کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گاو مدیریت صداوسیمای کردستان زایید؛

افتضاحات فرهنگی پی در پی در صداوسیمای کردستان؛ این بار توهین به کودکان و خبازان در قالب دیالوگ‌های «رکیک جنسی»!

صدا و سیمای کردستان، برنامه چریکه شو، کودکان، خبازان، آغه مامو، آرمان مهرپناهی، مجری برنامه چریکه شو، تو هین

اخیراً بازیهای انتخاباتی، بی مبالاتی و عدم مدیریت صحیح در صدا وسیمای مرکز کردستان به نمادی از بی فرهنگی تبدیل شده است و هر بار افتضاح فرهنگی تازه‌ای در تلویزیون استان کردستان رقم می‌خورد.

به گزارش کُردتودی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، گویا هنوز مفهوم واقعی یکی از مهمترین توصیفهای رهبر معظم انقلاب در مورد کردستان را که یک استان فرهنگی است به درستی درک نکرده اند، به زعم ایشان انجام اعمال پوپولیستی و دلقک بازیهای فرهنگی با استفاده از چهره هایی غیر مردمی  رونمایی از یک اتفاق فرهنگی می باشد؛ در حالیکه این روزها متاسفانه عده ای مجری و خبرنگار و دلقک بازان بی خاصیت و سوء استفاده کننده از آنتنهای تلویزیونی و با استفاده  از موقعیت ساختگی  در شهر فرهنگی سنندج کارناوال فرهنگی راه انداخته و خودشان را نائب فرهنگی استان می پندارند!

 

متاسفانه بارها شاهد انجام اعمال ضد فرهنگی در صداوسیمای مرکز کردستان بوده ایم؛ از دیدگاه این مدیرکل گویا فرهنگ عبارت است از یک سری اعمال دلقک بازی و ضد فرهنگی! اگر اینگونه است پس دیگر صدا و سیمای کردستان که با پول بیت المال و نظام اسلامی اداره می‌شود با بی بی سی، من و تو و دیگر شبکه های فاسد ماهواره ای چه تفاوتی دارد؟!

 

به نظر اکثر قریب به اتفاق مردم کردستان، مدیرکل صداوسیمای استان دقیقا وارد شطرنج انتخاباتی خطرناکی شده است و با سخره گرفتن فرهنگ این دیار در آرزوی نشستن بر یکی از صندلیهای بهارستان می باشد!

 

همانگونه که همه شاهد هستیم همین آنتن تلویزیون و دوربین های صداوسیما با سوءاستفاده از احساسات طبقه عوام جامعه، دلقک ترین بازیگر طنز را نماینده مردم در یک پارلمان محلی نمود!

 

اما اسفبارترین اتفاق ضد فرهنگی در برنامه سراسر مضحک و بدون خاصیت چریکه شو در روز دوشنبه سیزدهم اسفند 97 رخ داد، دلقک این برنامه بنام «آغه مامو» در دیالوگی که با مجری برنامه «آرمان مهرپناهی» دارد غافل از اینکه هنوز صدابردار صدای این برنامه را قطع نکرده است ضمن توهین به جامعه زحمتکش و پرتلاش خبازان از الفاظ بسیار رکیک و ضد ارزشی با مضمون اینکه خبازان با کودکان رابطه جنسی برقرار می‌کنند، استفاده می‌کنند که باعث جریحه دار شدن قلب پاک مردمان این دیار شده است!

 

اما گویا گفتن این جملات رکیک  پشت صحنه برنامه های صداوسیمای کردستان امری عادی و پیش پا افتاده است و اینجا  باید پرسید که آقای مدیرکل صداوسیمای کردستان کجائید؟! گویا در فکر سازوکار برنامه های انتخاباتی خویش هستید!

 

گویا هنوز هم تلاش می کنید که  برای رفتن و رسیدن به بهارستان ؛ اجرای برنامه های ضد فرهنگی و دلقک بازی را سرلوحه خویش قرار دهید!

 

آقای مدیرکل؛ این عروسک دلقک شما که در چریکه شو از عنوان بزرگ «آغه مامو» بهره می برد؛ دقیقا «شوجنسی» را در این مرکز راه انداخته است؛ گویا در نظر حضرتعالی  نزدیکترین مسیر برای رسیدن به بهارستان از انجام و اجرای برنامه های ضد ارزشی و فرهنگی می گذرد!

 

 اما ای کاش به دنبال این افتضاح فرهنگی که در کردستان بوجود آوردید؛ ذره ای شهامت داشتید و استعفایتان را نوشته و از استان می رفتید!هر چند که استعفا دادن و رفتن از مسند مدیریتی نیاز به شحاعت دارد؛ اما شما می بایست بخاطر این همه اتفاقات افتضاح بار فرهنگی که حاصل بی مدیریتی محض شماست؛ خیلی زودتر از امروز می رفتید!

 

آقای مدیرکل؛ اگر خودتان یکبار به ترجمه جمله «آغه مامو» در برنامه چریکه شو گوش فرادهید قطعا ناخودآگاه عرق شرمساری از سیمای ضدفرهنگیتان جاری می گردید؛ پس بیا بخاطر رضای‌خدا دست از سر فرهنگ این استان بردار؛ شاید با توجه به استعداد نهفته اتان در خوانندگی، به نظر نگارنده  بهتر است مراسم عروسی جوانان را گرم و بانشاط کنید ؛ قطعا این حرکت  بسیار بهتر خواهد بود!

 

جناب مدیرکل، این بی مبالاتی و عدم مدیریت صحیح حضرتعالی باعث شده است تا ویترین فرهنگی این مرکز از افرادی ساخته شود که ذره ای بوی فرهنگ از آنان استشمام نمی گردد و با پایینترین مدرک تحصیلی نقش استاد در تریبونی که از آنان به نام دانشگاه امام خمینی و چشم و زبان انقلاب  نام می‌برند را بازی می‌کنند.

 

قطعا اگر برنامه های فرهنگی و مدیریت حضرتعالی توانمند بود ، چهره هایی واقعا فرهنگی در برنامه های شما حضور پیدا می کردند؛ اما مردان و زنان بزرگ فرهنگی استان، مشارکت در برنامه های شما را برای خویش کسر شان می دانند!

 

اما سخن آخر ؛جناب مدیرکل، بهتر همین امشب جلوی دوربین حاضر شده و ضمن پوزش از کودکان و جامعه خبازان استان؛ با جسارت از مردم خداحافظی کنید؛ زیرا که مردم هیچ خاطره خوشی از حضرتعالی ‌و برنامه هایتان نداشته و ندارند!

 

انتهای پیام/sh.s

 

سه شنبه 14 اسفند 1397 | 12:46

کد خبر : 32414

منتشر کننده : sh.s

حامد پاسخ سه شنبه 14 اسفند 1397 | 13:02

3
24

صدا و سیمای کردستان با استخدام چندین نفر بی سواد و غیر حرفه ای و اجرای برنامه های کلیشه ای و تکراری و فقط عوض کردن نام برنامه و اجرای برنامه خوانندگی و گزارش خیابانی از خوانندگی مردم عام، فقط سعی در نابود کردن فرهنگ این مردم دارد. و میخواهد نشان دهد که مردم کورد غیر از آواز خواندن و رقص چیز دیگه ای ندارند.

نصرالله سنندج ۲۸۷۷۷ چهارشنبه 22 اسفند 1397 | 02:47

به نظر من همه ما گه گاه اشتباهاتی داشتیم چه رفتاری چه گفتاری ولی تاثیر گذاری اون اشتباه بر خود یا اطرافیان بسته به موقعیت مکانی یا زمانی خیلی فرق دارد حالا اون بیچاره از روی نا اگاهی حرفی را زد تاوانش را هم به سنگین ترین شکل داد از این بدتر مگه هست که به خاطر یک اشتباه کلامی نون زن و بچش بریده شد.خواهشا تو زندگیتون اگه خواستین کسی را قضاوت کنین با سنگ محک باشه نه سنگ کین ...یا حق

حسن زاده پاسخ سه شنبه 14 اسفند 1397 | 21:01

10
10

من کرد نیستم و این برنامه را هم ندیدم. اما گزارش این سایت، مصداق بارز از کاه کوه ساختن است. یک نفر خطایی کرده که البته این جملات در ادبیات غیررسمی مردم ایران فراوان هستند، حالا ایشان می گوید اصلا کل صداو سیمای استان را تعطیل کنید.

شهروند چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 06:33

جناب قرار نیست از این الفاظ رکیک و بی ادبانه در صدا و سیما استفاده کنن اونم قشری که دم از ادب و تربیت و فرهنگ‌میزنن این الف بچه ها واقعا شورش رو درآوردن

سامان پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 12:44

منم با شما موافقم..نویسنده این متن خوبه خدا قاظی ش نکرده..وگرنه همرو اعدام میکرد..قول میدم این نویسنده خودش در جمع خصوصی شوخی از این بدتر رو هم داشته..یکنفر اشتباه کرده و خودشم فهمیده..دیگه با این حرفا میخواید از احساسات مردم سو استفاده کنید فقط

مهران پاسخ سه شنبه 14 اسفند 1397 | 22:04

5
16

بنظرم که برنامه ی مضرخفی هستش وهرکیی پا میشه میاد وراجی میکنه مردم رو ب چیزای الکی سر گرم میکنن که هیچی منفعتی برای مردم ندارد

مریوان پاسخ سه شنبه 14 اسفند 1397 | 22:41

5
13

وقتی صاحب صدا و سیما دو تا الف بچه میشن از این بهتر نمیشه انگار فرهنگ کردها فقط رقص و پایکوبی با این برنامه و مجری های مسخره چریکه شو آقای امان اللهی از اسم شهدا سواستفاده میکنه واقعا جای بسی تاسف است

اسه پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 02:18

5
10

واقعا که خیلی ادم بی ابرویی هستش اغه مامو،فقط دم از ابرواین چیزامیزنه ولا بخداخودش و ...هم بی ابروترینن

آموزگار پایه اول پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 07:38

7
5

دوستان گرانمایه بیایید بینی وبین الله قضاوت کنیم .درطول چند سال اخیر تحولی در صدا وسیمای مرکز کردستان ایجاد شده که از یک نوع فضای تقریبا باز فرهنگی حکایت میکند .بطوریکه با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست .هرچند که این برنامه ها مطلوب مردم کردستان نیست !!!!اشتباه یک "تیپ طنز " درکنارمچری نباید بهانه ای برای تخطئه ی کل فعالیتهای این مرکز شود .خدا رو خوش نمیاد چه اشتباهاتی که انجام میشود و خلق الله از آن بی خبرند .این راهم به حساب اشتباهات من وشما و بی عدالتی ها و تبعیض ها وتمامیت خواهی های بعضی ها بگذاریم .وقتی که ماهم دریک رسانه مثل کوردتودی الفاظ رکیک وتوهین آمیز بکار میبریم دست کمی از اون بنده خدا نداریم .

عمران پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 08:30

4
17

خیلی برنامه چرت و مضخرفیه....اولین بارش نیست
هم خودشون هم برنامه شون حذف بشن خیلی بهتره تا جامعه و فرهنگ کردو اینجوری به تباهی بکشن

سنه پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 08:48

6
16

معمولا کسانی اینطور به صورت مبتذل از تجاوز به کودکان صحبت می کنند که به خودشان در کودکی تجاوز شده باشد و عقده آن هنوز روی دلشان مانده. طبق آمار معتبر از مراکز پژوهشی و روانشناسی حدود 90 درصد کسانی که مایل به تجاوز به کودکان هستند یا در مورد آن اینطور صحبت می کنند همین وضعیت را دارند. به احتمال بسیار زیاد و با توجه به روانشناسی و زبان بدن به آن دو مجری دلقک پس از خنده و واکنشش به این حرف در کودکی (شاید در تنور نانوانی) دستی رسانده باشند. وقتی صدا و سیمای مرکز کردستان را در اختیار یک مشت مبتذل دلقک بی خانواده گذاشته و نیروهای فکری و فرهنگی را به حاشیه رانده اند از این بهتر نمی شود. یعنی اگر روزی به آنها همینطور تجاوز شود ما مخاطبان باید بخندیم. نه این که هدف آنها شاد کرد دل مردم است؟

شهروند ایرانی پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 10:46

5
16

با سلام به نظر من دوقلو زایده واگر این برنامه را جمع کنند خیلی بهتر است فرهنگ وهنر فقط خوانندگی نیست چون تمام حرمتها راازبین بردن بااین مصخره بازیها اینان افراد انقلابی نما هستن تا انقلابیگر .

تریشقکه پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 11:21

5
11

بخداواحدقسم من بارهاتماشای چریکه شورانموده ام بنابخاطرآرایش کردن آقای مهرپناهی ازبی شتریش گرفته تاابروی زنانه اش فوری آن راخاموش نموده ام این باربه خودتلقین نموده ام که این کارخدااست که اشتباه این دوخانم مهرپناهی وآغه مموبربلاوانشاالله دیگر درهیچ قسمتی ازصداوسیماباقی نخواهندماند

ناشناس چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 13:06

لطفا دیدتان را گسترده تر بفرمایید. خانم خطاب کردن دو نفر توهین به آنها نیست توهین به تمام بانوان این سرمین می باشد که مادران خواهران دختران خودمان را نیز شامل می شود. چه بسا خانم هایی که فرهنگ ، انسانیت و کمال بیشتری نسبت به مردان داشته باشند.

رز پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 11:35

1
12

اموزگارپایه اول که شماازشون خمایت میکنی،ایا واقعا،حرفشونو تایید میکنی،اخه ولا من تموم این ...رومیشناسم،فقط باپارتی بازی اومده سرکار،بخداقسم هرکاری میکنه در خ.. این مرتیکه ...،از ...خوردن تاهرکاره دیگه ای،کسی که دایما دم ازابرو ،میزنه مردمو نصیحت میکنه،درسته که دوچهره داشته باشه؟این ..اگر انسان باشه،بایدازاین شهربره،

آموزگار پایه اول چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 12:22

دوست گرامی :هیچ عقل سلیمی الفاظ رکیک وبی نزاکتی این آغارو برنمی تابد .هدف حمایت از ایشون نیست .بلکه دیدن نیمه پرلیوان است .بنده خدا هم تنبیه شد هم اخراج .دیگه بیش ازاین بهتره با آبروشون بازی نکنیم .برای هزار گناه یک توبه کافیست.

نانوایان بروند از گوینده سخن شکایت کنند پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 12:01

5
10

نانوایان و یا مردمی که دلشان می سوزند بروند از گوینده این سخن رکیک شکایت بکنند . وقتی یک نفر مجازات شود حساب دست دیگران در جامعه هم میاد که ادب داشته باشند . منطقی همین است

ابیدر پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 12:29

7
10

...نامرد،من پدرم سی روزه فوت کرد،نانوابود بابروی تموم زندگی کرد بخداقسم چهارتا دکترومهندس تحویل جامعه داد،اخه توکی هستی که بخای به نانواتوهین کنی،بخداجیگرموسوزوندی ازاونروزتاحالا دنبالت میگردم،گفتن توشورا هم هستی اونجاهم اومدم،تاببینم خودت ازچه خونواده ای هستی،که اینطوری توهین میکنی،دل هزاران نفرمثل ماروشکستی،خداازت نگذره،واگریک روزم به عمرم مونده باشه،حق اون حرفوازت میگیرم

درخت سرو سه شنبه 21 اسفند 1397 | 22:20

با سلام، براتون پیام گذاشتم به اسم درخت سرو لطفا بخونید

سقز پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 13:52

3
7

بنظر بنده آرمان مهرپناهی هم از همه ی برنامه های استانی اخراج کنن
اسعد فریدی(آغه مه مو)
هر چی باشه از آرمان بهتره هر چندکه هیچ کدامشون هیچی نیستن

سنندج پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 15:25

3
4

سلام وقت بخیر من قبلا تو مراسم مختلف ایشان دیدم کلا این گروه خیلی بد دهن هستند این حرفهای زننده را زیاد میگن
بخاطر همین تمسخر کردن و پرت و پلا گفتن یه عده ما اصلا شبکه کردستان زیاد نگاه نمیکنیم

Sey...1 پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 17:07

0
0

خخخخخ عجب

موچش پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 17:43

5
3

واقعا بی معرفته باید ارمان فیلمبردار و اسعد فریدی را اخراج کنند

موچش پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 17:44

5
3

واقعا بی معرفته باید شکایت بکنند ازش به نظر من باید برنامه را جمع کرد

شاطر اسبق پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 18:36

0
7

با سلام
به عنوان یک شاطر بازنشسته در زمانی که من کار میکردم با توجه به اعتقاداتمان با وضو شروع به کار میکردیم چونکه نان برکت هر سفره ایست اما الان جناب اقای اغه مامو با این حرف زننده اش دنیای گذشته مارا کلا زیر سوال برده است. واقعا برایش متاسفم شاطر بازنشسته شهر سنندج...

بنده خدا پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 19:44

2
2

هیچ کدام مشون اخراج براشو مهم نیست اینقدر پارتی دارن که الان ادارات دیگه کارمند روابط عمومی هستن!!!!!!!!!!!

سنه پاسخ چهارشنبه 15 اسفند 1397 | 20:00

3
3

ببخشید خوبی اسعدفریدی چیه؟دلقک ،بی مصرف

سنه ای شنبه 18 اسفند 1397 | 23:23

تو بیا خودی نشون بده

فلان کس ، پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 00:40

0
2

سلام ، اشتباه کرد نباید این حرف رو زد ،حتی شوخی هم درست نیس ، این حرفا در شعن یه مرد کورد نیس ،ولی بازم میگم اشتباه کرد ابروی کورد ها برد و ...... شاد

ابیدر پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 02:06

5
2

معذرت خواهی اون ...چه دردی روازما دوامیکنه،که پدران ماکه شاطربودن وبا ابروشرف زندگی کردن به باد تمسخرگرفته شدن،به وحدانیت همون خداکه گفتی امروز فقط خودم میدونم که شیفت بودم چه مسخره بازیهایی روشنیدم سر همون حرفای رکیک شما،وچقد دلمون زیادتربه درداومد

من پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 08:28

2
3

البته فکر نمیکنم این افتضاح ربطی به جناب آقای امان الهی داشته باشه. انصاف هم خوب چیزیه.

کوردستانی پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 13:58

1
4

اونا از جنس مردم هستند و هیچ کدام از ما کوردستانی ها با این شوخی ناراحت نشده و نمیشویم \\\\\\\\\\\\\\\\r\\\\\\\\\\\\\\\\nشما هم نمیخواد برای افرادی که نیازی به شما ندارند دم بجنبانی

ارگش پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 17:15

0
3

گناه داره اشتباه کرده بدبخت چرا اینقدر شلوغ کردین

لیلی پاسخ پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 21:51

1
3

با سلام خدمت هموطنان گرامی، حرف آغه مامو درست نبود، ولی اتفاق افتاد، کاش مشکلات جامعه ما همین حرف آغه مامو بود اون موقع آدم تعجب نمیکرد که چرا این قدر مردم روی این قضیه زوم کردن،تو فیلمای تلویزیون و سینما هم حرفای زشت زیادی استفاده میشه دیگه تمومش کنیم و آغه مامو رو ببخشیم

ناشناس پاسخ جمعه 17 اسفند 1397 | 00:16

1
2

به نظربنده این موضوع رانباید بسیار بزرگ کرد.بنده خدا قصدی نداشته.اشتباهی پیش امده وخودش نیز ازطریق فضای مجازی از کل مردم کرد معذرت خواهی کردند.پیش میاد همه ما مسلمانیم بایداسرار همدیگرا بپوشانیم.ایشان قصد شوخی بایکی از افراد پشت صحنه را داشت که بد شانسی آوردند وصدای ایشان پخش شد.درموردمدیریت صدا وسیما استان نیز باید عرض کنم .که واقعا صدا وسیمایی مرکز استان برای اولین باراست که مدیری بومی ولایق رابه خوددیده است.جناب اقای امان الهی یکی از مدیران شایسته استان است که تحولاتی در صدا وسیمایی مرکز کردستان به وجود اورده که تاکنون در دوران مدیران قبلی بی سابقه بوده است.پس بیایید قصد داشته های خودرا بدانیم.بعضی افراد از روی غرض ورزی تفکرات خودرا عنوان می نمایند .اشباه لفظی وشوخی پیش نبوده واین هنرمند خوب قصد اهانت به هیچ قشری از افراد جامعه رانداشته وخودایشان نیز از بطن مردم است .سزاوار خدانیست.ببخشش،لازم نیست اعدامش کنید.درود برهمه مردم کردستان

شهروند پاسخ جمعه 17 اسفند 1397 | 00:46

1
0

صدا و سیمای کیش یه اشتباه کرد یه روز جمع شد و اینهمه بزرگش نکردن. نمیدونم شماها چرا این جریان رو اینقدر بزرگ می کنید. حالا یه مدیر می خواد برای نمایندگی شرکت کنه چه ربطی به اشتباه یک نفر داره. اصلا نامزد شدن ایشون چه ربطی به صدا و سیما داره؟ شماها معلوم نیست چی می خواید واقعا

سنه ۵۱ پاسخ جمعه 17 اسفند 1397 | 02:31

1
2

لطفا این حرفارو انقد به جامعه هنری ربط ندید حالا اون بیچاره یه اشتباهی کرد چه ربطی داره که شماها کلا جامعه هنری آواز خوندن رقص و همه چیو زیر سوال میبرید اون بیچاره تقصیری نداره مشکل از صدابردار برنامه بوده تا دیروز همه دوسش داشتید چون دلتونو شاد میکرد

حقگو پاسخ شنبه 18 اسفند 1397 | 10:47

1
3

خدا وکیلی بیایید سبک ، سنگین کنید . هتاکی به یک قشر از جامعه ( که صد البته مورد قبول نیست) ضررش بیشتر است یا اختلاس و رانت خواری و ویژه خواری و ریاکاری ؟؟؟؟؟!!!!

نگار پاسخ شنبه 18 اسفند 1397 | 14:18

1
4

سلام این همه برنامه های مبتذل باحرفا وتوهین های زشت وجود داره مردم نمیبینن واسه یه حرف آغه مامو اونم از روی شوخی چرا اینقدر بزرگش کردی

کارمند پاسخ دوشنبه 20 اسفند 1397 | 13:31

3
6

امسال این همه آدم بی گناه که عزیزای مردم بودن زنده زنده توی اتوبوس سوختن و خاکستر شدن هیچ‌وقت ملت کرد ما اینقدر اعتراض نکردن و صداشو در نیاوردن که به این حرف آغه ممو کردن و آبرو ریزی راه انداختن، همه ما برای آبرو ریزی خیلی زرنگیم

دختر کرد پاسخ دوشنبه 20 اسفند 1397 | 13:32

3
5

به نظر من مردم از بیکاریه که این همه میرن دنبال این موضوع، حق دارن، ما جز بیکاری و گرونی و اوضاع نابسمان اقتصادی چیز دیگه ای نداریم، الکی این موضوع رو بزرگش کردین و با آبروی این بنده خدا بازی کردین، خودتون رو بذارین جای آغه ممو میدونین اون بیچاره چقدر زحمت کشیده تا به این شهرت رسیده،ولی ملت کرد ما برای یه حرف این شهرت و آبروشو ازش گرفت.

درخت سرو پاسخ دوشنبه 20 اسفند 1397 | 23:02

2
4

همشهری گرامی به اسم آبیدر،شخصیت هیچ کسی با توهین کس دیگه ای پایین نمیاد،‌ آدما هر جور که زندگی کرده باشن همونن، گذشته پاک و پرافتخار کسی با اهانت دیگری کثیف و‌ننگین نمیشه، به نظر من نیازی به این همه عصبانیت نیست، چون پدر خودمم شاطر نانوایی هستش و ما هیچ‌وقت این حرف آغه ممو رو به خودمون نمیگیریم،پدر منم سه تا کارمند تحویل جامعه داده

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید