروها بدهکار می باشد.

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 18 اسفند 1397 | 07:03

کد خبر : 32438

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید