کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

اقدامات زیربنایی کمیته امداد برای توانمندی مددجویان

کمیته امداد کردستان, رسول شیخی زاده, محسن بیگلری

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای شورای اسلامی، کارهای اساسی و زیربنایی کمیته امداد برای توانمند کردن مددجویان تحت حمایت را قابل تقدیر عنوان کرد.

به گزارش کُردتودی، محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در همایش دانشجویی که توسط کمیته امداد و  برای دانشجویان تحت حمایت این نهاد در سقز برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: جای خوشحالی دارد که هم اکنون ۲۰۰ نفر از فرزندان خانواده های تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در مقاطع بالا در حال تحصیل هستند.

 

وی ضمن بیان اینکه کمیته امداد اقدامات اساسی زیربنایی برای توانمنمدی خانواده های تحت حمایت انجام می دهد، افزود: خدمات کمیته امداد در بخش اشتغال زمینه ساز خودکفایی مددجویان می شود و با این کار خانواده ای از فقر نجات پیدا می کند و امکانات در اختیار خانوده ای دیگر قرار می گیرد.

 

بیگلری گفت: هم اکنون افراد زیادی داریم که خود زمانی تحت حمایت کمیته امداد بوده اند و زمانی که این افراد به خودکفایی رسیده اند نسبت به کمک و حمایت از خانواده های نیازمند دیگر اقدام کرده اند و این نتیجه خدمات کمیته امداد است.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند، گفت: آمار بالای مددجویان افتخار نیست و به خودکفا رساندن این خانوارها باید هدف باشد.

 

نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان و فشار اقتصادی موجود برای اقشار ضعیف،  کمیته امداد اقدامات بزرگ و ارزشمندی در زمینه ارائه خدمات به نیازمندان و کمک به معیشت مردم انجام داده است و همواره پشتیبان و تکیه گاه محرومان بوده است .

 

در ادامه محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  گفت: طبقات پایین جامعه و دانشجویان هسته های اصلی انقلاب بودند و بعد از انقلاب این اقشار مورد توجه قرار گرفتند و هم اکنون دانشجویان مهم ترین دستاورد انقلاب هستند و در خانواده های تحت حمایت شاهد افرادی موفق در رده های تحصیلی بالا هستیم .

 

وی گفت: افزایش ۲۰ درصدی مستمری خانواده های تحت حمایت و همچنین افزایش چشم گیر تسهیلات اشتغال در سال ۹۸ برای مددجویان از مهم ترین کارهای بود که توسط نمایندگان مجلس استان کردستان در کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس برای سال ۹۸ پیگیری شد.

 

وی ضمن بیان اینکه با وجود همه مشکلات و تنگناها کمیته امداد با افتخار می تواند گزارش کاری آبرومندانه و پرباری به مردم و افکار عمومی ارائه دهد، افزود:  با تلاش شبانه روزی کارکنان کمیته امداد هم اکنون در همه سرفصل های خدمات، بالاتر از مقدار مصوب قانونی تحقق برنامه داشته ایم و این حاصل همکاری مجموعه مجلس، دولت و پیگیری های رئیس کمیته امداد کشور بوده است.

 

شیخی زاده ضمن اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷۰۰ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند، گفت: نکته ای که در کنار تحصیل این دانشجویان می تواند به آنها و خانواده هایشان کمک کند راه اندازی مشاغل کوچک خانگی است که می تواند به اقتصاد این خانواده ها کمک کند و کمیته امداد آماده ارائه راهنمایی ها، آموزش لازم و ارائه خدمات در این زمینه می باشد.

 

انتهای پیام/a.p

 

جمعه 19 بهمن 1397 | 22:08

کد خبر : 32232

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید