کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان :

بی توجهی مسئولان استان در حوزه فرهنگی دو شهرستان دهگلان و دیواندره/انتقاد شدید بانوان فرهیخته دهگلانی از تبعیض وعدم واگذاری پست مدیریتی به زنان

فرهیختگان,بی توجهی مسئولان,پست مدیریتی زنان,منع زنان به مسجد,کاهش ارتباط مسئولین با مردم

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: در حوزه فرهنگی واجتماعی مسئولان استان نسبت به دو شهرستان دهگلان و دیواندره بی توجه هستند.

به گزارش کُردتودی، با حضورحجت الاسلام کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان و بانوان فرهیخته دهگلان نشست تخصصی نقش زنان در توسعه فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی در سالن جلسات تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 


  در این نشست مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اظهار تاسف ازاینکه ارتباط بین مسئولین با مردم در جامعه امروزی کاهش یافته است گفت: یکی از گروههایی که باید با مردم ارتباط مستمر داشته باشند  مبلغین هستند که در گذشته این ارتباط بیشتر بود اما امروز کاهش یافته است.

 


 وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان دهگلان دارای نخبگان و فرهیختگان درسطح استان و کشور است اما متاسفانه در حوزه فرهنگی و اجتماعی توجه مسئولان استان به دو شهرستان دهگلان و دیواندره کم است و نسبت به این این حوزه بی توجهی شده است.

 


حجت الاسلام کرمی گفت: با برنامه ریزیهای که با امور بانوان استان صورت گرفته در این زمینه نشستهایی در شهرستانهای کم برخوردار کامیاران، قروه، دهگلان و دیواندره داشته باشیم.

 

 

 وی در ادامه بیان داشت: هدف ما ار نشست با فرهیخته در شهرستانها استفاده از ظرفیت و پتانسیل آحاد مردم برای تقویت ارتباط فرهنگی وتقویت باورهای دینی در منطقه است.

 


کرمی با اشاره به رویکرد سازمان تبلیغات در همه حوزه ها خصوصا حوزه زنان گفت: هدف ما این است که از قشر بانوان فرهنگی برای اصالت بخشی زنان و خانواده کمک بگیریم که این وظیفه فرهیختگان شهرستانهاست که باید سطح مطالبات زنان را بالا ببرند نه پایین بیاروند و اگر کسانی مطالبات زنان را پایین آورند در حق آنان ظلم کرده اند.

 


مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به ویژگی و خصوصیات انقلاب اسلامی اظهار داشت: علیرغم نواقض و کمبود زیاد جامعه در زمان انقلاب خدماتی زیادی هم برای مردم  انجام شده اما متاسفانه عملکرد بعضی از مدیران باعث شده که خدمات صورت گرفته جمهوری اسلامی  زیرا سوال برود.

 


حجت الاسلام کرمی خطاب به بانوان فرهیخته شهرستان دهگلان گفت:هرچند محدوده فکری زنان با مردان متفاوت است اما متاسفانه  جامعه ما بر اساس قرائتهای مردانه اداره می شود و همیشه مردان در مسائل اجتماعی ظاهر شده اند و نقش زنان در اجتماع کم رنگ  است که این نشانه خالی کردن زنان در این عرصه بوده است هرچند زنان دارای تحصیلات عالیه هستند اما زیر بنای مدیریتی در جامعه را ندارند.

 


مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ما نباید اجازه بدهیم که زنان در جامعه تحقیر شوند و زیر چتر آموزه های دینی زن شهروند درجه 2 و 3  تلقی شود.

 

 

 یکی از بانوان حاضر در جلسه با ابراز نگرانی ازاینکه  هیچ  وقت و در هیچ جا به زنان بها داده نمی شود گفت: این واقعیت جامعه ماست که در ادارات شاهد تبعیض هستیم و پست کلیدی به زنان داده نمی شود در حالیکه زنان با تجربه و دارای تحصلات عالی درادارات وجود دارند.

 


 این بانوی فرهیخته دهگلانی گفت: نمیدانم علت عدم بها دادن به بانوان چیست آیا این کوتاهی از مسئولان بوده یا ازخود بانوان که ذر حق خود دفاع نکرده اند.

 

 

یکی دیگر از بانوان حاضر درنشست با بیان اینکه یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه سهم و مشارکت زنان در فعالیتهای فرهنگی اجتماعی است گفت: متاسفانه نگاه بعضی مدیران در استان و شهرستان به زنان نگاه جنسیتی نسبت به واگذاری پست مدیرتی به زنان است.

 

 

بانوی فرهیخته دهگلانی هم ضمن انتقاد شدید از مبنی برعدم ورود زنان به مسجد گفت: آیا در مساجد که زنان منع می شوند براستی مردان حاضر در مساجد از نظر آداب شرعی مشکل ندارند.

 


 حجت الاسلام کرمی در جواب سوال این فرهیخته دهگلانی گفت: کسانی که ورود زنان به مساجد را منع می کنند طبق چه دستوراتی و با مجوز چه ارگانی اینکار را انجام می دهند در حالی که در دستورات و شریعت اسلامی به منع زنان در مسجد هیچ اشاره ای نشده است.

 

 

 انتهای پیام/m.r

 

پنجشنبه 13 دی 1397 | 07:30

کد خبر : 31889

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید