کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و گو با کُردتودی:

وزارت ارتباطات باید فضای مجازی افسارگسیخته را کنترل کند/ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان اعتماد عمومی به حاکمیت را افزایش می‌دهد

مجلس خبرگان رهبری، ماموستا فایق رستمی، شایسته سالاری، فضای مجازی

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، نفس اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان را گذشته از جوانگرایی، به نوبه خود امر مبارکی دانست که می‌تواند ضریب اعتماد عمومی مردم به حاکمیت و التزام به قانون در کشور را افزایش دهد.

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم در خصوص پیامدهای زندگی اشرافی و همچنین لزوم توجه به توانمندی و ظرفیت‌های جوانان در مسیر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر آسیب های زندگی اشرافی تأکید کرده‌اند و قطعاً کسانی که به دنبال زندگی اشرافی هستند نفعی برای ملت و جامعه ندارند و تنها به فکر منافع خودشان هستند.

 

ماموستا رستمی نفس اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان را گذشته از جوانگرایی، به نوبه خود امر مبارکی دانست که می‌تواند ضریب اعتماد عمومی مردم به حاکمیت و التزام به قانون در کشور را افزایش دهد.

 

وی افزود: در واقع این قانون پرکننده خلایی است که نظام در مسیر چهل ساله خود بدان مبتلا بوده است. شاید مشابه این طرح برداشته شدن حقوق مادام‌العمری نمایندگان مجلس بوده است. اجرای چنین طرح‌هایی است که می‌‌تواند زنجیره‌وار حلقه‌های تشکیل دهننده اعتماد عممی مردم و مسئولین را بیش از گذشته تقویت سازد.

 

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری همیشه بر لزوم شایسته سالاری در مسؤولیت ها تآکید کرده اند و در سخنرانی روز گذشته خود در جمع مردم قم، هم بر اهمیت توجه به معیشت مردم تأکید داشتند و هم بر لزوم استفاده از ظرفیت نیروهای جوان تأکید کردند.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جرایم فضای مجازی و لزوم توجه مسؤولین امر به این موضوع، ابراز داشت: کسانی که امورات جامعه را در دست دارند باید مسؤولیت پذیر باشند و در همین رابطه هم مسؤولین امر فضای مجازی وظیفه دارند که فضای مجازی افسارگسیخته را که به یک معضل تبدیل شده و جوانان را از اخلاق دور کرده، کنترل کنند.

 

ماموستا رستمی با بیان اینکه اگر جنبه مثبت فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد کارایی بسیار برای جامعه خواهد داشت، گفت: متأسفانه امروز می بینیم با وجود اینکه فضای مجازی به روند رو به رشد علم کمک کرده اما در بحث اخلاق پس‌رفت و عقبگرد داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه آموزه های اسلام بر اخلاق تأکید فراوان دارد، ادامه داد: مسؤولین کشور باید در یک فضای امن و آرام جوانان ما را از منجلاب آسیب‌های اجتماعی دور کنند و صدا و سیما هم به عنوان یک منبع قوی در ارتباطات عالم بشریت، برنامه هایی را با محتوای اخلاق و آسیب های فضای مجازی در دستور کار خود بگنجاند.

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 20 دی 1397 | 11:32

کد خبر : 31957

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید