کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندار بانه در گفتگو با کُردتودی عنوان کرد؛

پیروزی انقلاب اسلامی نیروی محرکه توسعه همه جانبه شهرستان بانه بود

شهرستان بانه ، توسعه ، پیروزی انقلاب اسلامی ، نیروی محرکه ، رژیم طاغوت ، فرماندار بانه ، محمد فلاحی

فرماندار شهرستان بانه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: به هیچ وجه نمی شود این دو مقطع زمانی را با هم مقایسه کرد چون قبل انقلاب نه تنها بانه بلکه کل کشور با فقر و تنگدستی و نبود امکانات بهداشتی و رفاهی و .. دست و پنجه نرم می کرد ولی به شکرانه پیروزی انقلاب ما شاهد بالندگی و خودنمایی کشور عزیزمان ایران در همه زمینه ها هستیم.

محمد فلاحی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر افزود: در زمان ستمشاهی ایران در خفقان و محرومیت موج می زد و با پیروزی انقلاب اسلامی مناطق محروم کشور از جمله شهرستان بانه نیز دچار دگرگونی ساختارهای سیاسی و اجتماعی شد و نظام ساختار خوانین جای خود را به توده مردم و قاطبه امت داد.

 

وی با تاکید بر پیشرفت های حاصله از پیروزی انقلاب اضافه کرد : شهرستان بانه همانند سایر شهرهای کشور پیش از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از ضعیف ترین و محرومترین مناطق کشور از نظر شاخص توسعه یافتگی محسوب می شد، به گونه ای که در این شهرستان دانشکاه و مدارس عالی برای ادامه تحصیل وجود نداشت و جوانان برای ادامه تحصیل بالاجبار به شهرهای بزرگتر عزیمت می کردند ولی به شکرانه پیروزی انقلاب هم اکنون شاهد سیستم آموزش بسیار گسترده در سطح شهرستان هستیم و جا دارد اعلام کنم باوجود کمبود معلم ما روستاها و کوخ خهای دارای 1 تا 7 دانش آموز رو هم جهت بهره مندی از علم و دانش پوشش داده ایم.

 

فلاحی یاد آور شد که: قبل از انقلاب و در زمان سلطه طاغوتیان شهر بانه از نظر ساختار درمانی و بهداشتی در سطح بسیار پایینی قرار داشت و اگر هم پزشکی بود همگی غیر بومی بودند و یا مردم این استان برای رسیدن به پزشک باید به شهرهای بزرگتر می رفتند که  تنها به  مطب پزشک عمومی  برسند ولی به شکرانه پیروزی انقلاب اکنون در بانه 2 بیمارستان مجهز و تعداد بسیار زیادی شبکه بهداشت و خانه بهداشت روستایی داریم که همواره سلامت شهروندان عزیز را رصد می کنند .

 

فرماندار بانه تصریح کرد: قبل از انقلاب یشتر راه های شهرستان بانه شنی و خاکی بود و اکثر روستا ها از راه ارتباطی بسیار نامطلوبی برخوردار بودند و با فرا رسیدن زمستان این مشکلات دوچندان می شد ولی در حال حاضر بیشتر روستاهای شهرستان دارای جاده آسفالت و راه ارتباطی فراگیر و مناسبی هستند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: شهرستان بانه  پس از پیروزی انقلاب به برکت خدمات نظام جمهوری اسلامی به شهری توسعه یافته، پیشرو و آباد در عرصه های مختلف عمرانی، اقتصادی، علمی و اجتماعی تبدیل شد. و با نگاهی به بافت شهری می توان به راحتی این توسعه و پیشرفت همه جانبه را مشاهده کرد . پيشرفت‌هاي مربوط به قبل از انقلاب اسلامي چه از نظرتنوع موضوع و چه از نظر وسعت و گستره عمل، بحدي ناچيز بوده كه در قياس با وضعيت فعلي کشور و حتی بسیاری از کشورهای همطراز منطقه و جهان، قابل بحث و بررسي نيست 

 

فلاحی ابراز کرد: در شهرستان بانه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران کارخانه ای جهت تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان نداشت و بیشتر مردم در فصل بهار و تابستان به دلیل نبود شغلی مناسب برای کار به شهرهای دیگر  و انجام کارهایی در شرایط بسیار نامناسب می رفتند، بعد از پیروزی انقلاب خوشبختانه هم اکنون در بانه کارخانه تولید لامپ وجود دارد که در آینده نزدیک امیدواریم  بانه به قطب اصلی تولید لامپ در کشور تبدیل شود  و اشتغال پایداری در شهرستان ایجاد گردد.

 

فرماندار شهرستان بانه بیان کرد: در بحث خداماتی مانند آب،  گاز، برق،  تلفن و .... قبل از انقلاب با بعد از پیروزی  نظام اسلامی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست برای نمونه  در حال حاضر 119 روستاهای شهر بانه از نعمت  گاز برخوردار هستند و این یکی از افتخارات بزرگ و دستاوردهای  انقلاب اسلامی از  لحاظ خدمت رسانی به مردم عزیز بانه است.

 

این مقام مسئول اشاره ای به ارتقای سطح دسترسی مردم  و تعین تکلیف امورات سیاسی و اجرایی کشور کرد و افزود : در دوران پیش از انقلاب اسلامی، حاکمیت و دولت ایران وابسته به بیگانگان بود و مردم هیچ نقشی در تصمیمات سیاسی و اجتماعی جامعه نداشتند. در این زمان به دلیل استبداد و رژیمی دیکتاتور مردم حق اظهار نظر و دخالت در امورات کلان کشور را نداشتند ولی در حال حاضر  و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی از انتخاب یک شورا در روستاها گرفته تا تعین  بالاترین مقامات کشوری مردم در انتخاب آنها نقش اساسی و مهمی ایفا می کنند و این نمونه بارز مردم سالاری دینی است.

 

فلاحی گفت: کشاورزی شهرستان بانه تا پیش از پیروزی انقلاب به شکل کاملا سنتی و بدون استفاده از تجهیزات مکانیزه اداره می شد که همین عامل باعث شده بود سطح زیرکشت اراضی بسیار پایین و بهره وری آنها نیز ناچیز باشد در کنار این موضوع نیز حاصل دسترنج کشاورزان نیز توسط مسئولان حکومتی با تاراج می رفت و این موضوع سبب شده بود جوانان با ترک روستاها به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده و حاشیه نشینی به شکل فزاینده ای رواج یابد. ولی بعد از پیروزی انقلاب  رونق خاصی در بخش کشاورزی و باغات شهرستان صورت گرفت استفاده از ابزار تکنولوژی و سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای و ...رو به فزونی است به گونه ای که شهر بانه در حال حاضر بسیار پیشرفته تر و فعال تر در این زمینه مشغول به فعالیت است.

 

این مقام مسئول ادامه داد: آنچه باعث تاسف می‌شود این است که امروزه به هنگام اظهارنظر درباره وضع موجود کشور، جدا از برخی تحلیل‌های مغرضانه و جهت‌دار دشمنان، بخشی از تحلیل‌ها و قضاوت‌های دوستان نیز منصفانه و واقع‌بینانه ارائه نمی‌شود. موارد منفی بزرگنمایی شده و بسیاری از اقدامات و دستاوردهای مثبت نادیده گرفته می‌شود؛ حتی تلاش جهت‌دار و معنی‌داری در خصوص القای این نکته به مردم و بخش بزرگی از فرهیختگان و خواص جامعه صورت می‌گیرد تا وضعیت اقتصادی و درجه توسعه یافتگی کشور حتی در مقایسه با قبل از انقلاب نیز بدتر نشان داده شود، ولی تامل واقع‌بینانه و تحلیل علمی تحولات پس از انقلاب، به وضوح نشان می‌دهد که با توجه به شرایط و محدودیت‌های موجود، جمهوری اسلامی در مدت عمر خود توانسته ضمن مقاومت در برابر فشارها و تجاوزات بیگانگان، در اصلاح و بهبود وضعیت معیشتی و اجتماعی و فرهنگی مردم خود نیز توفیقات فراوانی به دست آورد.

 

فرماندار بانه اشاره به رونق فعالیت های مرزی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کرد و افزود : داشتن مرز مشترک بین شهر بانه با کشور عراق قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تهدیدی بزرگ برای منطقه محسوب می شد به نحویکه شهرستان  بانه همواره از منافع این مرز به بهره بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه کلان مسئولان کشور به فرصت استفاده از مرز ،  پیله وری سیرانبند اکنون به بازارچه و در آینده نزدیک به گذرگاه تبدیل شده و تردد مسافری از این مرز به کشور عراق میسر خواهد شد و دولت هم برای ساماندهی مرزنشینان عزیز اقدام به صادر کردن کارتهای الکترونیکی مرزنشینی کرده است و بزودی این کارتها فعال شده و مرزنشنان غیور از مزایای اقتصادی آن بهره مند خواهند شد . در زمینه صادرات لازم به یادآوری است که امسال صادرات 211 درصد مرز سیرانبند رشد داشته است و امیدواریم به زودی و با همت دولت 130 قلم کالای وارداتی  از این مرز هم آزاد شود و شاهد رونق اقتصادی در این شهرستان باشیم.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 9 بهمن 1397 | 10:05

کد خبر : 32124

منتشر کننده : ن آ/ar

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید