کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

60 هزارخانوار روستایی کردستان تحت پوشش بیمه روستایی قراردارند/ بیش از 4 هزار نفر روستاهای دهگلان تحت پوشش بیمه روستایی

بیمه روستایی,بیمه عشایر,مهاجرت بی رویه,قطب تولید,دهیاری

مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کردستان گفت: بیش از 60هزارخانوار روستایی کردستان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی روستایی قرار دارند.

به گزارش کُردتودی، با حضور فرماندار دهگلان ومدیر کل بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی روستائیان وعشایر کردستان، دهیاران دوبخش مرکزی و بلبان آباد ششمین همایش استانی کارگزاران بیمه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 

 

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌‌رویه روستاییان به شهرهای بزرگ‌، کاهش اختلاف طبقاتی و بالا بردن سطح زندگی روستاییان وعشایر راه‌اندازی شده است این بیمه به‌منظور تامین امنیت اجتماعی و بازتوزیع عادلانه درآمد درکشور فعالیت می‌کند‌.

 

با توجه به اینکه به جهت تثبیت جمعیت روستایی، حفظ امنیت روانی و اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت افراد در روستاها طرح بیمه اجتماعی روستاییان از سوی دولت در سال 84  طراحی و اجرا شده است که تاکنون در این راستا اقدامات زیادی صورت انجام گرفته است.

 

جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها

 

در این همایش ارشدی فرماندار دهگلان اظهار داشت: امروزه برنامه ریزی و مدیریت در مناطق روستایی که بر عهده دهیاری ها می باشد ،بایستی به گونه ای تنظیم شود که علاوه بر ارائه خدمات مناسب به توسعه اجتماعی  و افزایش نقش مردم در اجرای برنامه های مختلف نیز منجر شود.


فرمانداری دهگلان بر لزوم توجه بیشتر به مناطق روستایی به عنوان قطب تولید و خودکفایی تاکید وبه دهیاران توصیه کرد: با افزایش دانش و آگاهی علمی وعملی خود در مسیر توسعه بیشتر و مدیریت روستائی کارآمد نقش بایسته و شایسته خود را به عنوان مردمی ترین انتخاب در قالب "دهیار"  ایفا نمایند.

 

وی بر این باور است که یکی از وظایف کارگزاران ایجاد اعتماد اجتماعی در میان مردم است و باید با مجهز شدن به دانش روز در میان مردم نفوذ کرده و این اعتماد اجتماعی را به وجود آورند.

 

ارشدی هدف صندوق بیمه را جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، ‌تامین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر دانست و بر حمایت دهیاران از این صندوق تاکید کرد.


بیش از 80 درصد فرایند ثبت نام بیمه شوندگان به صورت الکترونیکی انجام می شود

 

در ادامه جبار احمد پور با بیان اینکه صندوق بیمه روستائیان از سال 82 تاسیس شده است گفت: اما تا چند سال اخیر، اکثر فرایندها به صورت سنتی و دور ار تکنولوژی انجام می گرفت که در دو سال گذشته با تغییر رویکرد بیش از 80 درصد فرایند ثبت نام بیمه شوندگان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان کردستان با اشاره به اینکه بیمه روستایی، نوپاست یکی از چالش های این صندوق را نبود ساختار اداری شهرستانی عنوان کرد.

 

3 گام شعار صندوق بیمه روستاییان در سال 97

 

وی در ادامه تغییر نگرش را به عنوان گام اول از شعار سال 97 معرفی کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا ذهنیت کارگزاران خود را نسبت به بیمه کشاورزی تغییر دهیم و بیمه روستایی رو به عنوان یک مقوله توسعه گرایانه بشناسانیم.

 

"احمدپورگام دوم از شعار را نتقال دانش عنوان کرد و گفت: اعتمادسازی رکن اصلی مشارکت است و برای جلب اعتماد روش هایی همچون تسهیل گری و بازاریابی وجود دارد که باید آنها را یاد بگیریم.

 

مدیر کل بیمه استان کردستان گام سوم از شعار سال 97 را ایجاد مهارت دانست و با تاکید بر طولانی بودن این پروسه اظهار کرد: در یک چشم انداز پنج ساله انتظار داریم که کارگزاران بتوانند به عنوان یک مرجع برای روستاییان خود را معرفی کنند.

 

مدیر بیمه روستایی کردستان حمایت از مردم را فلسفه بیمه داشنت و گفت:تاکنون 60 هزار خانوار روستایی در استان تحت پوشش بیمه روستایی قرار گرفته اند.

 

وی بیان کرد: از مجموع 10 هزار هزار روستایی ساکن در روستاهای شهرستان دهگلان تاکنون4 هزار و  721 نفر تحت پوشش بیمه روستایی قرار گرفته اند که با این وصف لازم است دهیاران و شوراها در این راستا همکاری کنند.


احمد پورسهمیه شهرستان دهگلان در سال 97 را 770 خانوار عنوان کرد که تاکنون 270 نفر جذب شده است و بنابراین نیاز به همکاری و حمایت بخش های مختلف فرمانداری دارد.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 19 دی 1397 | 07:57

کد خبر : 31937

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید