کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسئول عدم پرداخت حقوق‌های کارگران چه کسی است؟ / شهردارسنندج: تمام توان خود را برای پرداخت معوقات حقوق بکار خواهیم گرفت

کردستان، حقوق معوقه ، مدیران شهرداری

شهردار سنندج از عدم پرداخت دو ماهه حقوق کارکنان و کارگران شهرداری خبر داد و گفت: همانند سال گذشته تمام توان خود را برای پرداخت معوقات و بروز رسانی حقوق تمامی کارکنان وکارگران بکار خواهیم گرفت.

به گزارش کُردتودی، وعده رسیدگی به مشکلات شهرداری سنندج و همراهی با کارکنان و به ویژه کارگران زحمت کش این نهاد مردمی از جمله وعده‌ها و شعارهای اعضای شورای شهر سنندج بود که در زمان انتخابات و برای جمع آوری آرا به زعم خودشان "برای آباد کردن شهر و برداشتن مشکلات شهری" پا به میدان رقابت گذاشتند.

 

اما همانند بسیاری دیگر از کارزارهای سیاسی و انتخاباتی، بسیاری از وعده‌های این افراد تنها شعاری بیش نبود و اکنون با گذشت سه سال از تشکیل تیم اصلی شورای شهر سنندج، خبری از رسیدگی به مشکلات شهری و شهرداری نیست.

 

سوال از مسئولین استانی، شهرداری و مدیران مربوطه این است که آیا شما می‌توانید با عدم پرداخت حقوق 2 ماهه زندگی خود را اداره کنید؟

 

مگر این کارگران زحمت کش و همیشه بیدار شهرداری نیستند که شبانه و زمانی که شما در خواب هستید، کوچه‌ها و خیابان‌ها تنظیف می‌کنند، اما در هنگام پرداخت دستمزد که یک چهارم حقوق شما نیز نمی‌شود، اینگونه خود را به بی خیالی زده‌اید؟

 

 

این در حالی است که شهردار سنندج از عدم پرداخت دو ماهه حقوق کارکنان و کارگران شهرداری خبر داد و گفت: همانند سال گذشته تمام توان خود را برای پرداخت معوقات و بروز رسانی حقوق تمامی کارکنان وکارگران بکار خواهیم گرفت.

 


شهردار سنندج اظهار داشت: درآمد سرانه مردم شهر سنندج کمتر از میانگین کشوری است و ما دارای کمترین درآمد سرانه در بین تمامی مراکز استانها هستیم.

 

 

حشمت اله صیدی بیان کرد: شرایط کنونی اقتصاد کشور باعث شده درآمد شهرداریهای سراسر کشور کاهش یابد و بسیاری از شهرداری ها در پرداخت حقوق کارکنان وکارگران خدوم دچار مشکل شده اند.

 


وی اعلام کرد: در شرایط  فعلی عدم بموقع پرداخت حقوق  آن هم برای قشر خدوم کارگر واقعا بسیار سخت و دشوار است واز تمام کارکنان ،کارگران و خانواده گرانقدر آنها عذر خواهی می کنم.

 


 صیدی عنوان کرد: در حال حاضر نیروهای که طرف قرارداد شهرداری هستند دو ماه حقوق خود یعنی ماههای آذر و دی ماه سالجاری را دریافت نکردند.
وی افزود: بخشی از نیروهای هم نظیر نیروهای 87 روزه و آژانس های طرف قراردارد هم بین سه تا چهار ماه حقوق خود را دریافت نکرده اند.

 


صیدی افزود: مطالبات زیادی از ادارات، سازمانها و ارگانها و اشخاص حقیقی و حقوقی داریم و تلاش بسیار زیادی برای وصول این مهم از طریق مسئولین استانی انجام داده ایم.

 


وی خاطرنشان کرد: همواره در ماههای  پاییز و زمستان شهرداریها با  کاهش درآمد روبه رو هستند و همین امر  باعث می شود  شهرداری ها  در پرداخت بموقع حقوق  دچار مشکل شوند.

 


مهندس صیدی گفت : متاسفانه حذف یکی از بندهای درآمدی شهرداریها هم از ابتدای سالجاری باعث شده که درآمد شهرداری های سراسر کشور کاهش محسوسی داشته باشد.

 


وی اعلام کرد: سال گذشته هم در این برهه بیش از دو ماه از حقوق کارکنان پرداخت نشده بود که خوشبختانه با پیگیری و وصول بخشی از مطالبات توانستیم در ایام پایانی سال گذشته نسبت به پرداخت حقوق معوقه وعیدی اقدام نماییم.

 


شهردار سنندج با بیان اینکه اولویت نخست مدیران شهرداری کسب در آمد و پرداخت حقوق معوقات کارکنان و کارگران است تاکید کرد : با تمام توان تلاش خود را برای بروزرسانی حقوق به کار خواهیم گرفت.

 

انتهای پیام/m.r

 

سه شنبه 2 بهمن 1397 | 10:22

کد خبر : 32062

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید