کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور؛

دهه فجر فرصتی برای بازنگری ارزش ها و آرمان هاست/ انقلاب ما یک انقلابی دینی و مردمی برای خدا بود

کردستان، مرکز بزرگ اسلامی، حجت الاسلام منتظری

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ایجاد معنویت و حاکمیت ارزش‌های دینی را از تاثیرات و خروجی‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: پافشاری بر ارزش‌های و اصول الهی، حفظ وحدت کلمه و تقریب مذاهب در بین قومیت‌ها، دشمن‌شناسی و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان از مهم‌ترین رسالت‌های امروز تک‌تک افراد جامعه است.

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام و المسلمین منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور صبح امروز در نشست خبری با اصاحب رسانه که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: دهه ی فجر فرصتی برای بازنگری ارزش ها و آرمان هاست لذا کمترین ثمره ای که برای انقلاب اسلامی متصور است این است که فصلی نو را ایجاد کنیم و احساس سربلندی و عزت و استقلال و هویت دینی را به سر منشاء اصلی آن برسانیم .

 


وی گفت: لازم است که خطرات و آسیب هایی که نظام و انقلاب ما را تهدید می کند با بصیرت کامل بشناسیم چرا که دشمن به دنبال تضعیف ولایت فقیه، تضعیف و ترور شخصیت روحانیت و انزوای آنها و ایجاد یاس و ناامیدی و تفرقه و تشتت در بین مردم است.

 


وی افزود: تداوم راه امام، حاکمیت ارزش های دینی، ایجاد معنویت در جامعه، حفظ وحدت و دشمن شناسی باید برای وارثان آینده بیان شود تا بدانند که این انقلاب آسان به دست نیامده است پس باید با جان و دل برای محافظت از آن تلاش کنیم.

 


حجت الاسلام و المسلمین منتظری به برنامه های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست هم اندیشی روحانیون اهل سنت و تشیع، برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع انقلاب ، برگزاری جشن انقلاب و فراخوان مقاله، برگزاری همایش بصیرت افزایی برای معلمین و دانشجویان در سطح استان، برگزاری برنامه آیین زمان با موضوع سبک زندگی به سبک روح الله در کانون های تربیتی ، برگزاری 8 دوره ی آموزشی با موضوع تقریب و تجلیل از حافظان قرآن و نماز، برگزاری جلسه انس با قرآن و نمایش دستاوردهای 40ساله ی انقلاب اسلامی از جمله ی این برنامه هاست.

 


وی ادامه داد: موتور حرکت انقلاب دین بود ولی دشمنان می خواهند آن را ساقط کنند و مردم ا از نظام جدا کنند لذا رسالت ما دینی نگهداشتن جامعه و آگاه بخشی به مردم و شناساندن دست پنهان دشمنان به مردم است.

 


مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ایجاد معنویت و حاکمیت ارزش‌های دینی را از تاثیرات و خروجی‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: پافشاری بر ارزش‌های و اصول الهی، حفظ وحدت کلمه و تقریب مذاهب در بین قومیت‌ها، دشمن‌شناسی و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان از مهم‌ترین رسالت‌های امروز تک‌تک افراد جامعه است.

 

 

حجت‌الاسلام منتظری گفت: تضعیف جایگاه ولایت‌ فقیه، ترویج جدایی دین از سیاست، تضعیف ارگان‌ها و سازمان‌های قانونی کشور، تضعیف و ترور شخصیت روحانیت و تلاش در راستای کشاندن روحانیت به انزوا و ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و تفرقه در جامعه و تهاجم فرهنگی در اشکال مختلف از اهداف دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب است.

 


انقلاب ما یک انقلابی دینی و مردمی برای خدا بود


حجت‌الاسلام مهدی حیدری‌کبیر معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه به خدمات این معاونت اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلابی دینی و مردمی برای خدا بود.

 


وی گفت: توجه به قشر آسیب‌پذیر جامعه یکی دیگر از اهداف و ویژگی‌های انقلاب اسلامی است که از همان ابتدای پیروزی انقلاب امام راحل (ره)  فرمودند؛  که یک موی کوخ‌نشینان را بر کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهیم.

 


معاون فرهنگی، اجتماعی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه همه مردم در انقلاب اسلامی پابه پای امام به میدان آمدند، گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انقلاب ما توجه به قشر آسیب‌دیده جامعه بود تا جایکه فرمودند« من یک موی کوخ نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دهم».

 


حیدری‌کبیر تصریح کرد: مردم ایران وارد میدان و انقلاب را به پیروزی رساندند و اگر قطعا به واسطه حضور مردم نبود رژیم تا به دندان مسلح در ایران تکان نمی‌خورد.
حجت الاسلام مهدی حیدری کبیر افزود: مردمی بودن و حضور همه توده ها در انقلاب اسلامی از دیگر تفاوت های این انقلاب بوده و حضور مستمر مردم در عرصه های مختلفی مانند جنگ تحمیلی، جنگ نرم، جنگ اقتصادی گواهی بر این ادعا است.

 

انتهای پیام/m.r

 

 

 

سه شنبه 25 دی 1397 | 12:44

کد خبر : 31995

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید