کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار :

«گام دوم انقلاب» سند کاربردی برای پیشرفت در حوزه‎های مختلف نظام است

تولید علم، پژوهش ، بیانات رهبر معظم انقلاب، گام دوم انقلاب

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار با تاکید بر اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب بعنوان "گام دوم انقلاب " بعنوان سندی کاربردی برای پیشرفت در حوزه های مختلف نظام است ، اعلام کرد: ملموس کردن پژوهش ها و استفاده کاربردی از آنها راه تولید علم و ثروت بیشتر در انقلاب اسلامی ایران است.

هوشنگ گوهرچینی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،  اظهار داشت: استعمارگران و ایادی استکبار و در راس آنها آمریکا این وعده را به نوکران خود داده بودند که امسال مردم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهند دید ، اما به کوری چشم دشمنان ما توانستیم چهل سالگی انقلاب را جشن بگیریم و برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیفزائیم.

 

وی با بیان اینکه هر انقلابی بعد از گذشت یک زمان احتیاج به تغییراتی دارد، افزود: رهبر معظم انقلاب در بیاناتی بعنوان "گام دوم انقلاب" به مسئولان و مردم خواستار اعمال یکسری تغییرات بودند که موتور انقلاب سریعتر و روان تر حرکت نماید.

 

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار گفت: یکی از توصیه های رهبر معظم انقلاب در بیانیه "گام دوم انقلاب "در زمینه علم و پژوهش بود که به گفته معظم له لازم است یکسری تغییرات در آنها اعمال شود.

 

گوهر چینی با بیان این موضوع که بارها توسط اساتید بسیجی و دلسوزان نظام در خصوص تغییراتی در نحوه بانکداری، اقتصادی و کارآفرینی مطالب مهمی بیان شده بود، اعلام کرد: امیدواریم مسئولان اجرایی کشور با سرلوحه قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری حرکت جهشی برای برطرف کردن این مشکلات داشته باشند.

 

به روز نبودن پژوهش ها مشکلی که گریبانگیر جامعه دانشگاهی ایران است

 

وی با اشاره به اینکه به روز نبودن پژوهش ها از معضلاتی است که گریبانگیر جامعه دانشگاهی ایران شده ، گفت: بیشتر پژوهش های که توسط نخبگان ما انجام  می شود بدون هیچ خروجی در کتابخانه بایگانی می شود ، در حالیکه برای ارتباط بیشتر دانشگاه با بخش های اقتصادی مانند صنعت و کشاورزی و برجسته کردن فعالیت ها یکسری تغییرات در زمینه پژوهشی داده شود تا بتوانیم مسیر علمی انقلاب را با سرعت بیشتری طی کنیم.

 

رئیس بسیج اساتید دانشگاه های بیجار تصریح کرد: ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از فاکتورهای مهم پیشرفت علمی و پژوهشی در هر کشوری است که متاسفانه در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته است.

 

گوهر چینی  ادامه داد: در حال حاضر مهمترین ملاک ما برای ارزیابی کارهای پژوهشی ، چاپ مقالات علمی ایرانیان در مجلات خارجی است و همین موضوع موجب شده بهترین پژوهش های ما برای بهره برداری در اختیار کشورهای خارجی قرار بگیرد، در حالیکه می توانیم با ایجاد ساز و کار ارتباط بین دانشگاه و بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی کشورمان، با اتکای به تولیدات علمی و پژوهشی دانشمندان خودمان در مسیر رشد علمی قرار بگیریم.

 

ایران رتبه قابل قبولی در زمینه تولید علم دارد

 

وی با تاکید بر اینکه بر اساس شاخص های پژوهشی در دنیا، رتبه خیلی قابل قبولی در تولید علم داریم ، افزود: اما می بینیم هیچکدام از کشورهای پیشرفته و صنعتی هیچوقت کاری نمی کنند که در این جایگاه قرار بگیرند، بلکه با در اختیار قرار گرفتن دستاوردهای پژوهشی مشکلات اقتصادی ،صنعتی و اجرایی خودشان را حل می کنند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار اضافه کرد: لازم است در سن 40 سالگی انقلاب که دوران پختگی و اوج انقلاب است ، گفتمان جدید رهبری بعنوان گام دوم انقلاب را سرلوحه کارمان قرار بدهیم و در بخش های مختلف از بودجه نویسی گرفته تا اقتصادی، پژوهشی و علمی قدم های اساسی را برداریم و این ارتباط مغفول بین پژوهش و اقتصاد کشور را زنده کنیم .

 

به گفته گوهرچینی : ما در بحث هسته ای، صنایع موشکی و دفاعی می دانستیم دنبال چه چیزی هستیم و چون کشورهای دیگر آن را به ما نمی دانند، اصول هسته ای را طبق پژوهش دانشمندان خودمان پیدا کردیم و بر اساس آن برنامه ریزی و توانستیم خودکفا شویم.

 

وی ادامه داد: چه اشکال دارد در بخش خودور هم به دانشگاه بگوئیم یک خودروی می خواهیم که این مشخصات را داشته باشد و ساخت هر قسمت را به یک دانشگاه واگذار کنیم و خروجی ملموس آن را بگیریم نه اینکه صرفا هدفمان چاپ مقالات پژوهشی خودمان در مجلات آی اس آ باشد.

 

بخش صنعت و پژوهش مورد غفلت واقع شده است

 

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار با تاکید بر اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب بعنوان "گام دوم انقلاب " بعنوان سندی کاربردی برای پیشرفت در حوزه های مختلف نظام است ، اعلام کرد: ملموس کردن پژوهش ها و استفاده کاربردی از آنها راه تولید علم و ثروت بیشتر در انقلاب اسلامی ایران است.

 

وی اذعان کرد: ما باید در زمینه تولید علم برای پیشرفت جامعه کاری کنیم که دیگر نگران نباشیم که آمریکا از برجام خارج می شود یا اروپا با ما همکاری می کند یا نمی کند در حالیکه ما تمامی منابع را در اختیار داریم و به راحتی می توانیم یک کشور مستقل در تمامی زمینه ها باشیم.

 

گوهر چینی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی کشوری منزوی نیست و امروز معادلات سیاسی خاورمیانه با حضور کشور ایران شکل می گیرد ، بیان داشت: با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت های داخلی در تمامی زمینه ها می توانیم حرف اول دنیا را بزنیم.

 

انتهای پیام/m.r

 

یکشنبه 28 بهمن 1397 | 07:06

کد خبر : 32287

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید