کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/ محمد قادرمرزی

اصلاح طلبان اصولگرا و اصولگرایان اصلاح طلب آفت بزرگ توسعه نیافتگی کردستان!

اصلاح طلبان، اصولگرایان، کردستان، دولت تدبیر و امید، مجاهدان شنبه

این روزها برخی از اصلاح طلبان به تکاپو افتاده اند تا با شکستن نمکدان دولت تدبیر و امید بنوعی از این دولت عبور کرده تا بتوانند در دولت آینده جای پای برای خویش باز کنند.

به گزارش کُردتودی، اگر بخواهیم مفهوم سیاست را در چند کلمه تجزیه و تحلیل کنیم؛شاید کوتاهترین و شیواترین مفهوم این است که بگوئیم سیاست یک نوع مبارزه برای کسب ، حفظ، افزایش ، حفظ و در کل نمایش قدرت است، این روزها چنان سیاست زده گی با این تفاسیر و تعاریف که گفتیم ، در گروههایی سیاسی حاکم بر کشور رخنه کرده است ، که باید برخی افراد این گروهها یعنی اصلاح طلبان و اصولگرایان را انسانهای ذوالوجهین سیاسی نامید، یعنی سیاست حفظ و عشق به قدرت چنان در رگ و خون آنان نفوذ کرده است ، که هر چند سال یکبار به راحتی مسیر سیاسی خویش را عوض کرده و می کنند.


این جنس بدلکاران سیاسی چنان کلکسیونی از سیاست نفاق و دورویی را در باطن خویش می آرایند که همیشه و در دورانهای مختلف عصای قدرت را در دست می گیرند، اما اینان در حقیقت پیروز میدان سیاست نیستند؛ بدون شک باید آنان را افرادی فرومایه و پست بدانیم که سیاسی و بقای سیاسی این چنین افرادی در گرو قدرت جریان حاکم قرار گرفته است.


این روزها برخی از اصلاح طلبان به تکاپو افتاده اند تا با شکستن نمکدان دولت تدبیر و امید بنوعی از این دولت عبور کرده تا بتوانند در دولت آینده جای پای برای خویش باز کنند.


اصلاح طلبانی که این روزها برای از دست ندادن قدرت ، بر حسب منفعت طلبی هم به میخ می زنند و هم به نعل!


البته از این دست افراد در اردوگاه اصولگرایان هم کم نیستند ، که با قبولی در پایان نامه اصولگرایی به قدرت رسیدند؛ اما وقتی بوی دولت تدبیر و امید به مشامشان رسید ؛‌بلا فاصله نوک پیکان سیاست خویش را عوض و سریعا در جهت اصلاح طلبی حرکت کردند، برای خوشایند شدن نزد اربابان این جریان سیاسی خیلی زود خوان خویش را بررویشان گسترانیدند، تا مبادا از گردونه قدرت پاینشان بیاورند!


این جنس از اصولگرایان و یا اصلاح طلبانی که باید از آنان بعنوان " مجاهدان شنبه " نام ببریم؛ هیچگاه در هیچ جریانی هزینه ای را متحمل نشده؛ بلکه همواره برای جریانهای سیاسی به مانند یک غده سرطانی بوده و هستند.


متاسفانه این اصلاح طلبان اصولگرا و اصولگرایان اصلاح طلب همیشه مترصد هستند تا به راحتی جریان سیاسی خود را در یک مزایده کسب قدرت به بالاترین قیمت واگذار کنند، رسیدن به هدف و حفظ کرسی قدرت برای این جنس افراد مهمتر از هر گونه صداقت و خدمتگزاری است.


این روزها و در این وضعیت وخیم اقتصادی که صدای شکسته شدن استخوانهای اقشار آسیب پذیر را از دور می توان به راحتی شنید ؛ قطعا ناکارآمدی دولت در کنترل قیمتهای افسار گسیخته بر همگان مشهود و محسوس است؛ در این بلوابازار سیاسی فرصت طلبانی که از صدقه سری این دولت به نان و نوای رسیدند، اینک گاه و بیگاه به نوعی فرار به جلو داشته تا بتوانند به نوعی و تا حدودی گناه خویش را بشویند، بنا براین شمشیر را از جلو بسته و هرازگاهی از دولت تدبیرشان برائت می جویند؛ این نوع از آدمیزاد قدرت طلب منفعت جو همیشه و در هر دورانی عادتشان شده تا از آب گل آلود ماهی صید کنند!


متاسفانه در دنیایی بی رحم سیاست همیشه این دورویان سیاسی برندگان میدان پر از بازیکنان رنگارنگ سیاسی کاری هستند و همواره بدون دادن کوچکترین هزینه ای بر اریکه قدرت مانده اند، اینان به خوبی فن بازی کردن را بلدند، زبانشان را عادت داده اند تا بر مظنه روز بچرخد، دستشان را ممارست داده اند تا بر حسب دل اربابان حاکم بنگارند!


پس اصلاح طلبان اصولگرا و اصولگرایان اصلاح طلب بزرگترین و دردناکترین اپیدمی سیاسی در کشور هستند که باید گناه بخش بزرگی از توسعه نیافتگی امروزی استان کردستان را بر گردن آنان انداخت، زیرا اینان بجای تفکر و برنامه ریزی در جهت توسعه استان؛ نگاهشان کاملا به حفظ منصب و موقعیت منفعت طلبانه خویش بوده و کمترین فرصت را برای توجه به آبادانی و زیرساختهای توسعه یافتگی دارند.


نویسنده: محمد قادرمرزی روزنامه نگار

 

انتهای پیام/a.s

دوشنبه 15 بهمن 1397 | 08:36

کد خبر : 32186

منتشر کننده : sh.s

سیروان پاسخ دوشنبه 15 بهمن 1397 | 10:09

0
11

بله حرف جنابعالی دقیقا صدق می کند ، امروز شاهد هستیم در حد معاون، مدیر کل که تعداد آنها هم زیاد است اصلاح طلبان اصولگرا و اصولگرایان اصلاح طلب هستند که به هر نحوی دارند برقدرت ورسیدن اهداف سیاسی کاری ،حفظ واحیاء بدست آوردن مجدد قدرت کرسی سیاسی دردولت آینده در محافل وسخنرانی هایش معمول بوده وبه نحوی ......؟

شهروند پاسخ دوشنبه 15 بهمن 1397 | 19:44

0
12

خیلی زیادن این مدل همین آقای ...بهزیستی دوران احمدی نژاد اصولگرا اون دوران پست گرفتن فوری دولت عوض شد الان اصلاح طلب و با دفنی ها همدست دو روز دیگه هم میاد ستاد اصولگرایان ایشون رو زیارت میکنیم ولی دست این آقایون روشده و هیچ وقت در بین‌مردم پذیرش ندارن پس خواهشا همین پوست بمانید و تغییر نکنید انتخابات نزدیک است این دوره به لطف شبکه های اجتماعی همه آگاه شدن

علی اشرف عبدی پاسخ سه شنبه 16 بهمن 1397 | 09:15

9
3

چرانمونه نجاراستاندارسینه چاک اقای احمدنزادونوکرامروزروحانی

محمود پاسخ سه شنبه 16 بهمن 1397 | 10:22

0
12

تشکر ار نویسنده این مطلب که به زیبایی اشاره کردند.
امروزه مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان دقیقا از این قماش هستند .
کسی نیست از سید ج احمدی بپرسد که چرا برای خوشایند گروه دفن یک طبقه کامل از ساختمان فنی و حرفه ای را بصورت رایگان در اختیار متین ب دبیر جزب اصلاح طلبان گذاشته است ؟ فقط چون فیروزی این را خواسته است .
چرا رسانه ها سکوت کرده اند ؟ چرا مدیرکل فنی و حرفه ای باید از بیت المال و از جیب مردم بذل و بخشش کند ؟
از مدیران سایت وزین و مردمی کردتودی درخواست داریم که گزارشی از این بذل و بخشش مدیرکل فنی و حرفه ای درج کنند.

شهروند پاسخ سه شنبه 16 بهمن 1397 | 13:02

0
11

محمود به نکته زیبایی اشاره کرده اند؛ بله مدیر کل فنی و حرفه ای استان کردستان یک طبقه از ساختمان فنی و حرفه ای بهاران را در اختیار متین بیگلری بصورت رایگان قرار داده است؛ چون فیروزی این را خواسته بود!!
واقعا سید ج احمدی با این کارش دقیقا نشان داد که ذره ای به اصول سیاسی خویش وفادار نیستند!!!
البته آقای احمدی دارند از همین حالا برای مجلس برنامه ریزی می کند!!
آقای فرشادان و علوی کجائید؟!!
به داد فنی و حرفه ای برسید

شهروند سقزی پاسخ سه شنبه 16 بهمن 1397 | 14:59

0
11

مدیر کل بهزیستی هم از این مدل هستن دوران اصولگرایان پست گرفت و به ایشان پشت کردن حالا حلق به گوش مثلث دفن دو روز دیگه بازم ستاد اصولگرایان متاسفم برای همچنین آدم هایی

اکبری پاسخ چهارشنبه 17 بهمن 1397 | 22:04

0
12

خود مثلث دفن هم از این شرایط برخوردارند.
فکر مکنید جناب ..... اصلاح طلب هستند.
هر سه تاشون مثلث دفن مصلحت طلب و منافع طلبند نه اصلاح طلب.
متاسفم برای استان کردستان با این استاندار و مثلث دفنی که استان را اداره می کنند البته با این معاون ... جدید که چه ها درباره اش که نمی گویند میکن از .... بیرونش کرده اند در کردستان خودش حساب است و برای استاندار هم تره خرد نمی کند.
میگن تو این مدت چه ها که نکرده و تلیاردر شده از ساخت و پاخت با پیمانکاران و از ماشین و منزل مسکونی تهران و آپارتمان و بستگانش که استخدامشون کرده.
ماشین شخصی خ...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید