کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش کردتودی از مراسم تودیع و معرفه رئیس دانشگاه کردستان

اخلاقیان پس از تودیع: احساس آزادی و حال خوبی دارم؛ عده ای من را نزد استاندار تخریب کردند/ معاون وزیر علوم: طرح بومی گزینی اشتباه بود و باید بازنگری شود

معارفه رئیس جدید دانشگاه کردستان، معاون دانشجویی وزارت علوم، مجتبی صدیقی، رحمت صادقی، دانشگاه کردستان

رئیس سابق دانشگاه کردستان عنوان کرد: اکنون احساس آزادی می کند و حال خوبی دارد و دیگر کسی رفتاها و حرف های او را کنترل نمی‌کند و زیر ذره بین نیست و برایش بزرگنمایی نمی‌شود.

به گزارش کُردتودی، فردین اخلاقیان پس از گذشت 4 و نیم سال صندلی ریاست دانشگاه کردستان را تحویل رحمت صادقی داد و به عرصه تدریس در دانشگاه برگشت.

 

در همین راستا آئین تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه کردستان با حضور مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم و مسؤولان استانی در دانشگاه کردستان برگزار شد و ضمن معرفی رحمت صادقی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه از زحمات  فردین اخلاقیان رئیس سابق نیز تقدیر شد.

 

اخلاقیان: حال خوبی دارم

 

اخلاقیان از اعطای مجوز تدریس زبان کردی در دانشگاه کردستان به عنوان یک روز تاریخی نام برد و دست اندرکاران این اقدام تشکر کرد. این اعطای مجوز در سال 89 و دولت احمدی‌نژاد اتفاق افتاد.

 

رئیس سابق دانشگاه کردستان عنوان کرد: اکنون احساس آزادی می کند و حال خوبی دارد و دیگر کسی رفتاها و حرف های او را کنترل نمی‌کند و زیر ذره بین نیست و برایش بزرگنمایی نمی‌شود.

 

او گفت: انتصاب یک مدیر اهل سنت برای دانشگاه کردستان بذل و بخشش نیست و یک اقدام عادلانه بود. وی افزود: وقتی در جنگ همه شهروند یک مملکت هستند در هنگام انتصاب مدیران نیز همه شهروند یک کشور هستند و باید در انتصاب مسؤولیت ها عدالت نیز رعایت شود.

 

وی تدکید کرد: برخی فارغ التحصیلان رشته زبان کردی می خواهند برای ادامه تحصیل به ترکیه و عراق بروند و لازم است این کار در داخل کشور خودمان اتفاق بیفتد و وزارت علوم نیز نسبت به آن اهتمام داشته باشد.

 

اخلاقیان گفت: دانشگاه کردستان هم اکنون 280 دانشجو از اقلیم دارد و می توان این تعداد به 500 نفر هم برسد و لازم است وزارت علم به فکر ایجاد کنسولی دانشگاه های اقلیم کردستان عراق در دانشگاه کردستان باشد. معاون دانشجویی وزارت علوم نیز با این درخواست موافقت کرد و عنوان کرد که آن را پیگیری می کند.

 

وی بیان کرد: قرار گرفتن دانشگاه کردستان در سطح سه، اشتباه است و توجیه درستی ندارد و همین موضوع باعث شد که عده ای از سر دلسوزی و عده‌ای هم از سر فرصت طلبی به استاندار مراجعه کنند و بنده را تخریب کنند.

 

دانشگاهی می تواند در کورس رقابت باقی بماند که مدعی کیفیت باشد

 

مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود. ویکیپدیا در مورد وی نوشته است «از صدیقی به عنوان منتسبین به فتنه ۸۸ یاد شده‌است». وی عنوان کرد: سیاست دولت تدبیر و امید قطعاً استفاده از قومیت ها در مناصب مدیریتی است و اگر بعضاً توفیقی حاصل نشده است به خاطر عدم اعتماد نبوده بلکه شرایط فراهم نبوده است.

 

وی ادامه داد واقعاً بی انصافی است که دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی نادیده گرفته شود، این خدمات مثال زدنی است و شاید دیگر تکرار نشود.

 

صدیقی گفت خودبینی و خودمحوری ها اعتماد عمومی و این سرمایه اجتماعی را خدشه دار کرد و باید به اخلاق برگردیم و بی اخلاقی های سالهای اخیر ترمیم شود.

 

معاون دانشجویی وزارت علوم تأکید کرد: دانشگاهی می‌تواند در کورس رقابت باقی بماند که مدعی کیفیت باشد و دانشگاهی که نسبت به مسائل جامعه و منطقه بی تفاوت باشد نمی تواند بالنده باشد.

 

وی گفت که طرح بومی گزینی دانشگاه ها سیاست درستی نبود و مشکلات زیادی را به وجود آورده و از هزینه های دانشگاه ها هم نکاست و لازم است بازنگری مجدد شود.

 

صادقی: تمام تلاشم را برای پیشرفت دانشگاه کردستان بکار می گیرم

 

رحمت صادقی رئیس جدید دانشگاه کردستان نیز گفت که سوگند خورده است تمام تلاش خود را برای پیشرفت دانشگاه کردستان بکار می گیرد و از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 08:51

کد خبر : 32375

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید