کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

مردم و مسوولین برای رفع مشکلات کشور همدل باشند/ مردم ما از تبعیض در جامعه اسلامی نگران هستند/ قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید اجرایی شود

نماز جمعه کردستان, امام جمعه, وضع معیشت مردم, نماز, قروه, بیجار, سنندج, دهگلان, بانه, سقز

نماز جمعه این هفته در سراسر شهرهای استان کردستان با حضور نمازگزاران و سخنرانیهای قابل تامل امامان جمعه برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: مردم و مسئولان باید با همدلی و تعاون در راستای رفع مشکلات اقتصادی و توسعه کشور گام های جدی تری بردارند.

 
وی تاکید کرد: بطور قطع با کوشش مضاعف می توانیم زمینه پیشرفت کشور را در تمام بخش ها فراهم کرده و در مقابل توطئه ها و فشارهای دشمنان بایستیم.
 
امام جمعه موقت سنندج در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: پرستاری از درجه بالایی در دین اسلام برخوردار است و حضرت زینب (س) اول پرستار عالم نمونه یک پرستار عالیقدر است.
 
ماموستا رستمی بر اهمیت توجه به قشر پرستار تاکید کرد و یادآور شد: پرستاران باید از زنانی مانند حضرت زینب (س) الگو گرفته و در راستای خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.
 
وی در بخش دیگری از خطبه ها به شخصیت والای پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: ایشان همواره یار و یاور فقرا و مظلومان و سرچشمه رافت و مهربانی بودند و ما نیز باید از این شخصیت بزرگوار درس بگیریم و در این مسیر حرکت کنیم.
 
 
امنیت نعمتی ارزشمند و حیاتی/ مسئولان از خواب غفلت بیدار شوند
 
 
  امروز جمعه بیست و یکم دی ماه 1397 همزمان با سراسر کشور نماز عبادی سیاسی جمعه در شهرستان بانه با امامت حاج ماموستا عبدالله حیدری و حضور حداکثری مردم دیندار بانه ای  با محوریت صبر وشکیبایی در برابر سختی ها  و رونمایی از المان وحدت در آینده ای نزدیک در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد .
 
ماموستا عبدالله حیدری بیان کرد: انسان هر لحظه ای که در در برابر خود سختی ها و مشکلاتی را می بیند باید به خدا پناه بیاورد و لازم است که مسلمانان همواره از یاد خدا  غافل نشوند چون سعادت دنیا و آخرت آنها در همین مساله است .
 
امام جمعه بانه افرود: با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده و بی فکری مسئولین دیگر  زمان آن رسیده که از غفلت و بی خیالی  دست بردارند و به فکر مردم باشند زیرا  گرانی ها تا حدی قابل تحمل است و اگر چاره ای جدی اندیشیده نشود بدون شک  دود این بی فکر ها  به چشم همگان خواهد رفت.
 
 
در ادامه ماموستا حیدری اظهار کرد: ملت بزرگ ایران همواره در برابر سختی ها صبر و شکیبایی داشته و دارند ولی انگار مسئولین ملت را فراموش کرده و تحمل مشکلات اقتصادی را فقط بردوش مردم گذاشتند گویا خود در خوابند ، قطعا عملکردشان در این زمینه برای مردم قابل قبول نیست.
 
در ادامه امام جمعه بانه اشاره ای به المان موجود در یکی از میدانهای شهرستان کرد و افزود: بزودی از المان وحدت با همکاری و هماهنگی نهادهای ذیربط رونمای می شود.
 
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی تاکید فراوان داشته اند و ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی همواره این مهم را سرمشق خود قرار داده اند.
 
ماموستا حیدری تشریح کرد: نمونه بارز این وحدت وجود(( المان وحدت)) در یکی از میدان های شهرستان بانه است و باید در اسرع وقت  از آن رونمایی شود تا دشمنانی که در پی تفرقه و جدایی بین مسلمانان هستند برای همیشه ناکام  شوند.
 
 
 یاد خدا ارامبخش قلبهاست/ مغازه داران با گران کردن اجاره بها باعث بیکاری کاسبان نشوند
 
 
 ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه های امروز نماز جمعه شهر دهگلان در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) وروز پرستار اظهار داشت:پزشکان وپرستاران که در خدمت رسانی به بیماران در واقع خود را خادم آنان می دانند بدون شک خداوند متعال اجر و پاداش آنان را در روز قیامت خواهد داد.
 
ماموستا محمدی گفت: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت هستند و به این علت، روز تولد آن حضرت به نام روز پرستار نامگذاری شده است که پرستارارن ما با الگوگیری از آن حضرت، تمامی لحظات زندگی خود را صرف نگهداری از بیماران می کنند و تسکین دهنده درد و رنج بیماران هستند.
 
 ماموستا محمد در ادامه خطبه نماز جمعه دهگلان با بیان اینکه یاد خدا ارامش دهند قلبهاست گفت: کسانی که خواهان آرامش در زندگی هستند باید  بدانند که تنها با ذکر و یاد خدا می توانند به آرامش حقیقی دست یابند.
 
 وی افزود: کسانی که دائما  مشغول عبادت و ذکر وخدا هستند در زندگی روز مره هم آرامش خاصی دارند  و این افراد از تعلقات مادی هم بدور هستند.
 
 امام جمعه دهگلان با درخواست از مغازه دارن شهر دهگلان گفت: اگر مغازه داران اقدام به بالا بردن اجاره بها نمایند  برای اکثر کاسبان پرداخت اجاره بهای بالا مقدرو نیست در نتیجه باعث بیکاری آنان می شوند که نیاز است برای جلوگیری از بیکاری این قشر مغازه  داران از آنان حمایت کنند.
 
 
قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید اجرایی شود
 
 
حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته اظهار داشت: اشرافی گری یکی از آفت هایی است که موجب ایجاد ناراحتی و تبعیض در جامعه می شود.
 
وی افزود: مسئولین باید اشرافی گری را کنار بگذارند و با ساده زیستی شبیه به مردم عادی زندگی کنند.
 
خطیب نماز جمعه قروه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید اجرایی شود خاطر نشان کرد: هم اکنون جوانان بسیاری هستند که از دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند اما امکان استخدام آنان وجود ندارد.
 
وی افزود: بازنشستگان خود باید مسیر را برای فعالیت جوانان تحصیلکرده هموار کنند.
 
وی به تبعیت از قانون اشاره نمود و افزود: باید با رعایت قانون از بکارگیری افراد بازنشسته خودداری نمود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت حضرت زینب (س) و تبریک فرارسیدن روز پرستار گفت: پرستاران نقش مهمی در تامین سلامت جامعه دارند.
 
وی ادامه داد: : همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند شغل پرستاری از مشاغل سخت است نه به لحاظ جسمی بلکه از لحاظ روحی لذا باید حمایت ها از این حرفه و شغل اساسی تر شود.
 
به گفته حجت الاسلام حسن باباییان پرستار فرشته مهربانی آسمان در روی زمین است و اوست که تخصص متخصصین را به بار می نشاند و باید دانست که پزشک هر چقدر هم در کار خود مهارت داشته باشد تا پرستار وارد کار نشود تخصص ها و تلاش های پزشکان ثمری نخواهد داشت.
 
وی حمایت از پرستاران را برای تقویت سلامت جامعه و اجتماع مهم دانست و بر توجه به رفع مشکلات این حوزه تأکید کرد.
 
 
مردم ما از تبعیض در جامعه اسلامی نگران هستند / حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت است
 
 
 حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که با حضور نمازگزاران در حسینیه شهر برگزار شد با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوی الهی موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می شود.
 
وی با اشاره به ولادت حضرت زینب کبری سلام علیه به عنوان روز پرستار افزود: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت است به همین علت روز تولد آن حضرت به نام روز پرستار نامگذاری شده است. 
 
وی بیان داشت: پرستاران ما با الگوگیری از حضرت زینب (س) تمامی لحظات زندگی خود را وصف نگهداری از بیماران می کنند و تسکین دهنده رنج بیماران هستند.
 
حجت الاسلام مرادی تصریح کرد: حضرت زینب (س) در تمامی زمینه ها الگو هستند و زنان ما با الگو گیری از این بانوی در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند.
 
خطیب جمعه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مردم قم ، گفت : امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به مقابله و اشرافی گری و ترویج ساده زیستی در جامعه نیازمند هستیم.
 
وی تاکید کرد : به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز مردم از فقر نگران نیستند بلکه از تبعیض و اشرافی گری ناراحت هستند.
 
امام جمعه بیجار یادآور شد: مدیران بیش از هر زمان دیگری برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
 
 
انتهای پیام/a.s

جمعه 21 دی 1397 | 14:53

کد خبر : 31958

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید