کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

حجاب، گوهری گرانبها در پرگار آفرینش / وقتی سخن از غرور و افتخار زن، در میان باشد

حجاب،حجاب و عفاف،قروه،بانوی قروه ای،بانوی محجبه،رضاشاه،دیکتاتور

وقتی برگه های تاریخ را ورق می زنم به روزهایی از افتخار و غرور در میهن عزیزم می رسم روزهایی که مردان و زنان دوشادوش یکدیگر ایستادند و از اعتقاداتشان در برابر ظلم و جهل و نادانی دفاع کردند و قدمی از انچه که برایش جان می دهند کوتاه نیامدند.

به گزارش کُردتودی، وقتی برگه های تاریخ را ورق می زنم به روزهایی از افتخار و غرور در میهن عزیزم می رسم روزهایی که مردان و زنان دوشادوش یکدیگر ایستادند و از اعتقاداتشان در برابر ظلم و جهل و نادانی دفاع کردند و قدمی از انچه که برایش جان می دهند کوتاه نیامدند.

 

به روزهایی همچون 17 دی ماه سال 1314 روزی که حکومت دیکتاتوری و وابسته رضاشاه پهلوی قانون کشف حجاب را در کشور اجرایی نمود و چه زنان و دخترانی که به خاطر حفظ منزلت و کرامت خود توان خارج شدن از منزل را نیز نداشتند.

 

و همین قانون بهانه ای شد تا دژخیمان زمانه به جان مردم بیفتند و به زور به دنبال به اصطلاح خودشان تمدن سازی باشند حال انکه نه تمدنی وجود داشت و نه فرهنگی که بشود از ان سخن گفت و چه زیبا گفت فردوسی پاکزاد که ( هنر خوار شد ، جادویی ارجمند ... نهان راستی آشکارا گزند)

 

بله و این ضحاک زمانه بود که اینبار با خوردن خون مغز آدمیان نیز آرام نمی شد، اما مردمان سرزمینم آزادانه ایتادند و در برابر این ظلم کوتاه نیامدند تا روزی که دودمان رژیم ستمشاهی را بر باد زدند و جشن پیروزی را سر دادند.

 

 

امروز و در سالروز فرمان ننگین رضاشاه به داخل شهر امدیم تا گفتگویی با برخی از همشهریان خود داشته باشیم تا حجاب را از زبان همشهریان توصیف کنیم.

 

 

یکی از بانوانی که امروز روبروی دوربین ما قرار گرفت در ارتباط با حجاب خود می گوید: حجاب همان گوهر گرانبهایی است که خداوند به انسان هدیه می کند تا از بدی و پلیدی دور بماند.

 

وی افزود: من برای حجاب و پوشش خود چادر را انتخاب کرده ام که حجاب برتر و با مصونیت بیشتر است.

 

این بانوی قروه ای ادامه داد: خوشحالم و احساس آرامش دارم که می توانم حجاب خود را با اختیار انتخاب کنم و در کشوری زندگی می کنم که به کرامت انسانی توجه می شود و کسی اجازه ندارد آن را از بین ببرد.

 

 

 

یکی دیگر از بانوان قروه ای نیز در رابطه با حجاب خود گفت: من افتخار می کنم که چادر به سر دارم و از انتخابخودم احساس غرور می کنم.

 

وی ادامه داد: در دین مبین اسلام تاکیدات زیادی شده است که حجاب رعایت شود و انسان برای حفظ حجاب خود بکوشد.

 

این بانوی قروه ای افزود: امروز ما می توانیم فرزندانمان را بدون دغدغه و بدون نگرانی پرورش دهیم و این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

وی در خصوص فرمان ننگین رضاشاه نیز گفت: این جنایتی بزرگ در حق بانوان ایرانی بوده است که مانع از حضور انان در مجامع و در داخل شهر می شد.

 

 

 

 

یکی دیگر از بانوان قروه ای نیز که در کنار همسر و فرزند خود قرار داشت گفت: در دوران ستمشاهی مردم از کمترین میزان رضایت نیز برخوردار نبودند و حکومت دیکتاتوری شاهنشاهی دلیلی بر بی بند و باری و از بین رفتن حرمت ها بود.

 

 

وی افزود: امروز خوشبختانه خانواده ها و جامعه در سلامت و امنیت به سر می برند و این به واسطه حجاب موجود در فکر و اندیشه جامعه است.

 

وی ادامه داد: زن با حجاب خود مانع از بروز انحرافات می شود و از سویی این حجاب به صورت دو طرفه نیز رعایت می شود.

 

این بانوی قروه ای گفت: حجاب نعمتی الهی است که خداوند آن را به بندگان خاص خود عطا می کند و این نشان از لطف و رحمت الهی است.

 

 

 

سخن پایانی:

 در هر کشوری، زن نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهد و نقش او در رشد و تعالی انسان و جامعه‌ی انسانی بسیار مهم است. 

 

در متون دینی و منابع اسلامی نیز به موارد زیادی برمی‌خوریم که نشان از جایگاه ویژه‌ی زن در جامعه دارد حضور فعال زن مسلمان ایرانی در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، اجتماعی موید این مطلب است. بنابراین، اسلام با ظرافتی شایان توجه، نقش زن را در حوزه‌های مختلف جامعه به ویژه در حوزه‌ی تعلیم و تربیت فرزندان صالح و مجاهدان راه خدا تبیین کرده است و هم اکنون زن با حجاب خود قدم در مسیری گذاشته است که ادامه راه آن به سمت خدا خواهد بود...

 

انتهای پیام/m.r

دوشنبه 17 دی 1397 | 07:15

کد خبر : 31922

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید