کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

عدم ثبات مدیریت سمی مهلک بر پیکره ورزشکاران/ورزش بیجار چوب ندانم کاری مسئولان را می خورد

عدم ثبات مدیریتی، ورزش بیجار، مدیر سفارشی، نارضایتی ورزشکاران، بیجار

تغییر مکرر مدیریت ورزش و جوانان شهرستان بیجار مانند سمی مهلک بر پیکره ورزشکاران این شهرستان است که کسی یاریگر آن نیست.

به گزارش کُردتودی، شهرستان بیجار گروس از قدیم الایام مهد پرورش ورزشکارانی بوده که در عرصه مسابقات استانی، ملی و بین المللی خوش درخشیده اند و موجب افتخار بام ایران بودند.

 

در حال حاضر 3 هزار ورزشکار بیجاری در 20 هیات فعال ورزشی در بیجار مشغول فعالیت هستند که یک هزار و 500 نفر از آنها دارای بیمه ورزشی می باشند.

 

نبود اسپانسر و حمایت مالی از سوی اداره متولی یعنی ورزش و جوانان موجب اظهار نگرانی و گلایه فراوان در بین ورزشکاران بیجاری شده است که سابقه درخشش آنها در میادین ملی و بین المللی بر کسی پوشیده نیست.

 

گلایه و نارضایتی ورزشکاران در کم کاری اداره ورزش و جوانان که موجب شده چندین نفر از ورزشکاران بیجاری که دارای حکم قهرمانی هستند به دلیل نبود حمایت در شهرهای دیگر افتخار آفرینی می کنند در گزارش های متعدد از همین رسانه منتشر شده است ، اما نکته قابل تامل تغییر مکرر مدیر اداره ورزش و جوانان بیجار است.

 

شهرستان بیجار از سال 85 تا کنون مدیری ثابت در عرصه ورزش نداشته و هر کدام که آمده اند با حکم سرپرستی یکسال یا چند سال را مشغول خدمت بوده اند و به دلیل اینکه نتوانسته اند بالادستی ها خود را راضی نگه دارند از این حکم سرپرستی نیز عزل و فرد دیگری جایگزین آنها شده است.

 

اکبر صفی نیا دارای لیسانس تربیت بدنی است که از اول مهر سال 85 تا 10 مهر سال 91 بعنوان مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان بیجار مشغول فعالیت بود، بعد از آن ثقفی به مدت 15 ماه سکان ورزش بیجار را در دست گرفت و سپسهادی شهبازی به مدت 18 ماه بعنوان مدیر این اداره معرفی شد و در سال 95 مجدد اکبر صفی نیا به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان بیجار معرفی شد.

 

در طی چند سال اخیر چوب عدم اتحاد بین فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان را ورزشکاران بیجار دارند می خورند که مشخص نیست این روند تا کی ادامه دارد و چرا باید ورزش و ورزشکاران ما قربانی بازی های سیاسی شوند.

 

سال گذشته در همین ایام افشین فرخیان فردی که حتی یک روز سابقه کار اجرایی و مدیریتی در هیچکدام از ادارات شهرستان بیجار را نداشت به سفارش نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی سکان اداره ورزش و جوانان بیجار را به دست گرفت.

 

در چند روز اخیر با توجه به نارضایتی ورزشکاران از مدیر سفارشی به دلیل نداشتن سابقه ورزشی ، زمزمه تغییر اداره ورزش و جوانان بیجار به گوش می رسد و طبق شنیده ها قرار است یکی از سرپرست های قبلی اداره ورزش و جوانان بیجار به عنوان مدیر این اداره معرفی شود.

 

مسئولان اجرایی ما از فرماندار گرفته تا مدیر کل امور ورزش و جوانان استان و نماینده  باید این را بدانند که چرا نورچشمی های خود را در اداراتی مشغول به خدمت می کنند که به دلیل عدم تخصص و کاراجرایی موجب عقب ماندگی و نارضایتی جامعه هدف آنها می شوند.

 

به گفته ورزشکاران شهرستان بیجار تغییر در تحول ورزش بیجار باید هر چه سریعتر انجام شود و کسی در این منصب قرار بگیرد که بتواند عقب ماندگی های گذشته را جبران و به فکر درست کردن آینده ورزش و جوانان این شهرستان باشد.

 

مسئولان ما اگر امروز قدر ورزشکارانی مانند روح االه عزیزخانی ، علی راستگو ، رامی بابالو، فاطمه بابامرادی، کوثر زمانی و امثال این آنها را ندانند باید منتظر باشیم فردا روزی مانند فرزاد خدایاری رکاب زن قهرمان بیجار در شهرهای دیگر به فعالیت ورزشی خود بپردازند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 30 دی 1397 | 08:49

کد خبر : 32037

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید