کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کردستان:

6 هزار و 435 تن خوراک دام و طیور در بین مرغداران و دامداران کردستان توزیع می شود

پشتیبانی امور دام، فرزاد معاونی، جهاد کشاورزی کردستان، مرغداران، دامداران

مدیر کل پشتیبانی اموردام استان کردستان گفت: 6 هزارو435 تن خوراک دام و طیور از محل ذخایر استراتژیک پشتیبانی اموردام در بین تولید کنندگان استان کردستان توزیع می شود.

فرزاد معاونی در این باره به خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: به منظور حمایت از تولید و تنظیم بازار محصولات دامی، در دی ماه سال جاری بیش از 6400 تن ذرت، کنجاله سویا و جو به مرغداری های گوشتی و تخم گذار و دامداری های استان کردستان اختصاص یافته است.

 

وی تصریح کرد: تا اکنون، از این میزان حدود 3 هزار تن ذرت و 2هزار تن کنجاله سویا در بین مرغداری های گوشتی که در اواخر آذر و دی ماه جوجه ریزی داشته اند توزیع شده است.

 

معاونی با بیان اینکه 200 تن ذرت و 130تن کنجاله سویا هم در بین مرغداری های تخم گذار استان توزیع می شود افزود: توزیع این نهاده ها با تأیید فعالیت، از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی و از محل ذخایر استراتژیک انبارهای پشتیبانی امور دام در استان و یا در بندر اختصاص می یابد.

 

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کردستان خاطر نشان کرد: 715 تن جو، 360 تن ذرت و 30 تن کنجاله سویا به دامداران استان اختصاص یافته که با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، در بین دامداران عمده و تعاونیهای دامداران شهرستان و کارخانجات خوراک دام طرف قرارداد اتحادیه دامداران توزیع می شود.

 

گفتنی است، در محل انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام کردستان، قیمت هر یک کیلو گرم ذرت 1350تومان، کنجاله سویا 2450 تومان و جو1400 تومان می باشد، که در صورت تحویل در بندر امام، به ازای هر یک کیلو گرم 150 تومان از قیمت های فوق الذکر کسر می شود.

 

انتهای پیام/h.e

شنبه 29 دی 1397 | 07:58

کد خبر : 32023

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید