کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

دشمن چشم دیدن پیشرفت کشور را ندارد/ مردم کردستان ۲۲ بهمن امسال را متفاوت تر از گذشته جشن می گیرند

نماز جمعه کردستان, امام جمعه, وضع معیشت مردم, نماز, قروه, بیجار, سنندج, دهگلان, بانه, سقز

امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه این هفته بر حضور حداکثری مردم در روز جشن پیروزی انقلاب یعنی راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه حاکم اسلامی با سایر مردم در تبعیت از قانون اساسی برابر است ، اظهار داشت: مصلحت اندیشی ولی فقیه به معنای قانون گذاری نیست بلکه قانون وجود دارد و مصلحت زمان اجرای آن متفاوت است.

 
وی افزود: ولی فقیه می تواند حج عمره را تعطیل کند همان طور که دیدید تعطیل فرمودند چرا که امنیت و آبروی حجاج باید تامین باشد که در چنین زمینه هایی دشمنان و تفرقه انگیزان به دنبال ایجاد ابهام هستند تا شاید بتوانند عده ای را به مخالفت وادار کنند.
 
 
امام جمعه قروه با تاکید بر اینکه هیچ یک از کارگزاران حکومت اسلامی نمی توانند استبداد در رای داشته باشند خاطر نشان کرد: عمل بر اساس مصلحت استبداد نیست چرا که نظر شخصی حاکم نیست و بر اساس مصلحت جامعه انجام میگیرد.
 
 
وی با بیان اینکه یک نقطه سیاه نمی توان در زندگی سیاسی ، اجتماعی و فردی رهبر معظم انقلاب یافت ، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی تابع ترین فرد و پایبند ترین فرد نسبت به قانون هستند .
 
 
باباییان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت: امروز روز یاس دشمن است چرا که ما جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می کنیم و علی رغم تمامی توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی مقتدر تر از همیشه ایستاده است.
 
 
وی افزود: دشمن چشم دیدن پیشرفت های ما را ندارد و از اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار، خودباوری و افتخار ایستاده است عصبانی است.
 
 
باباییان با تاکید بر لزوم حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت: مردم باید همگی در این روز باشکوه با حضوری بی نظیر همانند سال های گذشته پاسخ محکمی به یاوه گویی های دشمنان دهند.
 

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: راه عزتمند امام خمینی(ره) و ارزش‌های انقلاب پس از چهل سال روز به روز در حال گسترش است و این امر نشان دهنده حقانیت این مسیر می‌باشد.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ از طرف خداوند متعال به مردم ایران بود و باید همه ایرانیان نسبت به حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب همواره احساس مسوولیت نمایند.

 

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش نیروهای نظامی و همراهی آنان با مردم انقلابی در راستای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز نیز نیروهای نظامی و انتظامی با جانفشانی خویش از جان و مال مردم دفاع کرده و با تمام توان حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

 

امام جمعه سنندج اظهار داشت: انقلاب اسلامی نه تنها مایه عزت و اقتدار ایرانیان شده است بلکه موجب دلگرمی مسلمین در نقاط مختلف دنیا شده است و دشمنان نمی‌توانند جلوی موج بیداری اسلامی نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران را بگیرند.

 

ماموستا خدایی از اقشار مختلف مردم خواست که با حضور دشمن‌شکن خویش در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر دشمنان را مأیوس کرده و اتحاد و انسجام امت اسلامی را به رخ جهانیان بکشانند.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته به توجه ویژه نمازگزاران به عمل به آموزه‌های قرآنی تاکید کرد و گفت: قرآن مایه آرامش روح و هموار کننده سلامت فردی و اجتماعی است و باید توسط مسلمانان همواره مورد توجه باشد و به عنوان برنامه روزانه زندگی از این کتاب آسمانی بهره بگیرند.

 

ماموستا محمود ابن الخیاط امام جمعه موقت سقز در خطبه های نماز جمعه شهرستان سفز ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر یاد آور وحدت و رهایی از سلطه پهلوی در سایه رهنمود های رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) است و تا به امروز مردم عزیز این ملت در سایه رهبر فرزانه حضرت آیت الله الامام خامنه ای(دامت برکاته) پایبند این وحدت بوده و خواهند بود.
 
 
ماموستا ابن الخیاط افزود: در این زمان دولت نیز باید در این برهه اقتصادی به فکر معیشت مردم باشند تا توطئه های دشمن هر روز به دست همین مردم نقش بر آب شود.
 
 
ابن الخیاط اضافه کرد و گفت: دشمن همچون سال های قبل برای سال های بعد نیز نقشه های شومی خواهد داشت که ما همراه این ملت با انسجام همیشگی خود آن را نقش برآب خواهیم کرد.
 
 
ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد : بی انصافی بزرگی است که قبل و بعد از انقلاب را به یک میزان نگاه کنیم چون در زمان طاغوت از هر لحاظ جزو محروم ترین ها بودیم ولی به شکرانه انقلاب اسلامی همه نعمت ها از جمله امنیت ، ،بهداشت ،علم آموزی و ... فراهم است.
 
 
وی به بالا رفتن سطح بهداشت در جامعه اشاره کرد و گفت : در قبل انقلاب به دلیل وابستگی مجبور بودیم  پزشک از خارج وارد کنیم ولی با پروزی انقلاب اسلامی به دلیل فراهم بودم علم آموزی برای همه اکنون از سطح بالایی در زمینه پزشک و پرستار و بهداشت برخورداریم.
 
 
امام جمعه موقت بانه تشریح کرد : هنزمان با  پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان خدوم سازندگی و رشد کشور را از مهمترین اهداف خود دانستند و آنچه اکنون در جامعه مشاهده میشور نتیجه تلاش خدمتگذاران به نظام و انقلاب است.
 
 
ماموستا کریمی اشاره ای به قدرت نظامی ایران اسلانی کرد و ادامه داد : همه دنیا قدرت نظامی ما را درک کرده و به پشتوانه مردم و این قدرت است که کشورهایی  مانند امریکا و رژیم صهیونیستی از انقلاب اسلامی هراس دارند . 
 
 
وی افزود : در حال حاضر ۶۵ درصد از راههای  روستایی ما آسفالته است و وجود  راه ارتباطی مناسب از نشانه های توسعه یافتگی یک منطقه است.
 
 
امام جمعه موقت بانه تاکید کرد : قبول داریم که درکشور  مشکلات اقتصادی وجود دارد و بیشتر هم به دلیل تحریمهای ظالمانه و کم کاری تعدادی از مسئولین است  ولی با همت جوانان و مسئولان دلسوز انشالله در آینده ای نزدیک این مشکل هم مرتفع میگردد.
 
 
وی با اشاره به اهمیت مراودات مرزی برای توسعه شهر بانه اظهار کرد :  باز شدن مرز سیرانبند بانه راهی است برای شکستن تحریم ها و پیشنهاد میکنم که مسئولین ذیربط مرزها را هرچه سریعتر بازگشایی کنند ،چون در مناطقی که نرز هست معمولا اشتغال پایدار وجود ندارد .
 
 
ماموستا کریمی ادامه داد : مسئولان باید فقر مردم را درک کنند و بیشتر از این اجازه ندهند که تحریمها بر زندگی مردم را تاثیرگذار باشد.
 
 
وی  به افزایش  قیمت گوشت در شهرستان اشاره کرد و افزود : متاسفانه هستند کسانی که مایحتاج نردم مانند گوشت و روغن وبرنج و ... را به کشورهای همسایه قاچاق می کنند و یکی از دلایل گران شدن این اقلام  وجود قاچاق است و نهادهای ذیربط توجه کنند هرچیزی که مایحتاج مردم است اجازه ندهند که از مرزها خارج شود .
 
 
در پایان امام جمعه موقت بانه اضافه کرد : مردم انقلابی شهرستان بانه بار دیگر در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن ثابت میکنند که تا آخر پای نظام و انقلاب هستند و با حضور پرشور خود قدر شناسی خود را به  نمایش خواهند گذاشت.
 
 
انتهای پیام/a.p

جمعه 19 بهمن 1397 | 13:46

کد خبر : 32230

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید