کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:

اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان باعث دمیدن روح تازه ای در ادارات می شود

کردستان، منع به کارگیری بازنشستگان ، مقام معظم رهبری

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون منع به کاگیری بازنشستگان و استفاده از جوانان باعث دمیدن نفس تازه به ادارات خواهد شد.

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: اگر می خواهیم شاهد اشتغال و به کارگیری جوانان و رفع بیکاری دانش آموختگان جوانان در سطح کشور باشیم باید بر لزوم ضرورت قانون منع بکارگیری بازنشستگات تاکید شود چرا که تعداد بیکاران در سطح کشور حدود 6 میلیون نفر است و باید ادارات از حالت سستی بیرون آید و نفس تازه ای را با حضور جوانان بگیرند.

 


وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان، بیان‌ کرد: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان همان طور که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند یکی از قوانین لازمی بود که از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. مدیران بازنشسته‌ای که کارکرد خود را داشته‌اند و دیگر نوآوری ندارند، کنار رفته و فرصت را در اختیار جوانان قرار می‌دهند. البته مدیران با تجربه در جایگاه مشاور می‌توانند باقی بمانند.

 


وی گفت: اگر به نخبگان و یک سری از تکنلوژی ها توجه کنیم می بینیم که جوانان چه استعدادهایی را خلق کرده اند لذا بازنشستگان لازم است که میدان را برای جوانان باز کنند تا در عرصه ی کار و تلاش بتوانند موفق تر عمل کنند.

 


علوی در ادامه بیان کرد: مدیرانی که در سن بازنشستگی هستند باید جا را برای جوانان خالی کنند. در عین حال کشور نیاز به افراد حکیم دارد یعنی فردی که هم علم و تخصص و هم تجربه دارد. بنده خودم از افرادی بودم که به قانون منع به کارگیری بازنشستگان رای دادند ولی معتقدم که باید جابه‌جایی در مدیران عالی با تدبیر انجام شود.

 


وی گفت: امروز ضربه‌ای که ما خورده‌ایم به دلیل این است که مدیران ما یا دارای تخصص نیستند و یا دارای تعهد.

 

انتهای پیام/m.r

 

پنجشنبه 20 دی 1397 | 09:35

کد خبر : 31953

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید