کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فیلم اختصاصی کُردتودی/

علمای اهل سنت کُرد حادثه تروریستی زاهدان را محکوم کردند/ اینگونه بی‌رحمی‎ها به جای هراس و تفرقه موجب وحدت و همبستگی می‌شود

حادثه زاهدان، ترور نیروهای سپاهی، اتوبوس نیروهای سپاه، محور زاهدان، علمای اهل سنت، جیش الظلم، ترور

علمای اهل سنت کردستان حادثه تروریستی شب گذشته محور زاهدان را که منجر به شهادت جمعی از مدافعان امنیت ملت ایران شد، شدیداً محکوم کردند.

 

اینگونه بی‌رحمی‌ها به جای آنکه هراس و تفرقه در مردم ایجاد کند، بر وحدت و همبستگی ملی می‌افزاید

 

 

ماموستا سیدعارف عنایتی امام جمعه دهگلان در گفت‌وگو کُردتودی، با خبرنگار ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از غیور مردان سپاه پاسداران درشرق کشور به دست ایادی مزدور ووابسطه به سرویسهای اطلاعاتی صهیونیست ومحکوم نمودن این جنایت هولناک وضدانسانی، عنوان کرد: بدون شک حمله تروریستی به مردم و مدافعان امنیت ملت درسیستان وبلوچستان به خوبی نشان داد که دشمنان ایران هدفی به‌جز نابودی ایران و ایرانی را دنبال نمی‌کنند و در کشتار ضدانسانی آنان، زن و کودک، پیر و جوان، کرد و ترک، شیعه وسنی ، کارگر و سرباز، همه از آن رو که ایرانی‌‌اند، آماج کینه و جنایت آنان قرار می‌گیرند.

 

ماموستا عنایتی گفت: دشمنان ایران گویا از تاریخ ما نیاموخته‌اند که اینگونه بی‌رحمی‌ها به جای آنکه هراس و تفرقه در مردم ایجاد کند، بر وحدت و همبستگی ملی می‌افزاید و سدّ ستبر مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر تجاوزکنندگان و حامیان تروریست‌ها را استوارتر می‌کند.

 

وی تأکید کرد:  ما جامعه روحانیت اهل سنت منطقه بر تحقق عزم ملی در پاسخ محکم و کوبنده به عاملان زبون و طراحان ذلیل این جنایت تروریستی با درایت و قدرت تاکیدمیکنیم و از دولت‌ محترم به ویژه نیروهای مسلح وامنیتی می‌خواهیم که با اقدام صریح و قاطع، با گروه‌های تروریستی که در این جنایت نقش داشته یا از آن حمایت کرده‌اند، برخورد کنند.

 

هدف دشمنان از اقدامات تروریستی مخدوش کردن امنیت انقلاب اسلامی ایران است

 

 

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، ضمن تسلیت شهادت جمعی از پاسداران و مدافعان حریم امنیت انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی شب گذشته به محضر مقام معظم رهبری و خانواده معظم شهدا اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران با توجه به حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تحت الشعاع قرار دادن آن با تجهیز و حمایت از گروهک های تکفیری تروریستی اقدام ناجوانمردانه شب گذشته را رقم زدند.

 

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی دشمنان از این اقدام فجیع کمرنگ کردن حضور مردم در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود ، افزود: سرنگونی داعش در سوریه ، عراق و مرزهای ایران خاری در چشم گروهک های تکفیری و تروریستی است که در پی انتقام آن هستند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار با اشاره به حمایت رسانه های معاند از اقدام تروریستی شب گذشته زاهدان، گفت: کانال های سلطنت طلب و معاند مانند آمد نیوز و بی بی سی فارسی با حذف کلمه تروریستی از حادثه شب گذشته در پی انتقام از حضور پر شور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن که مانند خاری در چشم آنها بود ،برآمدند.

 

ماموستا محمدی با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب بعنوان گام دوم که انقلاب اسلامی ایران در جنگ با دشمنان تیر اول را شلیک نکرده و همیشه برای دفاع به پا خواسته است ، بیان داشت: دفاع مردم انقلاب اسلامی ایران دفاع مشروع است و از نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می خواهیم مانند جریان دیرالزور انتقام خون جوانان غیور انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی شب گذشته را بگیرند.

 

وی ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه توسط  تروریستهای تکفیری تاکید کرد: هدف دشمنان از این اقدام تروریستی ناکارآمد جلوه دادن و مخدوش کردن امنیت انقلاب اسلامی ایران است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار با اشاره به رشادت های نیروهای خدوم سپاه از اول انقلاب تا کنون گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بعنوان نیروهای ارزشی برای حفظ آرمان های انقلاب ، رهبری و خدمت به مردم بدون هیچ حاشیه ای در تمامی عرصه های اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی مخلصانه وارد میدان شده و معاندان نظام به ویژه تکفیری ها و تروریست ها با استفاده از خلاهای مذهبی علیه امنیت ما اقدام به ترور پاسداران می کنند که مطمئن باشند به زودی جواب خود را توسط همین نیروهای خدوم سپاه خواهند گرفت.

 

حادثه شنیع محور زاهدان از نظر شارع مقدس و اهل سنت محکوم است

 

 

ماموستا یدالله محمدی از علمای اهل سنت کردستان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، ضمن تسلیت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران توسط اشرار خائن ودست نشانده ایادی استکبار و امریکای خائن گفت: این حادثه شنیع ازنظر اسلام، انسانیت، شارع مقدس و اهل سنت محکوم است.

 

 وی  ضمن درخواست از دولت، سپاه پاسداران خواستار جواب سخت وکوبنده به این گروهک تروریستی شد.

 

ماموستا محمدی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اشرار و تروریست اگر ازهر طرف ما را مورد هجمه قرار دهند باید بدانند که جواب سختی در انتظارشان خواهد بود.

 

 

ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه نیز در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از فرزندان و جان برکفان و مدافعان این مرز و بوم در بلوچستان به دست تروریست های کوردل و مزدور وابسته به دشمنان قسم خورده نظام اسلامی، گفت: دین مبین اسلام و جامعه اهل سنت این دست اقدامات مذبوح را نه تنها تایید نمیکند بله بشدت محکوم کرده و این اقدام تروریستی قبیح و ضدبشری است.وی افزود: این کوردلان چشم دیدن جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی توسط مردم را نداشتند و چون در کمرنگ کردن حضور مردم مایوس شدند برای انتام گرفتن از ملت بزرگ ایران چنین جنایتی را انجام دادند.


ماموستا حیدری ابراز داشت: همانگونه که ایران اسلامی بر پایه قوانین دین اسلام بنا نهاده شده و در تاکدات مقام معظم در بیانه جدیدشان نیز فرموده اند انقلاب اسلامی همواره مظلوم واقع شده و در هیچ جنگی پیشقدم نبوده و در وهله اول مورد تعرض قرار گرفته و در نهایت پایخی سخت و کوبنده به دشمنان داده است.امام جمعه بانه ادامه داد: دین اسلام هرگونه کشت و کشتار و جنایت علیه بی گناهان را به شدت محکوم کرده و به کسانی که به ناحق چنین اقدامات ضد دینی را انجام می دهند وعده شدید ترین عذاب ها را داده است.وی تأکید کرد: اخلالگران و برهم زنندگان امنیت این مرزوبوم بدانند این حادثه دردناک بدون شک بی پاسخ نمی ماند و در آینده نزدک پاسخ قاطع و کوبنده را از جانب جمهوری اسلامی بر پیکره شوم تروریست ها وارد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/a.s

پنجشنبه 25 بهمن 1397 | 09:00

کد خبر : 32274

منتشر کننده : sh.s

مسلمان پاسخ پنجشنبه 25 بهمن 1397 | 13:25

0
0

درود خدا بر علمای آگاه و شجاع کردستان.
علمای دینی طبق وظیفه دینی تروریستهای وحشی بی منطق را رسوا کرد ه اند.
لعنت خدا بر تروریست‌ها

عادل پاسخ پنجشنبه 25 بهمن 1397 | 13:30

0
0

تروریستهای کور دل جیره خوار و دستور بگیر آل سعود فاسد و ترامپ جانی هستند و دین و دنیایشان را در برابر دریافت پولهای کثیف سعودی و آمریکا فروخته اند، مرگ بر تروریست‌

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید