کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش/

برستادی‌ها در تقابل با نمایندگان مردم کردستان

ستاد روحانی در کردستان، نیروهای برستادی، انتخابات، روحانی

طی روزهای اخیر شاهد اظهار نظرات متفاوتی از سوی نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی و شورای استان با طعم انتقاد بوده ایم که این امر موجب آشفتگی احوالات عده ای خاص از ستاد انتخاباتی دکتر روحانی آمد.

به گزارش کُردتودی، مدت زمان زیادی است که بسیاری از متخصصان و فعالان سیاسی نسبت به انتصابات افراد ضعیف به پست های مدیریتی استان کردستان هشدار می دهند، اما شاید در هیچ برهه ای این انتقادات بسان دو هفته اخیر فعلیت نیافته است که در نتیجه آن نیروهای برستادی با خطرناک دیدن وضعیت در کمال آشفتگی درصدد تقابل با این موج انتقادی هستند. در این تقابل هرآنکس که برستادی تر و انتصابش کمتر بر مبنای شایسته سالاری صورت گرفته بود بیشتر بتریج قبایش برخورده است.

 

انتقادات دور جدید به نوعی از رئیس شورای استان شروع شد. خلیل عزیز منتخب نفر اول شهر کامیاران که برای چندمین مرتبه وارد شورای شهر کامیاران شده است، این بار با انتخابش به عنوان رئیس شورای استان یخ سکوت نمایندگان را آنچنان آب کرد که برستادی ها خود را در خطر سیلاب این برف آب دیدند.

 

وی در نشست شورای اسلامی استان با نمایندگان مردم کردستان در مجلس در مورخه 22 دیماه عنوان نمود: هرکس در ستاد انتخاباتی آقای روحانی شربت پخش کرده باشد اکنون به‌عنوان فرماندار در این استان بکارگیری شده‌اند، بخشداران هم اصلاً براساس قانون انتخاب نمی‌شوند.

 

در ادامه همین نشست رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی که خود یکی از حامیان تراز اول کمپین انتخاباتی آقای روحانی و به نوعی از نیروهای معنوی ستاد آقای روحانی بود، در پاسخ به انتقاد برخی از اعضای شورای شهر مبنی براینکه برخی از مدیران استانی از اعضای ستاد روحانی انتخاب و معرفی شده‌اند، اظهار کرد: ما هم نسبت به این وضعیت گله‌مند هستیم چراکه در گام نخست «شایسته‌سالاری» برای ما مهم است، گرچه استاندار کردستان در انتصابات ستادی عمل نکرده‌اند اما اگر در موارد کوچک هم ستادی عمل کرده باشند شاید با گذشت زمان و شناخت از موقعیت آنها پشیمان باشد و اکنون حاضر است گزینه مدیریتی که کمتر از یک سال انتخاب کرده را تغییر بدهد.

 

در همین نشست بود یکی دیگر از نمایندگان استان کردستان با انتقاد شدید از شیوه عجیب انتصابات در استان گفت: فردی را از نهضت سوادآموزی برای مدیریت یکی از دستگاه‌های کردستان انتخاب کرده‌اند که بنده یک سوال را از همین مسئول می‌پرسم که فرق غلطک و گریدر چیست؟ آیا مدیرعامل سازمان همیاری کردستان فرق غلطک و گریدر را می‌داند؟

 

در پایان وی مدعی شد که کسانی به عنوان فرماندار در شهرستان‌های استان انتخاب می‌شوند که برای ما غیرقابل قبول است، بنده اعلام کرده‌ام کسیکه به‌عنوان فرماندار انتخاب می‌شود پیش‌تر حداقل آبدارچی آن فرمانداری باشد در حالیکه سلسله مراتب رعایت نمی‌شود و به یک معلم پست فرماندار می‌دهند که اطلاعی از جزئی‌ترین مسائل شهرستان ندارد.

 

در پاسخ به این انتقادات مطالب متنوعی از سوی افراد مختلفی ارائه گردید که عمدتا سعی در تایید توانمندی ها و عاملیت شایستیگی در انتصابات صورت گرفته، دشته است. با این وجود یکی از مطالب منتشره با اندیشه ای مجزا از دیگران سعی در اثبات ستاد انتخاباتی جناب روحانی دارد؛ با این منطق که ستاد دکتر روحانی ستاد منزهی بوده است، لیک هر که در این حلقه نیست، فارغ از این ماجراست و ... . این نوشته که از سوی یکی از مسئولان روابط عمومی های دانشگاه های استان کردستان ارائه شده و با کمال مداهنه در سرمقاله یکی از هفته نامه های دولتی انتشار یافته است، نشان از سطح نازل استدلالی صاحب قلم دارد.

 

این نوشته که عنوان آن "بر ستادی بودن لیاقت می خواهد" است سعی در اشاعه این نظر دارد که هرکس در ستاد آقای روحانی شام، شیرینی و شربت تناول فرموده است، دارای لیاقت سروری و سزاواری مدیریت بر استان را دارد. البته در گوشه هایی از نوشته در پی این مهم است که بگوید چون ستاد جناب روحانی محقق کننده مطالبات مردم کُرد است لیک نشستن بر خوان این ستاد لیاقت می خواهد، که چون خود نیز می دانند با گذشت قریب به 6 سال از مدیریت دکتر روحانی و سفره نشینانشان در استان نه تنها مطالبات مردم کرد تحقق نیافته بلکه به پایین ترین حد ممکن نیز نزول کرده است و این حنا دیگر رنگی ندارد آنچنان بر این مهم مصر نمی گردد.

 

در پایان این بزرگوار که از طرح مطالبات مردمی در انتخابات آتی ناامید است سعی در این امر دارد که دلایل ناکارآمدی دولت اعتدال در استان را به عده ای مدیر رنگی و غیر ستادی و یا مدیریت جناب آقای احمدی نژاد نسبت دهد که نویسنده دست یابی به مدیریت تماماً ستادی را از آرمان های ستاد انتخاباتی دوره آتی عنوان می نمایند.

 

گویا این نویسنده مورد مداهنه هنوز در سرور شکوه بعد از انتخابات هستند و این چنین پریشان احوالانه دم از کلام می گشایند و بیشتر از پیش پرده از انتصابات ستادی خود می گشایند و هر آنکس را که به انتصاب های ستادی و به دور از رویه شایسته سالاری سوالی پرسد را شکست خورده انتخابات قلمداد می کنند و نقد را ناشی از عقده گشایی شکست برآورد می کنند. گویی این افراد منتقد هیچ کدام پیروز انتخابات سال های 1394 و 1396 نبوده اند و گویی خود در هیچ دوره ای از انتخابات شکست نخورده است!

 

اما سخن پایانی، نه در جریان اصلاحات بودن، نه در جریان اصولگرا بودن و نه در جریان مستقل بودن فی نفسه دارای لیاقت است، چه بسا مدیران ارزشمندی که در ستاد آقای روحانی بوده اند و یا ستادهای رقیب بوده اند که کارنامه ای ارزشمند را بر جای نهاده اند و چه بسیار مدیران دیگر که داغ اعتدال بر پیشانی دارند، در حالی که غیر از نامیدی و ضعف، ثمره ای دیگر برای استان و کشور نداشته اند. بی تردید از منطق نازل تقدسگرایی عده ای منتفع الحال نبایستی انتظاری فارغ این را داشت.

 

امید است ملاک انتصابات بیشتر بر مدار شایستگی ها در دوران باشد، تا جناح بندی ها، محافل و دسته های درون ستادی و غیر اصولی تا در نهایت آنچنان که مد نظر است مدیریت به عنوان یکی از ارکان تاثیرگذار در توسعه به صورت محرکه موثر واقع گردد.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 1 بهمن 1397 | 07:12

کد خبر : 32041

منتشر کننده : sh.s

مریوان پاسخ دوشنبه 1 بهمن 1397 | 19:43

3
2

با تشکر از سایت کورد تودی چیزی جز حقیقت نگفتن هر که از جلو ستاد روحانی رد شده الان بخشدار تشریف دارن آقای زاهد نادرزاده که به این خبر واکنش نشون دادن شما که در دوران احمدی نژاد اصولگرای خالص و مخلص تشریف داشتید چطور الان رنگ عوض کردید و اصلاح طلب تشریف دارید دو سال دیکه که دوباره دولت عوض میشه لابد بازم اصولگرا زشته آقای نادرزاده همه شما رو اصولگرا می شناسن من خودم واکنش شما رو دیدم کلی تعجب کردم آقای اصولگرای اصلاح طلب

شهروند پاسخ دوشنبه 1 بهمن 1397 | 20:01

2
3

آقای هیرش رضایی هر کسی به جای شما بود باید این دیار رو ترک میکرد و اگر اصلاح طلبان آبرویی داشتن امثال شما و دادورها آن را مثل سیل به دریا ریختید این همه دم از موفقیت دولت تدبیر و امید میدهید نگاهی به کارنامه درخشان خود بیاندازید تا متوجه شوید چطور با نانوشته ها و بی تدبیری های جنابعالی دم از پیروزی در عرصه انتخابات خواهید زد این دو سال نیز بگذرد چطور میخواهید جواب این سال ها رو به افکار عمومی پس بدهید و اگر امثال مثلث دفن با قلاب شما رو نمیگرفتن هم اکنون در دره ننگین اعمالتان بسر میبردید منتظر باشید روزی مردم با شما تسویه حساب خواهند نمود توصیه من به شما رنگ عوض نکنید و بار و بندیل رو ببندید تا بیش از این رسوا نشوید به اندازه کافی در روابط عمومی استانداری سوابق خوبی دارید نمونه مثل ندید بدید عکس از خیابان های سلیمانیه و فیلم آقای استاندار را به اشتراک گذاشتید خاک تو سر استانداری برای گزینه عتیقه شان که شمایید دوستان اصلاح طلب دشمن نمیخواهند تا شما را دارن با این همه تدبیر البته ناگفته نماند شیمی چی و روابط عمومی کجا شما از دو نظر به بلوغ نرسیده اید از نظر سیاسی و فکری امیدوارم به آزمایشگاه شیمی برگردید تا اثرات مواد شیمیایی افکار شما رو ترمیم کند

ناشناس سه شنبه 2 بهمن 1397 | 19:55

همه مشکلات به بی تجربگی جناب استاندار که فقط منشی مدیرکل جهاد کشاورزی بوده وبس
و مثلث دفن که مثل آب خوردن استاندار را دور میرنند و هر چه بخواهند بر سر استان می آورند
برمیگردد

اصلاح طلبان کردستان جمعه 5 بهمن 1397 | 02:10

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند!!!! هه‌ی شیرر.

کارمند شنبه 13 بهمن 1397 | 19:02

بزرگوار چرا خاک به سر استانداری ؟
این افراد چند صباحی در استانداری گذران می کنند و بعد تشریف می برند و قضاوت کارشان بامردم و خدا ؟
کارمندان شریف استانداری را از این دسته جدا کنید لطفا
خودشان به اندازه کافی خون جگر می خورند پستهای مدیریتیشان توسط این افراد و سازمان منحله مدیریت و برنامه ریزی قبلی اشغال شده یا تعدادی هم به بزرگوارانی از استانهای همسایه با کمترین بازدهی تقدیم شده و همه کارشناسان باتجربه استانداری گوشه نشین و یا فاقد انگیزه شده اند و عملا مفید نیستند و نمی گذارند مفید باشند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید