کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جوابیه/

توضیحات رسانه کُردتودی در خصوص گزارش جنجالی تعاونی مسکن صدا و سیمای کردستان

جوابیه، مسکن صدا و سیمای کردستان، هیأت مدیره

سایت کُردتودی در خصوص گزارش خبری مربوط به تعاونی مسکن صدا و سیمای کردستان در سال 92 توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش کُردتودی، رسانه مردمی کُردتودی در جهت تنویر افکار عمومی در خصوص دو گزارش خبری با عناوین «اختاپوس فساد مالی تعاونی مسکن صدا و سیمای کردستان» و «مسئولانی که آب به آسیاب دشمن می ریزند »که در سال 92 منتشر شده بود، توضیحاتی را ارائه داد.

 

رسانه کُردتودی باتوجه به رسالت مردمی بودن خود اقدام به انعکاس گزارشی در خصوص اختلاس و فساد مالی در هیأت مدیره تعاونی مسکن صدا و سیمای استان کردستان به درخواست و طبق گزارشات اعضای آن پروژه که در واقع مشارکین پروژه مذکور هستند، کرد و این کار تنها برای احقاق حق اعضا و توجه مسؤولین سازمان صدا و سیما به روند اجرای پروژه و نظارت بیشتر بر آن در جهت جلوگیری از ایجاد موج نارضایتی و اغتشاشات در بین اعضای تعاونی بود.

 

طبق تأکیدات و اظهارات شاکیان وقت آن پروژه (هیأت مدیره فعلی) که بعضاً توسط ریاست وقت سازمان و اعضای تعاونی انتخاب شده بودند و وعده و وعیدهای داده شده توسط آنها که در صورت انتخاب به عنوان هیأت مدیره، سریعاً پروژه را تمام خواهند کرد و اعضا به حق خود خواهند رسید، متأسفانه پس از گذشت 5 سال چنین نشد و در این مدت نیز نتوانستند ادعای تخلف انجام شده توسط هیأت مدیره قبلی را به هیچ وجه  اثبات کنند.

 

رسانه کُردتودی از آنجا که افتخار مدافع بودن حق و حقوق مردم را  یدک می‌کشد و چون پس از گذشت چندین سال هنوز این واحدهای مسکونی به اعضا واگذار نشده و در بلاتکلیفی به سر می‌برند به موضوع مربوطه ورود پیدا کرد و به درخواست اعضا و هیأت مدیره فعلی در خصوص مسکن صدا و سیمای کردستان در جهت به چالش کشیدن عملکرد هیأت مدیره قبلی این تعاونی و وادار نمودن آنها در خصوص پاسخگو بودن به مطالبات اعضای تعاونی مطالبی را در خروجی خود قرار داد که مورد پسند و تأیید هیأت مدیره وقت نبود.

 

در این مدت چندسال نیز هیأت مدیره فعلی که مدعیان تخلفات انجام شده در آن زمان بودند، نتوانستند مدارکی متقن و محکمه پسند دال بر اثبات تخلف هیأت مدیره قبلی در خصوص اختلاس و فساد مالی را برای تنویر افکار عمومی ارائه دهند، لذا این رسانه برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و انحراف افکار عمومی طی مصاحبه‌ای با وکیل پرونده مذکور، به حقیقت اتهام‌هایی که از سوی هیأت مدیره فعلی به هیات مدیره قبل وارد شده است، نرسید.

 

در سوی مقابل نیز هیأت مدیره قبلی بر این باورند که عده‌ای با ارایه گزارش‌های متعدد به سایت کُردتودی هیئت مدیره قبلی تعاونی مسکن صدا و سیمای کردستان را متهم به اعمالی نموده بودند که صحت ندارد و هدف این افراد پروراندن یک باور غلط در ذهن اعضای تعاونی بود که خوشبختانه راه به جایی نبرد و دادگاه محترم نیز با اقتدار و بدون تأثیرپذیری از عوامل بیرونی کل پرونده را بررسی می‌نماید و قاضی محترم باتوجه به مستندات، حکم صادر می‌کند و تا کنون کلیه احکام صادره دال بر برائت هیات مدیره قبل بوده است و همچنین تمامی انسان‌ها جایزالخطا می باشند و نمی توان با تاکید گفت که کلیه اقدامات هیأت مدیره قبل صحیح و خالی از هر گونه اشکال است اما در مقام مقایسه با عملکرد ۵ ساله ی هیأت مدیره کنونی بسیار موفق تر بوده اند چرا که صرف نظر از تمامی ایراداتی که به عملکرد آنها وارد شده است پروژه ساخت واحد‌های مسکونی را تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی انجام داده اند.

 

بنابراین از آنجا که پس از گذشت بیش از 10 سال از شروع این پروژه هیچکدام از اعضای تعاونی علی رغم سرمایه گذاری‌ای که انجام داده‌اند تاکنون موفق به دریافت واحد مسکونی خود نشده‌اند و همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند و چون هیأت مدیر قبلی هیأت مدیره جدید را متهم به پرونده سازی برای تصاحب ریاست تعاونی مذکور می‌کنند و به جهت اینکه بعد از گذشت 5 سال پرونده این تعاونی در دادگاه قضایی استان مفتوح است و هنوز ختم به نتیجه نشده، لذا اعضای تعاونی مذکور از رسانه کردتودی درخواست داشتند که برای تسریع در روند اجرای این پروژه و رفع هرگونه اقدام و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته توسط هیأت مدیره فعلی و شفاف‌سازی سرمایه‌های موجود در اختیار آنها هرچه سریعتر به کمک مسؤولین قضایی استان اقدامات شایسته و در جهت احقاق حق اعضای تعاونی را معمول دارند.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 16 دی 1397 | 11:08

کد خبر : 31917

منتشر کننده : sh.s

محمدی پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 18:15

0
15

خواهشمندم اقدامات و عملکرد هیات مدیره جدید را شفافا اعلام کنین که در 5 سال 10 درصد را نتونستن تمام کنن با اینهمه واریزی مخصوصا تفکیک غیر قانونی پارکینگ مشاع

شاکی دیروز و متهم امروز شندند هیئت مدیره جدید پاسخ دوشنبه 17 دی 1397 | 09:41

0
14

یک سوال ساده و روشن و شفاف از هیئت مدیره جدید بطور واضح وجود دارد

با وجود اینکه در گزارش شما امده است که بعد از 5 سال هیچ اتهامی بر علیه هیئت مدیره قبلی ثابت نشده است بطور طبیعی با وجود شکایتهای معدد 5 ساله هیئت مدیره جدید اگر هیئت مدیره قبلی اختلاسگر و این کارها را داشتند که در طول 5 سال شکایت مفتوح راه بجایی می برد و ثابت می شد . ولی فرض بر این باشد هیئت مدیره قبلی اختلاسگر بوده اند ( بدلیل ثابت نشده بودن فقط مثال و فرض بودن است) هیئت مدیره پاکدست بعدی با ادعاهای پاکدستی در طول 5 سال کدام اجر را روی هم در ان مجتمع گذاشته اند؟ بالاخره هیئت مدیره قبلی با ااتهام اختلاسگری که باه انان زده شده 90 در صد پیشرفت فیزیکی را در مجتمع انجام داده اند این اقایان پاکدست چرا ده درصد را نتوانستند انجام دهند و؟ این 5 سال که هیئت مدیره بوده اند چکار کرده اند بفرمایند. شاکی دیروز بودند و اکنون با همین دلیل می توانند متهمان امروز شوند

عضو تعاونی پاسخ چهارشنبه 19 دی 1397 | 09:07

0
5

از جمله حرفهایی که میزنن اینه که ما هر چی پول بوده دادیم بدهی هیت مدیره قبل رو پاس کردیم در حالی که هیچ سندی برای ادعاشون ندارن ومعلوم نیست با پولا چکار کردن.از طرفی اداره تعاون که مسؤل نظارتی هست چرا تو این تعاونی ورود نمیکنه وحساب وکتاب تعاونی رو توسط کارشناسان زبدش برسی نمیکنه؟چون اساسا این وظیفه اوناست واین انتقاد به اونا وارده ودارن کم کاری میکنن.

مال باخته پاسخ چهارشنبه 19 دی 1397 | 22:05

0
2

مهمترین مورد که جای سوال داره اینه که چرا حساب و کتاب پرداختی های اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل رو اعلام نمی کنند و پولهایی که به حساب خودشون واریز کردن و میلیاردها تومان است چطور هزینه میشه که پروژه تمام نمیشه ولی پولها هزینه میشه
و چرا مدیران صداوسیما و اداره تعاون هیچ بررسی نمی‌کنند چرا که اعضا تعاونی به اعتبار این نهادها پولشون رو به این تعاونی داده اند نه اعضای هیئت مدیره

تقاضای عدالت پاسخ شنبه 22 دی 1397 | 05:42

0
4

عدالت امر خداوند است و انسانها تشنه عدالت هستند. با خواندن جوابیه مشخص است که در طول 5 سال شکایت هیئت مدیره جدید از هیئت مدیره قدیم هیچگونه اختلاسی ثابت نشده است 90 درصد پروژه در هیئت مدیره قبلی تمام شده و در این 5 سال هیئت مدیره فعلی هیچ اقدامی جهت پیشرفت فیزیکی مجموعه نکرده اند . خب این 5 سال اقایان که پول گرفته اند چکار کرده اند ؟ کسی با هیئت مدیره قدیم و جدید کهدشمنی شخصی ندارد پول گرفته اند و 10 درصد را هم تمام نکرده اند همانطور که با هیئت مدیره قبلی برخورد و به دادگاه به مدت 5 سال فرا خوانده شدند تقاضا داریم اقایان هیئت مدیره فعلی نیز پاسخگوی عدالت باشند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید