کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در پنجمین روز از دهه مبار ک فجر انجام شد؛

اعزام اکیپ پزشکی به روستاهای محروم و افتتاح چند طرح کشاورزی و بهداشتی در دهگلان

دهه فجر,آبرسانی,گاوداری نیمه صنعتی,انبار محصولات,خانه بهداشت

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر پروژه های آبرسانی کشاورزی و خانه بهداشت در شهرستان دهگلان افتتاح شد.

 به گزارش کُردتودی،در پنجمین روز از دهه مبارک فجر اعزام اکیپ پزشکی به روستاهای محروم، افتتاح پروژه های آبرسانی روستای سرنجیانه،انبار محصولات روستای سلسله، گاوداری 5 راسی روستای سلسله، خانه بهداشت علی آباد مشیر و آشیانه آتشنشانی روستای حسن آباد افتتاح شد.

 

اعزام اکیپ پزشکب به روستاهای محروم 

 

 

 فرمانده ناحیه مقاومت سپاه دهگلان در پنجمین روز ازدهه مبارک فجر از اعزام یک اکیپ پزشکی توسط بسیج جامعه پزشکی به روستاهی محروم شهرستان خبر داد و گفت: این اکیپ به صورت رایگان به به روستاهای هدف خدمات پزشکی ارائه می دهند.

 

آبرسانی به روستای سرنجیانه

 

 

 مدیر کل آب و فاضلاب روستایی کردستان در آئیین افتتاح پروژه آبرسانی سرنجیانه گفت:با توجه به اینکه این روستا از نظر آب شرب مشکل داشت و با کمبود آ بمواجه بود پروژه های مشکل دار استان خصوصا دهگلان دراولویت کار ما قرار گرفت.

 

 وی افزود: با تلاش فرماندار، بخشدار،دهیار  و شورای روستا چاه آبر شرب در سال 97با اعتبار 480 میلیون تومان با طول خط لوله 5 و نیم کیلومتر حفر و مورد استفاده مردم روستا قرارگرفت .

 

افتتاح انبار محصولات روستای سلسله

 

 

احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت:با توجه به اینکه یکی از زیر ساختهای اصلی در بخش کشاورزی وجود زنجیره های تولید است و انبار مواد غذایی می تواند ایجاد ارزش افزوده نماید و ماندگاری کشاورز در روستا  را بیشتر نموده و ایجاد اشتغال کند.

 

 وی افزود: دهگلان با توجه به اینکه دهگلان یکی از شهرستانهای مستعد در حوزه کشاورزی است که بعضی از محصولات آن نیاز به انبار شدن در انبار های فنی دارد و قبلا در دهگلان انبار وجود نداشته که محصول سیب زمینی به محض برداشت ناچارا به بازار مصرف عرضه می شد که گاها با نوسانات قیمت دچار می شد

 

احمدی بیان داشت: امروز در دهگلان انبارهای فنی و هم سردخانه فنی شروع به احداث نموده و آلان حدود 30 هزار تن ظرفیت انبار دراین محصولات را داریم .

 

 وی اقزود: انبار محصولات روستای سلسله 500 میلون تومان سرمایه گذاری شده که 260 میلیون تومان آن سرمایه مجری طرح و 40 میلیون تومان نیز به صورت تسهیلات در احتیار مجری نهاده شده است.

 

خانه بهداشت روستای علی آباد مشیر

 

 

 مدرس گرجی مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان این روستا قبلا به صورت قمر اداره می شد اما با افتتاح این خانه بهداشت دیگر خودش مستقل شده که مستقیما خدمات بهداشتی و درمانب به مردم روستا ارائه می دهد.

 

 وی افزود: برای تجهیزات خانه بهداشت علی آباد مبلغ 216 میلون تومان هزینه شده و مرکزشماره دهگلان به 9 خانه بهداشت یک پایگاه روستایی خدمات اراده می دهد.

 

افتتاح خانه محروم  شهر بلبان آباد

 

 

 انور خالدیان در آئیین افتتاح این پروژه گفت:11 واحد مسکن رروستایی در سال 97 برای محرومین احداث شده که این واحد به صورت نمایددن افتتاح خواهد شد.

 

 وی افزود:برای هر واحد 15 میلیون تومان و 5 میلیون تومان به صورت بلا عوض و مابقی از محل کمک خیرین و آورده خود مدد جو هزینه شده است .

 

افتتاح آشاینه آتشنشانی روستای حسن آباد

 

 

 مفاخری بخشدار مرکزی گفت: برای این پروژه 85 میلیون تومان اعتبار  و خودرو آن نیز مبلغ 370 میلیون تومان هزینه شده  و در صورت تکمیل تجهیزات نیروی انسانی بکار گیری خواهد شد.

 

 گاوداری نیمه صنعتی 5 راسی روستای سلسله

 

 

احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان این پروژه یکی از ابزارهای ماندگاری کشاورز و دامدار در روستا می باشد.

 

احمدی خوستار افزایش و توسعه حوزه دامداری صنعتی و نیمه صنعتی در شهرستان شد و گفت:برای  این طرح از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی مبلع 40 میلیون تومان تسهیلات اعطا شده که برای یکنفر ایجاد اشتغال نموده است.

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 17 بهمن 1397 | 07:15

کد خبر : 32211

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید