کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

تنها دانشگاه دهگلان در آستانه تعطیل شدن!

دانشگاه علمی کاربردی دهگلان، جذب دانشجو، دانشگاه دهگلان

مسئول آموزش مرکز علمی کاربردی دهگلان از احتمال تعطیلی این دانشگاه در آینده ای نزدیک سخن به میان آورد و گفت: این مرکز به صورت خصوصی اداره می شود اما عدم حمایت شاید منجر به تعطیلی این مرکز در آینده ای نزدیک شود که دور از انتظار نیست.

به گزارش کُردتودی، دانشگاه علمی کاربردی شهرستان دهگلان که تنها دانشگاه این شهرستان نیز محسوب می شود از سال 91 و با محوریت رشته های کشاورزی، تاسیس شد اما اینک پس از گذشت حدود 6 سال از تاسیس آن، این دانشگاه در سراشیبی سقوط قرار گرفته که اگر کاری برای آن نشود تنها دانشگاه دهگلان تعطیل خواهد شد.

 

عبید امیری مسئول دانشگاه علمی کاربردی دهگلان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: این دانشگاه در سال 91 با 4 رشته و 250 دانشجو در بخش کاردانی شروع به فعالیت نموده است.

 

امیری گفت: یکی از مشکلات این دانشگاه و تنها مرکز علمی کاربردی شهرستان این است زمانی که مجوز به این شهرستان تعلق گرفت که تنها درقالب رشته های کشاورزی فعالیت نموده واقدام به پذیرش و جذب دانشجو نماید اما متاسفانه  در دهگلان با عدم استقبال ازاین رشته همراه بوده و مجوزرشته ای دیگر هم داده نشد.

 

 وی در ادامه بیان داشت: با تلاش زیاد و درخواست برای انواع رشته ها کشاورزی، زیاد خواهان نداشت و دلیل آن هم مشخص نیست که چرا دانشجو تمایل زیاد به تحصیل در رشته کشاورزی را ندارد.

 

مسئول مرکز علمی کاربردی دهگلان یکی از دلایل احتمالی تعطیلی دانشگاه را ریزش دانشجو عنوان کرد و گفت: تک رشته ای بودن در این دانشگاه علل اصلی ریزش می باشد.

 

امیری دیگر مشکل دانشگاه علمی کاربردی دهگلان را نبود ساختما مستقل واجاره ای دانست و گفت: هزینه ای که از دانشجو گرفته می شود با هزینه این ساختمان برابری نمی کند که باعث مشکل مالی شده وهیچ ارگانی هم از این مرکز حمایت نمی کند.

 

دانشجوباین خواهان عدم تعطیلی دانشگاه هستند


 امیری در ادامه با بیان اینکه دانشجویان هم از تعطیل شدن این مرکز نگران هستند گفت:این دانشگاه تنها مرکز علمی شهرستان است که نباید تعطیل شود.

 

وی در ادامه گفت: دهگلان متاسفانه ظرفیت دانشگاههای آزاد و پیام نور را ندارد و اگر مجوز این مرکز از ما گرفته شود به آسانی مجوز دیگری به شهرستان داده نمی شود.

 

محوریت گرایی و قطع رشته های حمایتی

 

امیری با تاکید بر اینکه محوریت این دانشگاه بر رشته های کشاورزی است، اظهار داشت: با توجه به تاکید دانشگاه جامع علمی کاربردی بر محوریت گرا شدن دانشگاه های زیرمجموعه، تمام رشته های حمایتی ما قطع شد و اینکه تنها در رسته کشاورزی دو رشته در بخش کارشناسی و دو رشته در بخش کاردانی داریم.


این مرکز 3 ترم متوالی دانشجو پذیرش نکرده است

 

یکی از دانشجویان مرکز علمی کاربردی دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان دهگلان دارای یک دانشگاه علمی کاربردی می باشد متاسفانه سه ترم متوالی دانشجو پذیرش نمی کند و افراد زیادی هستند که درشهرهای اطراف برای دانشگاه ثبت نام می کنند نیاز است مسئولین استان وشهرستان در این راستا ترتیبی اخذ نمایند و نگذارند این مرکز تعطیل شود.   

 

احتمال تعطیلی دانشگاه در آینده ای نزدیک


مسئول آموزش مرکز علمی کاربردی دهگلان از احتمال تعطیلی این دانشگاه در آینده ای نزدیک سخن به میان آورد و گفت: این مرکز به صورت خصوصی اداره می شود اما عدم حمایت شاید منجر به تعطیلی این مرکز در آینده ای نزدیک شود که دور از انتظار نیست.

 

 انتهای پیام/a.s

سه شنبه 7 اسفند 1397 | 07:10

کد خبر : 32353

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید