کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/ دلیر بهمنی

جناب آقای مرادنیا لطفا اندکی اقتدار!

استاندار کردستان، تسامح، تساهل، بهمن مرادنیا، مرز باشماق، تهدید استاندار، فرماندار مریوان، افراد پشت پرده

جناب مرادنیا اگر سخنان شما صحت دارد و افراد و نهادهایی شما را تهدید می کنند، تساهل و تسامح شما را در برابر این باندهای فساد را به حساب چه بگذاریم؟

به گزارش کُردتودی، انبارهای پارسیان در مرز باشماق مریوان یکی از عوامل اخلال در فعالیت های این مرز است اما وقتی می خواهیم تکلیف آنرا مشخص کنیم از سوی لابی های قدرتمند تهدید می شویم ...

 

به نظر شما این سخنان از کیست؟؟ این قسمتی از سخنان نماینده عالی دولت و رئیس شورای تامین استان کردستان است !! استاندار کردستان چند روز پیش و در جلسه با فعالین اقتصادی بخش خصوصی گفت که هر وقت می خواهیم تکلیف انبارهای پارسیان در مرز باشماق را مشخص کنیم از سوی لابی های قدرتمند تهدید می شویم ...

 

جناب استاندار جسارت بنده را ببخشید چون می خواهم یک مقدار با شما رک صحبت کنم .

 

این صحبت های شما از دو حالت خارج نیست.

 

یکم یا ناشی از ضعف و ناتوانی شما در اداره امور است و یا دوم اینکه می خواهید عوام فریبی کنید و نقش مبارزه با فساد و رانت را بازی کنید.

 

جناب مرادنیا اگر احتمال اول صحت داشته باشد و این سخنان شما ناشی از ضعف و ناتوانی باشد جهت اطلاع جنابعالی عرض کنم که شما عالی ترین مقام اجرایی و نماینده عالی دولت در استان هستید و اینگونه اعتراف به عجز و ناتوانی زیبنده یک استاندار نیست. استانداران قبل از شما هم قطعا این مشکلات را داشته اند اما هیچ وقت به ناتوانی خود اعتراف نکرده اند.

 

و اما احتمال دوم و اینکه شما می خواهید عوام فریبی کنید و با اینگونه سخنان سر مردم را گرم کنید و ژست مبارزه با فساد بگیرید و در سال 1400 و در پایان دوران مسئولیت خود بگویید برنامه های زیادی داشتم اما نگذاشتند کار کنم. اما در این میان وظیفه و رسالت فعالین سیاسی و ژورنالیست های آزاد و نه قلم به مزد این است که دست شما را برای مردم رو کنند و نیت شما را افشا کنند.

 

ببخشید جناب مرادنیا اگر اینگونه نیست و سخنان شما صحت دارد لطف کنید این لابی های قدرتمند را به مردم معرفی کنید. اینها چه افراد و یا سازمان و نهادهایی هستند که اینگونه شما را تهدید می کنند و در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می کنند؟؟

 

چرا اینگونه افراد را که گردن کلفتی می کنند و کارشان به جایی رسیده که شخص استاندار را تهدید می کنند را به نهادهای نظارتی و سازمان بازرسی معرفی نمی کنید؟؟ ترس شما از چیست؟؟ آیا ترس از دست دادن پست و مقام خود را دارید؟؟

 

جناب مرادنیا اگر سخنان شما صحت دارد و افراد و نهادهایی شما را تهدید می کنند، تساهل و تسامح شما را در برابر این باندهایی فساد را به حساب چه بگذاریم؟؟

 

اگر یادتان باشد در ابتدای شروع به کار خود اقداماتی جهت برکناری یکی از معاونین خود انجام دادید اما آقای واعظی طی یک تماس تلفنی اجازه این کار را نداد و شما سمعا و طاعتا قبول کردید. اگر یادتان باشد آقای نوبخت یکی از فرمانداران را به شما تحمیل کرد و شما باز هم سمعا و طاعتا قبول کردید و امر ملوکانه را اجرا کردید.

 

جناب مرادنیا چه دست هایی در پشت پرده در کار است که نمی گذارند فرماندار مریوان انتخاب شود؟؟

 

کاک بهمن!! اینگونه گردن کج کردن در برابر باندهای قدرت و ثروت و فساد چه توجیهی دارد؟

 

جناب استاندار عزیز، کاش مقداری هم در برابر محرومین و مستضعفین استان گردن کج کنید. نمی دانم خبر دارید یا نه؟ کارگران زحمتکش شهرداری سنندج بیش از سه ماه است حقوق نگرفته اند. کاش بجای غلام حلقه به گوش بودن واعظی و نوبخت یک مقدار هم به درد دل پرسنل و رفتگران رنج دیده شهرداری گوش می دادید.

 

کوتاه سخن اینکه جناب مرادنیا لطفا اندکی اقتدار لطفا اندکی ایستادگی در برابر باندهای قدرت و ثروت و فساد.

 

به امید روزی که کردستان استانداری مقتدر، توانا، مدیر و مدبر و با تجربه داشته باشد و بتواند با اقتدار در برابر زر و زور و فساد بایستد. ختم کلام اینکه امیدوارم روزی فرا رسد که در کردستان در دو حوزه تحقیق و تفحصی درست و به معنای واقعی صورت گیرد اول در مرز باشماق مریوان و دوم در معادن قروه، آنوقت بود که مشخص می شد که در این دو حوزه چه جنایت‌ها و چه خیانت هایی در حق مردم صورت گرفته است .

 

دلیر بهمنی کارشناس ارشد علوم سیاسی

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 15 دی 1397 | 14:10

کد خبر : 31909

منتشر کننده : sh.s

مریوان پاسخ شنبه 15 دی 1397 | 15:25

0
7

واقعا تا حالا استان کردستان استاندار به این ... به خود ندیده آقای مرادنیا هیچ کاره هستن به خدا قسم اندازه یک کارشناس جایگاه ندارن مثلث دفن استان رو به گند کشوندن آقای استاتدار فقط نگاه‌میکنن و دستورات فیروزی رو انجام میدن فرماندار مریوان رو فیروزی نمیزاره انتصاب کنن چون برای توان زحمت زیادی کشیدن باند مخوف مرز باشماق توسط ...اداره میشه برای دزدی و چپاول مرز باشماق حالا که‌ نمیتونن ... رو اونجا بزارن گزینه دزد دیگری رو از ایلام میخوان بیارن متاسفم برای نمایندگان بی لیاقت مجلس که اداره استان رو به فیروزی و امثال ایشون واگذار کردن به امید روزی که این گروه از استان کردستان رانده شون

شهروند پاسخ شنبه 15 دی 1397 | 17:09

0
5

به خدا قسم خود فیروزی جایی گفته بودن آقای مرادنیا اصلا استان تشریف ندارن و دنبال کار و تجارت خودشونن شانس مثلث دفن اونا همه کاره شدن وقتی یک‌معلم زیست رو مستقیم بردن معاون اقتصادی کردن استان کردستان از این بهتر نمیشه

ترسو پاسخ شنبه 15 دی 1397 | 17:40

0
1

جناب اقای دلیر بهمنی: با وجود داشتن سخن در این مورد اینجانب توانایی کامنت تایید و یا رد سخنان شما را ندارم می ترسم فردا با همین کامنت برای اینجانب سخنی درست بکنند با کسی در افتادن خیلی شجاعت می خواهد اینجانب توانایی ندارم ولی حدس و گمان این است اقا دلیر فکر نماینده شدن باشید . سایت کرد تودی نیز اینطور انتقادات را فردایش حذف می کند دلیل: حذف گزارش مدیر روابط عمومی شدن یکی از کارمندان صدا و سیما در استانداری/ پس زیاد تند نرو کار دست خودتان ندهید. به سایت محترم کرد تودی نیز توصیه بردارانه می کنم یا گزارشی پخش نفرمایید و یا اگر پخش می فرمایید مستند و مستدل بوده و پایش بایتید و حذف نکنید و پایش بایستید . در مورد یاد داشت اقای دلیر بهمنی نیز فقط عرض می کنم / بیینده فقط اکنون یادداشت منتقد را خوانده است بنظرم برای جناب اقای مرادنیا استاندار محترم بهترین و ارزشمند ترین راه این است که پاسخی برای سایت کرد تودی بنویسد و طبق قانون منتشر شود و سخن منتقد و پاسخگو خوانده شده و بیینده قضاوت کند . برای بیینده ای مثل این حقیر ترسو که از هیچ کجا و صحت و سقم اظهارات اقای دلیر بهمنی خبر ندارم بهترین راه همین است و افراد بسیاری در جامعه نیز مثل اینجانب بی خبر از این مسایبل هستند و امیدواریم پاسخ را هم بخوانیم و یا قانع شویم و یا سخن حق و ناحق را بفهمیم . این که بعید می دانم خواسته ناحقی باشد

ناصر پاسخ شنبه 15 دی 1397 | 17:46

0
1

کاک دلیر این مافیای قدرت همه جا هست .برادر عزیز مدیر اگر خودش در جایی پیمانکار باشد و در جایی کار فرما همین میشود .منظور شخص خاصی نیست .ببینید .وزیر کشاورزی را تهدید به استیضاح میکنند .بعد یکی یکی امضا ها پس گرفته میشود .
از ماه بعد صادرات ذرت و کنجاله و نهاده های دامی ببین به اسم چه کسانی است .
بهمنی عزیز این مملکت مدیرانی میخواهد که وامدار جایی نباشند .کاسب کار نباشند .کار آزاد نداشته باشند .وقتشان صرف کار مردم شود .به هیچ کس و هیچ جناح و گروه و باند قدرتی وامدار نباشند .
مرادنیا مرد خوبی است .اما این خوب بودن کافی و وافی به مقصود نیست .
به امید روزهای خوب کردستان

ناصر پاسخ شنبه 15 دی 1397 | 22:57

3
0

با سلام خدمت تمام همشهریان عزیز تمام کوردهای غیور با غیرت با شرف..دوست عزیز اری استاندارد مقتدر میخواهیم چرا همه استان حالا که استانداری بومی امده دست به تخریب ناجوانمردانه میزنید مگر استاندارهای قبلی چه گامی در جهت توسعه استان برداشتند و لام تا کام کسی جرات نکرد یک کلمه حرف بزند حالا چه شده که همه مدعی شده اند اگر از اصفهان استاندارد می اوردند حتی یه کار جزئی هم نمی کرد همه ما جلوش خم و راست میشدیم و تقدیرش میکردیم دوستان دست بردارید اقای مرادنیا سالها با عزت و ابرو زندگی کرده و من به عنوان یک کورد و اهل تسنن که سالها تا انتصاب اایشان به سمت استاندار در کنارشان بوده ام ایشان به هیچ وجه اهل سفارش و باند بازی نیستن و واعظی و نوبخت کل کشور را رها کرده اند چسبیده اند به انتصابات کردستان ....بسیاری از کوردهای عزیزدر استانهای دیگر سرمایه گذاری کرده اند و خیلی از شخصیت های سطح عالی از استان فرار کرده اند چون عده ای دست به دست هم داده اند و با تخریب و بی وجدانی سدی بزرگ در مقابل پیشرفت استان هستند تا مادامی که یک کلاغ چهل کلاغ کنید همین است استان ..ما عادت به استاندار بومی نداریم ما غریبه پرستیم

سلام یکشنبه 16 دی 1397 | 09:55

آقای ناصر با سلام
ظاهر جنابعالی خیلی کم اطلاع هستید... متاسفام در قرن 21 جنابعالی هنوز توی بومی و غیر بومی بودن دست پا می زنید. استاندارهای قبلی هر قدر هم ضعیف و ناتوان بودن ولی نکته بارز آنها این بود که با این ذلیلی اعتراف به ضعف و ناتوانی خود نکردند. مردانیا بالاترین منصب اداریشان تا قبل از استانداری مسئول دفتر مدیرکل جهادسازندگی استان در دهه 1370 بوده. بعد تشریف بردن تهران دنبال کسب و کار و تجارت به برکت اقتصاد ناسالم ایران و کانالهای قدرت که ایشان بهش دست پیدا نمودند توانستند ثروت قابل توجهی بهم بزنند. بعدش نماینده بیجار شدند. شما که می فرمایید ایشان م سالها در کنار آقای مرادنیا بوده اید، اگر صحیح باشد؟؟!!! جهت اطلاع ایشان تشیع و از اهالی جعفرآباد بیجار هستند می توانید تشریف ببرید بیجار و از اهالی روستا و بستگانش جویا بشوید. راجب اهل سفارش نبودن آقای مرادنیا گفتید، برادر عزیز نمیخوام جزئیات بیشتری بگویم ایشان خودش با سفارش بهروز نعمتی(فرماندار اسبق بیجار و عضو هیات رئیسه فعلی مجلس) و آقای کاظم جلالی استاندار شدند.... چطور می توانند اهل سفارش نباشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه اهل سفارش نیستند پس نقش ارزشمد جناب نصرالهی زاده در حیطه مدیریتی ایشان چگونه تعریف میشه؟؟؟؟؟ تا همین قدر کافیه. باتشکر

مسعود پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 11:02

1
0

جناب آقای بهمنی کارشناس محترم ارشد علوم سیاسی.جنابعالی نیز از دوحالت خارج نیستی .یااینکه مدرکت رو با فلان رانت ومانت گرفته ای یا اینکه فقط هدفت تخریب استانداره.چون ظاهرا از ساختار قدرت درایران هیچ اطلاعی نداری.اگر جنابعالی نمیدانی من مریوانی می دانم که در مرز باشماق چه میگذرد .آقای مرادنیا شفافندوشجاع .برعکس نظر شما ایشان اگه شهامت نداشتند آشکارا چنین چیزی نمی گفتند.خودشما با وجود اینکه میدانم که میدانی ولی بعنوان یک روزنامه نگار هیچ از دستهای پنهان قدرت نوشته ای یا گفته ای؟ خوب ...جنابعالی هم یه کم جرات داشته باش. شما بیا و باندهای قدرت رو افشاکن. هذا گوی وهذا میدان .مبارزه علیه فساد از اصول اساسی نظام بوده وبارها در فرمایشات مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است.

ناصر پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 11:59

0
0

سلام دوست عزیز اقای مرادنیا اهل روستای خانباغی و تشیع هم هستند و تنها نماینده بیجار بود که در دوران خدمتشون بیشترین خدمات را به روستاهای کورد نشبن ارائه دادند و در دوران نمایندگیشون بیشترین کمک را به مساجد اهل سنت منجمله مسجد حضرت محمد بیجار کردند که هیئت امناء مسجد گواه این امر هستند بهرحال از روی عقده های شخصی وتخریب حرف نزنیم ایشان اخرین سمتشان مشاور معاون وزیر جهاد در بخش امور دام و مدیرعامل دومین و بزرگترین شرکت بازرگانی در سطح کشور بودند اقای مرادنیا انسان با شرفی است و اگر تخلفی تو کار و کسب کار ایشان بود الان به جای استانداری باید دادگاهی می شدند مگر همه استان دست به دست همه ندادید و دنبال گزینه بومی نبودید حتی به ماموستاهای زاهدان هم متوسل شدید برای نامه به اقای روحانی جهت گزینه بومی...

سلام پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 12:56

0
3

شما در مطلب قبلی تان گفتید ایشان اهل سنت هستند حالا میگوید تشیع هستند؟! مگه من راجب عدم کمک ایشان به مساجد اهل سنت گفتم که شما این را توضیح می دهید؟! بنظر شما بیان حقایق عقده و تخریب هست یا کتمان حقایق؟ من نگفتم ایشان تخلف کرده ولی لطفا شما که مطلع هستید به بنده و مخاطبین این سایت بفرمایید چکار میشه کرد اولا در عرض کمتر از 20 سال از مسئول دفتر ساده (به قول شما به مشاور وزیر ارتقا یافت و 800 میلیارد(به گفته خود ایشان که رقم ثروتش را در اوایل استانداری گفتند) ثروت جمع کرد، دوم باید چکار کرد یک شبه از استاندار شد؟؟ بنظر شما چند درصد از رانت بگیران و متخلفان در کشور ما محاکمه و دادگاهی می شوند؟؟ شما مگه بنده را میشناسید که از دست به دست دادن "ما" صحبت می کند؟؟ شما که در مطلب قبل به بومی بودن ایشان افتخار می کنید اون وقت به من راجب ناکامی در انتخاب گزینه بومی می گویید؟؟ در پایان شما که از دوستان و یاران آقای مرادنیا هستید لطفا برای مخاطبین سایت کردتودی روشن کنید که ایشان در یک سال و اندی از دوران استانداریشان که اکثر مواقع در استان نیستند چه گلی سر مردم استان زدند جز این است که استان را دچار سکته ای کردند و حتی از انتخاب فرماندار بعضی شهرها ناتوانند و منتظر هستند تا در فلان محفل برایشان مدیر مشخص شود. ایشان اگر نسبتی با این سمت و استانداری داشت پس از دو ماه مسئول دفتر برای خودش انتخاب نمی کرد تازه اون هم به توصیه آقای .... با دفاع ناحق کاری نکنید با گفتن خیلی از حقایق از دوست عزیزتان شرف زدایی بشه......

محمد پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 13:37

2
0

براد ر گرامی کجا اقای مرادنیا گفته 800میلیارد ثروت داره بفرمایید چقدر روند حساب کردید معلومه بیکارید و دنبال حساب کتاب مال مردم هستید یا شاید هم قرار بوده پستی بهت بدن ندادن یا شاید هم تو اداره اذیتت میکنن .استان تا موقعی که نخبگانی مثل شما دارد در سکته میماند

کردستان یکشنبه 16 دی 1397 | 18:47

بدون شک عامل سکته استان شما نخبگان مجیز گو هستید و بس. این‌طور میخواستید بانی اعتدال و امید باشید دوستان بنفش.

سلام پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 15:39

0
0

من مشکلی ندارم. ولی ظاهرا شما حسابی به نان و نوایی رسیدی. من ادعا و حرفی از نخبه بودن نزدم ولی قطعا پاچه خوارها همه جا پیدا میشوند.

شیرمحمدی پاسخ یکشنبه 16 دی 1397 | 18:40

0
0

وجود نخبگان فرصت طلب مثل شما کا محمد در استان کافی است. نکته خودت هم به پست و مقامی رسیدی که اینجوری سنگ رئیست را به سینه می زنی، کلک!!؟؟

جواد پاسخ دوشنبه 17 دی 1397 | 08:38

0
2

آقای مرادنیا عزیزبعضی وقتها افرادبومی مورد کم لطفی می شوند این بارآقای بهمنی نیز مجبور بوده بنابخاطرتبلیغات انتخابات آتی ازهردری صحبتی راتحریرنمایند واما به شمااستاندارعزیزم هم اعلام کنم جنابعالی که نماینده دولت دراین استان هستید حداقل رفتاروبرخورد مسئولین رابااربب رجوع مدنظرقراردهید تابرای مردم مشکل سازنشوند ویااینکه جدیداً درشهرستان دیواندره فردی معلم که مدت 2 سال است خدمت می نماید یکسال درروستاتدریس نموده وبعلت نداشتن توان تدریس یعنوان کارمنداداری درآموزش وپرورش مشغول است که میخواهندایشان رابه پست رئیس اداری درشهرستان منصوب نمایند آیاسزاواراست افرادی باچندین سال سابقه کاروآگاهی کامل ازامورات اداری هیچگونه پستی داده نشود ولی برای فردی که حتی توان تدریس رانداشت میخواهندبعنوان مسئول اداره گردشگری دیواندره منصوب نمایند واینهم فقط بنابخاطراینکه درجریان انتخابات ریاست جمهوری مبلغ ستادبوده است لطفاً دراین مواردتجدیدنظرفرمایند

اکبری پاسخ چهارشنبه 26 دی 1397 | 21:58

0
2

واقعا استاندار فردی ضعیف النفس است که استان را به گند کشیده با این انتصاب هایش و با سپردن استان به مثلث دفن.
خودش دنبال تجارتشون هستن در تهران
شخصی که به غیر از منشی مدیر کل بودن هیچ تجربه ای در امور اداری نداشته باشد مطمئن باشید نتیجه اش همین ویرانی خواهد بود
دفنی ها استان و استاندار را با چاپلوسی می چرخانند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید