کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای سنندج چه گذشت؟

عملکرد شهردار سنندج راضی‌کننده نیست/ شهرداری نمی‎تواند «تله‌کابین آبیدر» را اجرایی کند/ شرکت آب وفاضلاب به جای تصرف زمین شورا وضعیت فاضلاب حسن‎آباد را سروسامان دهد

کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر سنندج، شهرداری سنندج، ارسطو گویلی، شورای اسلامی شهر سنندج

 جلسه بررسی عملکرد کمیسیون سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای اسلامی شهر سنندج با حضور اعضای کمیسیون و تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ساختمان این شورا برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، این جلسه که به منظور بررسی عملکرد کمیسیون مذکور برگزار شده بود در کل خبر تازه ای مبنی بر احداث پروژه ای خدماتی، تجاری و ... برای شهروندان سنندجی نداشت و از چند پروژه نام برده شد که اکثرا در مرحله عقد قرارداد بودند و معلوم نیست که آیا به سرانجام می رسند یا مانند چند تعداد پروژه ای که قرار بود انجام شوند، با انصراف سرمایه گذار یا تعطیلی پروژه مواجه خواهند شد.

 

احداث مجموعه تفریحی گردشگری کارتینگ قشلاق گریزه، مجموعه تفریحی گردشگری پینت بال تنیس قشلاق گریزه، شهربازی روباز پارک ملت، احداث دو لکه تجاری خدماتی خیابان مردوخ شمالی، سامانه هوشمند پارک حاشیه ای، پروژه مجتمع تجاری خدماتی خیابان ناصر خسرو، مجتمع تجاری خدماتی بلوار کردستان و خیابان شیخان و چند پروژه دیگر از مجموعه پروژه‌های مورد بررسی در جلسه کمیسون سرمایه گذاری شورای شهر سنندج بودند که همگی در مرحله عقد قرارداد هستند و تا زمان اجرای کامل معلوم نیست چند شب و روز باید سپری شود!

 

ارسطو گویلی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای سنندج در ادامه انتخاب حشمت الله صیدی به عنوان شهردار سنندج را برمبنای خرد جمعی اعضای شورا ذکر کرد و گفت: هر چند اقدامات شهردار فعلی سنندج راضی کننده و کافی نیست اما روند رو به رشد دارد.

 

البته گویلی در این جلسه از بارگذاری چندین تصویر در صفحه اینستاگرامی کمیسیون مربوطه یا صفحه شخصی خود به عنوان یکی از موارد عملکردی کمیسون سرمایه گذاری شورای سنندج نام برد!

 

پروژه تله کابین سنندج نیز که از دیر باز آلت دست میتینگ های تبلیغاتی مدیران چه در بدنه شورا و شهرداری و چه در بدنه استانداری کردستان است نیز در این جلسه ذکر خیرش بود و گویلی در ارتباط با آن عنوان کرد، ؟«شهرداری سنندج قطعاً نمی تواند پروژه تله کابین را اجرا کند و تنها امیدواریم سرمایه گذاری از بخش خصوصی پیدا شود و آن را انجام دهد»!

 

گویلی این را هم گفت که سرمایه گذاران بخش خصوصی نگران نابسمانی های نرخ ارز نباشند و طرح های اقتصادی آنها در برابر تغییرات نرخ ارز به روز می‌شود.

 

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای سنندج گفت که این شورا تا بحال در بحث گردشگری ورود پیدا نکرده و امسال قصد دارد با تهیه بروشورهایی از مراکز گردشگری شهر سنندج و دادن آنها به مسافران نوروزی به این موضوع بپردازد.

 

گویلی به جانمایی پروژه ای خدماتی در تپه پیرچنار روستای حسن‌آباد اشاره کرد و گفت که شرکت آب و فاضلاب استان به محض اطلاع از موضوع زمین مربوطه را به نفع خود حصارکشی کرده است. وی افزود: این شرکت منافع سازمانی را بر منافع مردم ترجیح می دهد و قطعاً در آینده از آن برای احداث مهمانسرا به نفع خود استفاده خواهد کرد! او گفت که شرکت آب و فاضلاب به جای این کارها بهتر است وضعیت فاضلاب حسن آباد را سرو سامان دهد که فاضلاب وارد آب شرب می‌شود.

 

 

رئیس کمیسیون سرمایه‌گاری شورای سنندج به اجرای طرح فیبر نوری توسط شرکت ایرانسل در سنندج نیز اشاره کرد و گفت که قرار بود سنندج پایلوت فیبر نوری در کشور شود اما آنقدر حرف و حدیث پیش آوردند که شهردار هم مردد شد و سرانجام پس از تعلل های فراوان شرکت مربوطه نیز پشیمان شد و از شهر سنندج رفت. البته گویلی به میزان خسارت این شرکت در حفر خیابان های سطح شهر اشاره ای نکرد!

 

 

گویلی از راه اندزی سامانه‌ای برای شفاف سازی اطلاعات حقوقی، شغلی و تحصیلی تمامی کارکنان شهرداری سنندج خبر داد و گفت: این شفاف‌سازی ها مردم را به پرداخت عوارض‌ها و مشارکت در طرح های سرمایه گذاری شهرداری تشویق می‌کند.

 

وی افزود: باید کل طلب ها، بدهی‌ها و مزایده ها و مناقصات شهرداری برای مردم شفاف باشد تا رانت و تبعیض از بین برود و همچنین هر شهروند باید به حقوق خود در قبال شهرداری آگاه شود.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 13 اسفند 1397 | 09:35

کد خبر : 32401

منتشر کننده : sh.s

تبریک نیاز دارد پاسخ دوشنبه 13 اسفند 1397 | 23:22

0
1

جای بسی تبریک و تشکر دارد که تازه شورای اسلامی سنندج به نتیجه ریده است که تله کابین اجرایی نیست . بهار و تابستان مردم بیشتر به ابیدر می روند . انسان بطور اساسی موجود ضعیفی است و رفع حاجت برای دستشویی مورد نیاز هر انسان است شعار دهندگان تله کابین تا کنون نتوانسته اند دستشویی برای رفع حاجت مسلمانا ایجاد کنند سالها شعار تله کابین دادند . به عنوان یک شهروند به شورای شهر که تازه به نتیجه عدم اجرایی بودن تله کابین رسیده اند همین ارزشمند است و تبریک عرض می کنم که به یک واقعیتی رسیده اند که تله کابین قابل توجیه نیست و شعار است تقاضا دارم به نیاز ضروری مسلمانان رسیدگی فرموده و دستشویی کافی احداث فرمایند / واقعا بلحاظ بهداشتی و شرعی و عقلی و شرم و حیا ی مسلمانان ایجاد دستشویی بسیار مهمتر از تله کابین است . از سایت محترم کرد تودی تقاضا دارم از پارک کودک سنندج که اسمش روی خودش است گزارشی تصویری تهیه فرمایند که کدام امکان بازی کودکان در ان پارک وجود دارد؟ یاد دارم حادثه دلخراشی را در پارک کودک مدتها پیش در سایت شما خواندم که بسیار متاثر شدم. حالا وضعیت اب و فاضلاب حسین اباد مورد نیاز است ولی خود سنندج کدام دفع فاضلاب را دارد راهنمایی فرمایند که کل فاضلاب شهر سنندج به دره ای می ریزد که اسم انرا بلوار ساحلی تابلو زده اند و فاضلاب ان تا 25 کیلومتری جاده کامیاران می رود اقاین شورای شهر و شهرداری راهنمایی فرمایند که سنندج به کدام اقیانوس و دریا و دریاچه و سد و رودخانه وصل است که کنار دره فاضلاب شهر سنندج روباز کنارش را بلوار ساحلی نام نهاده و تابلو زده اند ؟ تبریک دوباره عرض خواهم نمود اگر اقیانوس و دریای متصل به سنندج را در بلوار ساحلی به مردم نشان دهند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید