کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

همزمان با هفته درختکاری انجام می شود؛

غرس 5400 نهال به یاد 5400 شهید والامقام استان کردستان در قروه

نهال،غرس،هفته درختکاری،5400 شهید،کردستان،قروه

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قروه در نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه های هفته درختکاری را بیان نمود.

به گزارش کُردتودی، بهزاد شریفی پور در نشست خبری با خبرنگاران سطح شهرستان قروه مهمترین برنامه های هفته درختکاری را تشریح نمود.

 

وی این هفته را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی و جلب مشارکت فعال همه اقشار جامعه دانست وگفت: از آنجا که منابع طبیعی تجدیدشونده همچون آب، خاک، جنگل و مرتع به عنوان بستر حیات و زیربنای توسعه پایدار مطرح است، ضرورت ایجاب می‌کند تا همه اقشار جامعه در حفظ آن تلاش کنند.

 

شریفی پور با بیان اینکه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری سال‌جاری با عنوان «منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی» نامگذاری شده است، افزود: ایجاد تفاهم عمومی نسبت به اهمیت و ضرورت حفاظت، توسعه و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی، آشنایی عموم مردم با اهداف و سیاست‌های سازمان در کنار جلب مشارکت مردم، مسئولان و بنگاه‌های اقتصادی در حفظ و احیای منابع طبیعی از جمله اهداف مدنظر در هفته منابع طبیعی است.

 

 

وی از توزیع و کاشت نهال، اجرای طرح خانه تکانی کاغذی، تبلیغ و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در هفته منابع طبیعی خبر داد و گفت: در این مدت برنامه‌های اجرایی بسیاری توسط منابع طبیعی و آبخیزداری انجام خواهد شد.

 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قروه با اشاره به روزشمار هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در سال جاری، تصریح کرد: «روز درختکاری»، «منابع طبیعی، مردم، احیاء و توسعه جنگل‌ها و مراتع»، «منابع طبیعی، مردم، ائمه جمعه و جماعات» و «منابع طبیعی، مردم، حفاظت و حمایت» از جمله روزشمار مرتبط در این مدت است.

 

وی همچنین «منابع طبیعی، مردم، آبخیزداری و مقابله با سیل و خشکسالی»، «منابع طبیعی، مردم، بسیج و همیاران طبیعت» و «منابع طبیعی، مردم و مجامع علمی و دانشگاهی» از دیگر روزشمار‌های هفته منابع طبیعی است که شریفی پور عنوان کرد.

 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قروه در ادامه به اجرای طرح خانه تکانی کاغذی و نتایج مثبتی که همراه خواهد داشت اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای ترویج فرهنگ بازیافت کاغذ، درختکاری و حفظ منابع طبیعی بوده و در واقع با بازیافت کاغذ سالانه از قطع درختان بسیاری جلوگیری خواهد شد.

 

غرس 5400 نهال به یاد 5400 شهید والامقام استان کردستان در قروه

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان از غرس 5400 نهال در محوطه پارک شهدای گمنام خبر داد و گفت: قرار است بخش اول آن با کاشت 464 نهال به تعداد شهدای شهرستان قروه در هفته منابع طبیعی انجام گیرد و مابقی آن نیز تا زمان برگزاری کنگره استانی در اردیبهشت ماه غرس شود .

 

 

شریفی پور ادامه داد: در هفته منابع طبیعی امسال تعداد 20 هزار اصله نهال در شهرستان قروه کاشت می شود که بر اساس برنامه غرس نهال در جوار امازاده پیربابا ، غرس نهال در محوطه دانشگاه پیام نور و غرس نهال در فضاهای سبز شهری و اجرای برنامه خانه تکانی کاغذی جزء برنامه های شاخص این هفته است .

 

گفتنی است؛ هفته بزرگداشت منابع طبیعی و آبخیزداری هر سال از ۱۵ اسفند تا ۲۱ اسفند برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 08:53

کد خبر : 32422

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید