کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر مرکز بزرگ اسلامی دهگلان انتقاد کرد؛

شهریه روحانیون اهل سنت کمتر از 200 هزار تومان است!

تبلیغات اسلامی,,حوزه دینی,اهل سنت,شهریه روحانیون,انقلاب اسلامی,دشمنان نظام اسلامی,حمایت از روحانیون

مدیر مرکز بزرگ اسلامی دهگلان با انتقاد از میزان حقوق دریافتی روحانیون اهل سنت، عنوان کرد: روحانیون اهل سنت در ماه 200 هزار تومان دریافتی دارند.

به گزارش کُردتودی، مدیرکل تبلغات اسلامی کردستان جهت آشنایی و مشکلات روحانیون شهرستان دهگلان با مدیر مرکز بزرگ اسلامی و امام جمعه شهرستان دیدار کرد.

 

 در این دیدار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه اغلب مردم کردستان اهل تسنن هستند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم که برای اهل سنت برنامه های ویژه در حوزه دینی داشته باشیم.

 

 وی افزود: با توجه به اینکه وجود روحانی مستقر در روستا منشاء تحولات مثبت در امور دینی و معنوی بوده است و در حال حاضر به همت روحانیون مستقر در روستاها شاهد توسعه فرهنگ دینی، اقامه نماز جماعت و بزرگداشت مناسبت های ملی و مذهبی، کانون های فرهنگی برگزاری کلاس های آموزش قرآن کریم و احکام هستیم.

 

 

مدیرکل تبلغات اسلامی کردستان بیان داشت: در این عصر که دشمنان اسلام وانقلاب اسلامی در فکر ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب در ایران اسلامی هستند باید وحدت سر لوحه کار روحانیون جهت خنثی سازی توطئه شوم دشمن باشد.

 

 وی با اشاره بر حمایت روحانیون اهل سنت منطقه تاکید کرد و گفت: نیاز است که به صورت چهره به چهره با روحانیون مشکلات آنان رصد شده و جهت رفع آن مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

 

 مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: رویکرد ما تربیت جوانان انقلابی و همسو با نظام اسلامی است که در این زمینه نیازمند مساعدت و همکاری روحانیون هستیم.

 

 

روحانیون اهل سنت ماهیانه 200 هزار تومان دریافتی دارند

 

 حجت الاسلام رضایی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان دهگلان 85 نفر ماموستا دینی وجود دارد گفت: در 50 الی 60 روستای دهگلان ماموستا وجود ندارد که یکی از خواسته های اساسی مردم اعزام ماموستای دینی به روستاست.

 

وی افزود: با توجه به اینکه شهریه روحانیون اهل تسنن کمتر از 200 هزار تومان است که بسیا ناچیزاست و یکی ازعلل اصلی عدم رغبت روحانیون به روستا هاست که نیاز است این مشکل به جد پیگیری شود.

 

مدیر مرکز بزرگ اسلامی دهگلان گفت: اکثر خدمات روحانیون در شهر متمرکز شده که نیاز است بیشترین خدمات برای روحانیون مستقر در روستا در نظرگرفته شود تا رغبت ماندن در روستا را داشته باشند زیرا اگر روحانی در روستا مستقر نباشد زمینه تفرقه و وجود افکار و عقاید مختلف در میان مردم رسوخ خواهد کرد.

 

هیچ چیزی دراسلام وجود ندارد که مانع توسعه و پیشرفت باشد

 

 ماموستا عنایتی در ادامه با اشاره به فعالیت تبلیغات اسلامی شهرستان دهگلان درزمینه  های فرهنگی و قرآنی گفت: متاسفانه اخلاقیات مقداری در جامعه تضعیف شده باید تلاش کنیم اخلاقیات در جامعه تقویت شود زیرا آسیبها درجامعه بیداد می کند نیاز است سعی کنیم حس انسان دوستی و انسان مداری را درجامعه تقویت کنیم زیرا دین مقدس اسلام دین رافت، مهربانی و صداقت است که اگر اخلاقیات تقویت شود مردم به راحتی میتوانند بهم اعتماد داشته باشند.

 

امام جمعه دهگلان دین مقدس اسلام را دین پیشرفت عنوان کرد و گفت: هیچ چیزی دراسلام وجود ندارد که مانع توسعه و پیشرفت باشد.

 

وی افزود: ارتباط مسئولان با جامعه روحانیت شهرستان بسیار در خور توجه است که باید با کمک و همکاری همدیگر و با توانمندی بخشی ازمشکلات جامعه که ما در مقابل آن مسئول هستیم برداشته شود و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و صیانت از خون شهدا حرکت کنیم.

 


انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 07:16

کد خبر : 32418

منتشر کننده : الف ق/d

خادم قران کریم پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 10:49

2
3

شهریه 200 هزار تومان باشد ماموستاها درامدهای دیگری نیز دارند بیمه خدمات درمانی انان بسیار معتبر است از خواندن نماز جماعت و نماز میت پول می گیرند در عقد و ازدواج پول می گیرند در هر مجلسی در صدر مجلس می نشینند و بهترین غذا را می خورند این اقایان یک کار دیگری نیز مثل مغازه داری و کشاورزی بکندد . از طرفی وقتی کسی ماموستا می شود باید بخاطر اینکه سخنانش به گوش مردم برود از بسیاری از تجملات دوری کند . این اقایان که پیشنماز مساجد هستند در خانه مسجد نشسته اند و اجاره نمی دهند ایا برای عامه مردم چنین امکاناتی وجود دارد؟

خادم مردم چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 13:27

در پاسخ به جناب خادم قران
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب در پاسخ به پست جنابعالی لازم دیدم چند مورد را خدمت جنابعالی عرض کنم اولا بیمه خدمات درمانی یک ضرورته در هر جامعه ای و برای هر فردی و نباید به عنوان ملاک برتری یک قشر مورد استفاده قرار گیرد کما اینکه تمام اقشار جامعه دارای بیمه سلامت می باشند دوما هیچ ماموستایی در هیچ مسجدی بابت خواندن نماز جماعت پول دریافت نمی کنند پناه بر خدا از این افترا سوما ماموستاها بابت نکاح از کسی اجرتی دریافت نمی کنند اگر نمی دانید بدانید که دفاتر ثبت ازدواج هستند که بابت ثبت نکاح تعرفه دریافت می کنند چهارما در کجای دنیا شما سراغ دارید غذای مهمانی را به پای منبع درآمد افراد بزارن که شما اینقد سطحی به مسائل نگاه می کنید؟
پنجما با 200 هزار تومن حرف از زندگی تجملاتی زدن حماقت نیست؟امرز به ده برابر این پول هم می شود تجملاتی زندگی کرد؟ شما یا خوابی یا خودتو زدی به خواب به خودت بیا برادر
به امید همه گیری انقلاب اسلامی

خادم قران کریم پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 00:03

1
4

باورکردیم ماموستاهای محترم 200 هزار تومان شهریه می گیزند و دیگر درامدی ندارند

طلبه دینی پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 01:23

جناب به اصطلاح خادم قرآن اگه منصف باشی می بینی روحانیون جزو آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند و با اینکه معلم دینی و حافظ اسلام و قرآن و اخلاقیات در جامعه هستند بدون کمترین ادعایی تقریبا مجانی خدمت برای خدا و مسلمانان می کنند و دولت جناب روحانی که به کارمندانی که کار مفیدشان در روز طبق اقرار خودشان 20 دقیقه در روز نیست ماهیانه چند میلیون تومن پول پرداخت می کند اما دولت حاضر نیست یک ریال هم به ماموستایان محترم پرداخت کند

شه مال پاسخ جمعه 24 اسفند 1397 | 22:26

0
0

بنده خودشاهدهستم که اغلب ماموستایان عزیزازبهترین ماشینهایگرانقمیت استفاده میکنند درایناست که مردم توی شک افتاده اند ماموستایی با200هزارتومان چطورمیتواند ماشین سواری حدود150میلیون تومانی زیربایش است کارمندی رامی بینم که باحقوق چندمیلیون توان خرید یک پرایدرانداشته وندارد وحتی گاهاً این قدربدهکارمی باشدکه نمیتواند درشهررفت وآمدکند ولی ماموستایان عزیرالحمدالله ثروتمنداست وبهترین زندگی رامیکنند ازخداوندمتعال میخواهم که دین ودنیاآنهابخیرباشدانشاء الله

مرتضی پاسخ چهارشنبه 7 فروردین 1398 | 09:40

0
0

اولا اینکه حوزه روحانیت باید متولی داشته باشد وبه مشکلات معیشتی رسیدگی کند یک ضرورت است اما متاسفانه مسولان این حوزه کاربلد نیستن یا به امور دیگری مشغول هستند که امکان وتوان فکر کردن به مشکلات ومعیشت این قشر راندارند. باید برای حوزه روحانیت به مثابه معلمین آموزش وپرورش پوشش حقوقی ایجاد نمود درغیر اینصورت مرکز ی و تشکیلاتی که یک سویه توقع خدمات یکطرفه را مطالبه کند و هیچ سرویسی غیر از دستور امرونهی هیچ کارایی ندارد و نبودن چنین مجموعه ای تازه به مراتب بهتر است زیرا ممکن است با اعمال سلیقه ها و ایجاد رفتارهای تبعیض آمیز ناخواسته هم کدورت وتنفر وانزجار ایجاد خواهد کرد و موجبات دین گریزی وسستی بنیان های اعتقادی را دربرخواهد داشت. ما باید بپذیریم رسالت روحانی اگر بالاتر از معلم نیست همتراز است و دقیقا توقعات هم از این قشر بسیار بالا است . بنابراین تکریم جامعه روحانیت می تواند به مولفه امنیت روانی و اجتماعی کمک کند.

سعید پاسخ سه شنبه 20 فروردین 1398 | 00:44

0
0

سلام.
همین امام جمعه محترم دهگلان. ادامه الله شرفها.دفتر.خونه. کرسی دانشگاه.وماشین ۲۰۰ میلیونی داره

سعید پاسخ سه شنبه 20 فروردین 1398 | 16:31

0
0

با سلام بخدمت همگی
پست اخیر کاک مرتضی بسیار خوب و پسندیده است.
واقعا مرکز بزرگ از روحانیون حمایت نمیکنه. وبعضا پیش میاد که روحانیون انقلابی را تضعیف میکنه و در بحث شهریه و خدمات هم بسیار ضعیف عمل میکنه.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید