کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان خبر داد

محکومیت ۶۴ میلیارد ریالی متخلفین ریجستر گوشی‌های تلفن‌همراه در کردستان

رجیستری گوشی، تعزیرات حکومتی، قاچاق، گوشی قاچاق، خرید و فروش گوشی قاچاق

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: متخلفین حوزه ریجستر گوشی‌های تلفن‌همراه در استان به پرداخت مبلغ ۶۴ میلیارد و ۳۵۱ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۸۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

به گزارش کُردتودی،  به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان کردستان، سید نجیم حسینی اظهار داشت: دو فرد که با سوء استفاده از سامانه ثبت کد رجیستری گوشی‌های همراه (همتا)، بیش از سه هزار گوشی تلفن‌همراه قاچاق را به ثبت رسانده بودند که در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان به پرداخت بیش از شش میلیارد و 400 میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

 

وی گفت: در سامانه طرح رجیستری (همتا) تنها گوشی‌های ثبت می‌گردند که از شمول قاچاق خارج بوده و با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و از مبادی قانونی وارد کشور شده باشد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان تصریح کرد: همچنین سامانه همتا و سامانه گمرک مخصوص کالاهای مسافری تلفن همراه متعلق به گمرک جمهوری اسلامی ایران پس از اجرای طرح رجیستیری برای پاسخگویی به نیاز مسافران راه‌اندازی شده که هر مسافر در سال اجازه ورود واردات شخصی ( با یکبار معافیتی مالیاتی 80 دلار در سال) را داشته باشد، بنابراین متهمین پرونده فوق بعضاٌ عوارض چند صد یا چند هزار دستگاه تلفن همراه را با یک کد ملی در سامانه اظهارنامه گمرکی پرداخت و بر همین اساس امکان ثبت گوشی در سامانه همتا برای این افراد فراهم گردیده بود از این جهت اقدامات این افراد نقض صریح تشریفات گمرکی تلقی می‌شود در این راستا متهمان پس از ورود گوشی‌های قاچاق به داخل کشور از سامانه‌های مسافری همتا و گمرک سوءاستفاده نموده‌اند.

 

حسینی افزود: در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان یکی از متهمین با توجه به ماده 18 و 58 قانون قاچاق کالا و ارز به پرداخت 28 میلیارد و 785 میلیون و و 475 هزار و 775 ریال به عنوان جزای نقدی یک برابر ارزش ریالی کالاها در حق صندوق دولت محکوم و از لحاظ بهای مال از دست رفته نیز به پرداخت 28 میلیارد و 785 میلیون و 475 هزار و 775 ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

 

وی اظهار کرد: همچنین متهم دیگر با توجه به احراز مالکیت وی نسبت به تعدادی از گوشی‌ها به پرداخت 3 میلیارد و 390 میلیون و 17 هزار و 265 ریال معادل یک برابر ارزش ریالی کالاها در حق صندوق دولت محکوم و از جهت بهای مال از دست رفته نیز به پرداخت  3 میلیارد و 390 میلیون و 17 هزار و 265 ریال محکوم گردید.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان خاطرنشان کرد: مجموعاٌ هر دو متهم به پرداخت مبلغ 64 میلیارد و 351 میلیون و 729 هزار و 680 ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

 

انتهای پیام/ a.s

دوشنبه 17 دی 1397 | 13:01

کد خبر : 31927

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید