کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

معضلات شهری سنندج که هر روز برای مردم آشناست!

کردستان، حاشیه شهر، خیابان فردوسی، سنندج

روزی روزگاری در این شهر عده ایی با شعارهای سازندگی و رویش و پویش و جوشش و خروشش، از مردم طلب رای کردند، آن ها می گفتند ما از جنس شما هستیم و مدافع حقوق شما و ...

به گزارش کُردتودی، روزی روزگاری در این شهر عده ایی با شعارهای سازندگی و رویش و پویش و جوشش و خروشش، از مردم طلب رای کردند، آن ها می گفتند ما از جنس شما هستیم و مدافع حقوق شما و در نطق ها و فرمایشاتشان به اختلاس و دزدی و کم کاری پیشینیان و مدیران غیر بومی اشاره می کردند. مردم هم دلشان گرم میشد و امیدوار به آینده ، کە این جماعت از خودمان هستند و حال ما را می فهمند و...

 

 

از آن روزها مدت زیادی نگذشتە اما وضعیتی که امروز بر این شهر حاکم است از حالت بد به وخیم و اسفناک کوچ کرده و بدتر و بدتر هم خواهد شد. آنچه را کە بیان می کنم همە را با چشمان خودم دیدەام و عکس های بالا گویای همە چیز است.

 

 

در قرن بیست و یک و در شهری کە شهردار آن کارشناسی مهندسی عمران و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی دارد  دیدم که در مسیر بوار ارتش جنب لشکر، چاله‌ها را با خاک پر میکنند نه آسفالت و همچنین دیدم که چاله های میدان ملا مصطفی بیسارانی (25) را با شن نخودی بادامی ماست مالی میکردند.

 حالا بگوییم اینها در حاشیه شهر هستند و زیاد مهم نیستند، پس سری به خیابان فردوسی بزنیم که اصلی ترین مسیر تردد مردم شریف سنندج است.

 چند سال پیش بصورت ضربتی این مسیر با کفپوش هایی نا مناسب و صاف پوشانده شد و بعد از آن شاهد لق شدن و شکستگی و حتی لغزندگی آن شدیم و جالب اینجاست که سنگ فرش های شکسته شده را بر میدارند و جای آن را با ملات سیمان پر میکنند.

 

 

‌اگر در روزهای گرم تابستان از ده متری سطل زباله روبروی کفش ملی رد شوید به احتمال زیاد حالت تهوع خواهید گرفت چرا که مواد زائد مرغ و ماهی فروشان مسیر فردوسی در آن ریخته میشود و کسی دغدغه ایی برای تخلیه آن ندارد و خوناب مرغ و ماهی درکف پیاده روها بماند و جالب اینجاست که سالیان سال است این مغازه ها فاضلاب کشی نشده اند و آب حوضچه ماهی فروشان در پیاده رو خالی میشود.

 

 

نمیخوام به معظل پل عابر پیاده میدان اقبال اشاره کنم که میلیاردها تومان برایش هزینه شد و هیچ بهره و کارایی برای مردم نداشت چون یا برق ندارد یا در دست تعمیر است و... یاد درختان جوهر سر به فلک کشیده ابتدای ششم بهمن بخیر که برای این پل شوم و لعنتی قربانی شدند...اینها معضلاتی بود کە در طول روز میشود همه آن ها را دید حالا نگاهی به تغییر کاربری زمینهای آبیدر بیندازیم


حالا نگاهی به مسیر بلوار شبلی و خضر زنده بیندازیم.

 در مسیر بلوار شبلی، حد فاصل خیابان کوهسار و بلوار کمربندی آبیدر ماشین آلات خاکبرداری در حال کار است. این مسیر سالیان سال است که جز لاینفک آبیدر به شمار می آید و عملا مرتع بود که گویا با زور تغییر کاربری داده شده،این مسیر درگوگل مپ با رنگ سبز نمایش داده شده است.

 

من نمیدانم نمایندگان مردم یا شورای شهر یا شهرداری با چه وجدانی اجازه ساخت و ساز و بهره برداری از این زمین یا بالاتر از آن مسیر خضر زنده را می دهند.مسئول محترم و نماینده محترم شورا، چه جوابی برای مردم دارید شما که سنگ بومی بودید چه کردید؟ شما که از جنس همین مردم بودید چه کردید؟

 


نمایندگان شورای شهر و شهرداری باید هرچه سریعتر نسبت به عملکرد ضعیف شان پاسخگو باشند و برای مردم شفاف سازی کنند. شما در مقابل رای و اعتماد مردم مسئولید و جز برای خودتان برای مردم چه کردید.


 


 کاش یک نهاد مردمی برای نظارت بر عملکرد شهرداری و شورای شهر تشکیل میشد تا از رانت خواری و فساد در این دستگاه های که با پول مردم چرخشان می چرخد جلوگیری کرد.

 

گزارش از ژیار

 

انتهای پیام/m.r

دوشنبه 24 دی 1397 | 07:30

کد خبر : 31979

منتشر کننده : م ر/a

شهروند پاسخ دوشنبه 24 دی 1397 | 18:40

0
1

اعضای شورای شهر و شهرداری یک تیم دورهمی هستند که هیچ دغدغه ای برای امورات شهر ندارند و دنبال امورات شخصی شان هستند. شیوه ی مدیریت امور شهری در سنندج به مراتب بدتر از مدیریت بر یک روستاست. شما سری به سایت شهرداری سنندج بزنید تا متوجه شوید که کارنامه شهرداری سنندج چقدر ضعیف است. کارهایی مانند دفن اموات، ۲۰۰ یا ۳۰۰جدول گذاری، گذاشتن موانع بتونی (نیوجرسی)، رنگ آمیزی ایستگاههای اتوبوس و... را بعنوان شاخص ترین کارهای خود مطرح می کنند. آنوقت فردی بنام آقای مجید شاه ویسی و امثالهم با بودجه شهرداری به ترکیه سفر می کنند و از اداره امور شهر بر اساس TLD حرف می زنند. شما که ۳ سال است درگیر ساخت یک خیابان ۸۱۰ متری هستید و هنوز در آن دست و پا می زنید، چکار به TLD دارید؟ چرا شهردار قبلی را برکنار کردید؟ چرا هیچ نظارتی بر ساخت اماکن تجاری و برجهای در حال احداث ندارید؟ چرا اینگونه مکانها دارای پارکینگ نیستند؟ چرا بازارچه سرطانی تاناکورا را سر و سامان نمی دهید و یا جابجا نمی کنید؟ چرا فکری برای ساماندهی مخمصه ترافیک چهار راه دادگستری (میدان بسیج) نمی کنید؟ چرا ۳ سال است میدان ۱۲ فروردین را که پیشانی شهر سنندج از سمت همدان است به حال خود رها کرده اید؟ چرا پارک جنگلی آبیدر را به حال خود رها کرده اید؟ چرا هرگز نتوانستید مشکل پل عابر پیاده میدان آزادی را برطرف کنید؟
چرا قادر به ساخت یک یادمان یا المان به یاد شهدای ۲۸ دی سنندج نیستید؟ چرا محل تردد عابرین پیاده را با ندانم کاری و ضعف خود، دو دستی به دستفروش ها و مغازه داران طمعکار و بی قانون تقدیم کرده اید؟ و الی آخر.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید