کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده قروه و دهگلان در گفتگو با کردتودی ابراز داشت؛

مجلس باید برای برخورد با جرایم فضای مجازی قانون مشخصی را تصویب کند

جرایم فضای مجازی, علی محمد مرادی, نماینده مجلس, قروه و دهگلان, سیرجان, فیلم دختر

نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان عنوان کرد: مجلس باید قانون مشخصی را تصویب نماید تا قوه قضاییه نیز بتواند با استناد به آن با مجرمین فضای مجازی برخورد نماید.

علی محمد مرادی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، گفت: متاسفانه تاکنون برای جرایم موجود در فضای مجازی و جرایم اینستاگرامی قانون مشخصی وضع و اعمال نشده است که بتواند به عنوان راهکاری اساسی در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرد.

 
 
وی با بیان اینکه باید با تصویب قانون مشخص به دنبال مقابله با رخدادن چنین جرایمی بود, افزود: مجلس باید قانون مشخصی را تصویب نماید تا قوه قضاییه نیز بتواند با استناد به آن با مجرمین فضای مجازی برخورد نماید.
 
 
نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان خاطر نشان کرد: ما اگر دارای قوانین مشخص و شفاف و راهکار مستند باشیم می توانیم بسیاری از معضلات فضای مجازی را از بین ببریم.
 
 
مرادی در ادامه گفت: هم اکنون در مجلس شورای اسلامی نیز برنامه هایی برای تصویب چنین قانونی تنظیم شده است و رایزنی هایی با وزیر ارتباطات نیز صورت گرفته است و وزیر ارتباطات باید برنامه های خود را در این خصوص بیان کنند.
 
 
وی ادامه داد: به زودی طرح هایی از سوی مجلس و وزیر ارتباطات مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا قانونی مشخص و جامع در این خصوص وضع گردد.
 
 
مرادی با تاکید بر اینکه تمامی نخبگان جامعه باید به دنبال ارائه راهکارهای اساسی در این زمینه باشند افزود: بالا رفتن سطح سواد فضای مجازی خانواده ها و پیگیری رفتار و ارتباطات فرزندان نقش موثری در مقابله با وقوع چنین جرایمی دارد.
 
 
انتهای پیام/a.s

سه شنبه 18 دی 1397 | 11:13

کد خبر : 31933

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید