کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دانش آموز دختر دهگلانی چشم انتظار کمک خیرین برای معالجه بیماریش

بیماری تالاسمی,ماژور,دانش آموز دختر دهگلانی,خیرین,معالجه بیماری,مرکز بهداشت

روح انگیز دختر دانش آموز دوم متوسطه مبتلا به بیماری تالاسمی می باشد که برای معالجه چشم انتظار کمک خیرین و همنوعان می باشد.

به گزارش کُردتودی، روح انگیز منصوری دختر 15 ساله دانش آموز دوم متوسطه ساکن روستای سرنجیانه شهرستان دهگلان می باشد که در 6 ماهگی به بیماری تالاسمی (ماژور )مبتلا شده است.


این بیماری که روح انگیز دانش آموز دهگلانی به آن مبتلاست نوعی کم خونی شدید که هر هفته به تزریق خون و دارو نیاز دارد.


به محض اطلاع از بیماری روح انگیز با یکی از کار شناسان بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان با مراجعه به خانه عثمان منصوری پدر دختر مبتلا به بیماری تالاسمی به روستا سرنجیانه رفتم و از نزدیک با دانش آموز بیمار مصاحبه ای انجام شد.


وقتی صورت معصوم و گریانش را نظاره گر بودم برایم خیلی سخت بود در مورد بیماریش سوالی بپرسم براستی چهره گریانش هر انسانی را سخت محزون می کرد ازش پرسیدم خودش را و بیماری که به آن مبتلا ست توضیح دهد.


 روح انگیز با چشمان گریانش خودش را دانش  آموز 15 ساله که امسال برای دوم متوسطه قبول شده معرفی کرد و گفت از 6 ماهگی به این بیماری مبتلا شده است که هر 20 روز یکه دفعه برای تزریق خون و بستری به بیمارستان در سنندج مراجعه می کند.

 

 وی افزود: برای نجات از این بیماری نیازمند پیوند عمل مغز هستم که اگر این پیوند انجام شود دیگر نیاز به تزریق خون و دارو در هر هفته را ندارد .


 روح انگیز گفت: وقتی برای عمل پیوند مغز کل خانواده ام آزمایش دادند خواهر کوچکترم رزیتا آزمایشش مثبت بود و از طریق عمل پیوند استخوان خواهرم بهبود می یابم.


 دانش آموز دهگلانی با چهره محزونش خواستار کمک مالی همنوعان و خیرین در سراسر کشور برای معالجه اش شد .


عثمان منصوری پدر دختر بیمار در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما 15 روز یکبار برای دو واحد خون و دارو به بیمارستان مراجعه می کنیم و باید روز جمعه 9تیرماه 96 دخترم رابرای عمل پیوند مغز استخوان به بیمارستان شیخ مفید در خیابان شریعتی تهران ببرم  اما از لحاظ مال در مذیقه هستم و توان اینکار را ندارم.

 
 وی از مردم شهرستان، استان و کشور با توجه به نیاز مالی برای درمان و معالجه دختر بیمارش از همنوعان و خیرین در خواست کمک مالی نمود.


با مراجعه به مر کز بهداشت و درمان که در جریان بیماری روح انگیز قرار دارد رفتم سیفی کار شناس بهداشت مرکز بهداشت و درمان دهگلان گفت: این دانش آموز به بیمارای تلاسمی (ماژور) مبتلا شده که هر هفته نیاز به تزریق خون دارد.


 وی افزود: اگر پیوند مغز استخوان انجام شود دیگر تا آخرعمرش نیاز به تزریق خون و دارو نخواهد داشت.

 

سیفی از خیرین و نوع دوستان خواست برای معالجه این دانش آموز دهگلانی کمک مالی نمایند تا هر چه زودتر معالجعه شود.

 

روح انگیز چشم انتظار کمک خیرین و همنوعان برای معالجه می باشد که پس از عمل جراحی باید 6 ماه در ایزوله باشد که هزینه آن 30 میلیون تومان است


عثمان منصوری پدر دانش آموز دختر مبتلا به بیماری تالاسمی طی گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما ضمن تشکر وقدر دانی از خیرین گفت: وقتی خبر بیماری دخترم در سایت خبری تحلیلی  وکانال دهگلان شیدا منتشر شد مردم نوع دوست چه شهرستان، استان وکشور حدود 23 میلیون تومان برای هزینه معالجه بیماری دخترم به شمار حساب دخترم واریز شد.

 

 عثمان می گوید: هر چند عمل پیوند استخوان دخترم با موفقیت انجام شد اما در حال حاضر به کمک مالی نیاز داریم زیرا هزینه هر آزمایشی که برای دخترم صورت می گیرد یک الی 2 میلون تومان است که ما واقعا در تنگنا قرار داریم.

 

روح انگیز دختر دانش آموز دوم متوسطه دهگلانی در ادامه طی تماس تلفنی که هم اکنون در تهران تحت مراقبت ویژه پزشک معالجش قراردارد می گوید بخاطر بیماریم یک سال از درس عقب ماندم اما قرار بود که ادامه درسم توسط معلم خصوصی صورت گیرد که نیاز به 12 میلون تومان برای سه سال متوسطه بود که یکنفر خیر مبلغ 6 میلیون تومان را متقبل شده اما بقیه هزینه معلم خصوصی باید خودم پرداخت نمایم که به علت مشکلات مالی قادر به اینکار نیستم.

 

این دانش آموز دهگلانی ازهزینه بالای آزمایش و دارو می گوید که در حال حاضر 20 میلیون تومان بدهکار اقوام هستیم واز خیرین برای معالجه اش درخواست کمک نمود.

 

 حمیده مراد پور مادر دانش آموز دهگلانی گفت: حدود 6 ماه است که اجازه خوابگاه که با دخترم در آن  ساکن هستیم تاکنون نتوانستیم پرداخت کنیم.

 

 مادراین دانش آموز دهگلانی می گوید هزینه آزمایشات دخترم بسیار بالاست که قادر به پرداخت آن نیستیم که درخواستم کمک از خیرین برای معالجعه دخترم است.


 خیرین و نوع دوستان گرامی در صورت کمک مالی به این دانش آموز دختر بیمار میتوانند کمکهای بلا عوض خود را با شماره  کارت به نام روح انگیز منصوری واریز نمایند.

 


شماره حساب بانک ملی:

6037997404460942

شمار تماس عثمان منصوری09183832984

 

انتهای پیام/m.r

 

 

 

شنبه 22 دی 1397 | 07:20

کد خبر : 31960

منتشر کننده : الف ق/d

یه نفر پاسخ سه شنبه 3 دی 1398 | 00:32

0
5

خدا کمکش کنه ایشالا

حسین آقا پاسخ جمعه 13 دی 1398 | 15:40

2
0

آره واقعا خیلی سخته
نمیدونم چرا همه بی تفاوتن

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید