کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کردستان برگزار شد؛

 استاندار: از بدو ورودم دنبال انتصاب مدیر بومی اهل سنت برای دانشگاه کردستان بودم/ مرادی نماینده مجلس: امیدوارم دانشگاه کردستان ارشد زبان کُردی را به خود ببیند

معارفه رئیس دانشگاه کردستان، تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کردستان، رحمت صادقی، فردین اخلاقیان

آئین تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه کردستان با حضور مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم و مسؤولان استانی در دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، آئین تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه کردستان با حضور مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم و مسؤولان استانی در دانشگاه کردستان برگزار شد و ضمن معرفی رحمت صادقی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه از زحمات 4 ساله فردین اخلاقیان رئیس سابق نیز تقدیر شد.

 

بعد از انقلاب اسلامی ایران این اولین انتصاب یک مدیر بومی اهل سنت به عنوان ریاست دانشگاه کردستان است.

 

دیدن تفاوت دانشگاه سلیمانیه با دانشگاه کردستان در توسعه یافتگی، برایم آزار دهنده بود

 

استاندار کردستان در این مراسم طی سخنانی عنوان کرد: که اخلاقیان فردی متواضع و اخلاقمدار بود و هیچگاه ژست ریاست را در او ندیدم. وی افزود: از روزی که به عنوان استاندار به کردستان آمدم پیگیر انتصاب یک مدیر بومی اهل سنت در دانشگاه کردستان بودم و امروز این اتفاق افتاد. البته حق استادی دکتر اخلاقیان در دانشگاه کردستان محفوظ است و فقط میز ریاست را خالی می‌کنند و امیدوارم اقداماتشان در این 4 سال توشه ای برای آخرتشان باشد.

 

بهمن مرادنیا دانشگاه را از شاخص های توسعه هر جامعه ای عنوان کرد و گفت: کردستان تنها یک دانشگاه دولتی در مرکز دارد و مابقی شهرستانهایش محروم از دانشگاه دولتی هستند و از وزارت علوم انتظار داریم این موضوع را ببیند و درک کند.

 

وی با بیان اینکه بومی گزینی دانشگاه ها موجب ضربه زدن به دانش‌اموزان کردستانی شده است به پیشرفته بودن دانشگاه های اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: وقتی دانشگاه سلیمانیه را دیدم و تفاوت ها را مشاهده کردم بسیار برایم آزاردهنده بود.

 

استاندار همچنین از وزیر علوم خواست که به دانشگاه کردستان رشته های دکتری (phd) اختصاص بدهند و گفت که شاید علت قرار گرفتن دانشگاه کردستان در سطح سوم دانشگاه های کشور به علت همین نداشتن رشته های دکتری است.

 

امیدوارم رشد کارشناسی ارشد زبان کردی به دانشگاه کردستان داده شود

 

منصور مرادی به نمایندگی از نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور یافته بود و سخنان را خود را اینگونه آغاز کرد: «من زمانی در همین دانشگاه دانشجو بودم و اکنون وکیل مردم هستم و از این بابت خوشحالم و ان را نتیجه زحمات استادهایم می‌دانم».

 

البته برخی حضار نسبت به نوع سخنرانی مرادی معترض بودند و زیر لب با ایجاد همهمه اعتراض خود را نشان می دادند.

 

مرادی ضمن تأیید صحبت های استاندار، افزود: بومی گزینی ظلم به نخبگان و دانش‌آموزان مستعد کردستان است و آنها را از ادامه تحصیل زده می‌کند.

 

او با اشاره به اینکه امسال اولین سال فارغ التحصیل شدن دانشجویان کارشناسی زبان کُردی است، اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر مقطع ارشد ان نیز به دانشگاه کردستان داده شود تا دانشجویان سرگردان نشوند.

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی نبود زیرساخت برای خوداشتغالی دانشجویان و بیکاری فارغ التحصیلان و پایین بودن حقوق فرهنگیان را از دیگر مشکلات عنوان کرد.

 

یک مدیر باید صعه صدرش را بالا ببرد و انتقادات را بشنود

 

عبدالله سلیمی از اساتید بنام دانشگاه کردستان نیز از سخنرانان این مراسم بود و به رئیس جدید دانشگاه کردستان توصیه کرد کسی که مسؤولیت می‌پذیرد باید صعه صدر داشته باشد و نباید در برابر انتقادات ناراحت شود و روحیه خود را از دست دهد.

 

او گفت: تا انتقاد نباشد رشد اتفاق نمی‌افتد. باید حرمت مخالفین هم رعایت شود چون ممکن است نظراتی داتشه باشند که به رشد دانشگاه کمک کند.

 

سلیمی عنوان کرد: مخالفین ممکن است کارهای بخواهند که با اهداف ما همخوانی نداشته باشند اما باید با آنها همکاری کنیم.

 

وی افزود: وزارت علوم در مورد دانشگاه کردستان دست به عصا عمل می‌کند و لازم است چتر حمایتی این وزارتخانه برای دانشگاه کردستان گسترده تر شود.

 

او به وضعیت معیشت اساتید دانشگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: اساتید دانشگاه نه کارخانه و نه شرکت دارند و شب روز مشغول تدریس در دانشگاه بود و حقیقتاً از نظر معیشت و اقتصاد در مضیقه هستند.

 

دکتر صادقی مسؤولیت مهمی را بر عهده گرفته است

 

محرم بیابانی مسؤول نمایندگی ولی فیه در دانشگاه کردستان نیز گفت: آقای صادقی در سمت رئیس دانشگاه کردستان مسؤولیت مهمی را بر عهده گرفته است، چون دانشگاه مبدأ تحولات است و آینده انقلاب با دانشگاه پیوند خورد است.

 

او عنوان کرد که صندلی به کسی وفا ندارد و دنیا محل گذر است و تازه به دکتر اخلاقیان عادت کرده که قسمت نبود در خدمت وی باشد.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 08:52

کد خبر : 32373

منتشر کننده : sh.s

خادم قران کریم پاسخ پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 09:44

3
2

سلام علیکم و عرض ادب
اقوام و مذاهب برای اینجانب قطعا محترم است دلیل فرمایش قران کریم در سوره حجرات و دیگر ایات بینات است سخنان اقایان محترم نیز در جای خود محترم است فقط سوالاتی پیش می اید که اقایان بهتر است پاسخ فرمایند و فرد مخاطب را قانع فرمایند
1- جناب اقای استاندار محترم پاسخ فرمایند که کرد و اهل سنت بودن چه ارتباطی به رئیس دانشگاه شدن دارد؟ استاد دانشگاه و رئیس دانشگاه باید مانند پزشک باشد که وقتی پیش پزشک می رویم از قومیت و مذهب و افکار کسی سوال نمی کند و فقط طبابتش را انجانم می دهد
2- برداشت تلویحی این است که سخنان فوق حق ویژه ای برای کرد و اهل سنت قائل شده است که این نیز با عدالت مغایر است همه کشور و 80 میلیون نفر حق مساوی در مملکت دارند
3- جناب اقای مرادی نیز یک زمان دانشجو بوده اند حالا نمماینده شده اند فرزند من هم دانشجو بوده 3 سال بعد از لیسانس بیکار است و نمایندگان محترم نیز هر 4 سال نزدیک انتخابات یک بار به اینجانب سر می زنند ایشان بفرمایند اگر برای مردم شغل ایجاد شده و یا بشود که نوبت به فرزند غیر بومی اینجانب نمی رسد برای همین مردم حو.زه خودشان کدام شغل ایجاد فرموده اند؟

مریوان پاسخ پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 09:45

0
3

با آرزوی موفقیت برای دکتر صادقی تشکر از نماینده فعال مریوان ووسرواباد امیدواریم استاندار حقیقت رو گفته باشن ایشون که دارن برای یک‌نفر از تکاب برای تصدی پست فرمانداری آبروی خودشون رو میبرن در حالی که این آقا هیچ جا تایید ندارن و گزینه سوخته و اسلحه کش هستن

شهروند پاسخ پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 09:47

0
4

اونایی که مسخره کردن از طرفداران اخلاقیان بودن و حسابی دماغ سوخته بودن به خودشون بخندن

شهروند مریوان پاسخ پنجشنبه 9 اسفند 1397 | 15:15

2
4

درود بر نماینده مردمی و شایسته مریوان که الحق به دنبال شایسته سالاری و رساندن مدیران به مقام ارشد استانی و کشوری هستند شاهد هستیم که در زمان تصدی جناب مرادی مهندس لهونیان با پافشاری جناب مرادی مدیرعامل مهم ترین پست استان آنهم شرکت توزیع برق و اکنون پروفسور صادقی به سمت ریاست دانشگاه کردستان که در چارت سازمانی از مهمترین مقام ها در استان می باشد درود جناب مرادی درود

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید