کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

باز هم تکرار وعده‌های خالی از عمل؛

تالار مرکزی سنندج بعد از 16 سال در انتظار ثبت میراث فرهنگی!

کردستان، بخش فرهنگ ، تلار فرهنگ ، 16 سال در انتظار

فضای فرهنگی موجود زیبنده استان کردستان نیست و گواه این مسئله بهره برداری از تالار فرهنگ سنندج است که بعد از 16 سال هنوز 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باید در انتظار بود تا ثبت در میراث فرهنگی شود!

به گزارش کُردتودی، مقام معظم رهبری در سفر پرخیر و برکت‌شان در سال 88 به کردستان این استان را سرزمین هنر و فرهنگ، مجاهد‌ت‌های خاموش و محبت و وفاداری معرفی کردند، و بر همین اساس می طلبد کوچه به کوچه استان و به طبع شهر سنندج مرکز فرهنگی باشد.

 


اماکافیست میدان انقلاب تا استانداری را با پای پیاده طی کنیم، خیابان هایی باریک که ترافیک های بعداز ظهر آن ، هم برای رانندگان و هم برای رهگذران خسته کننده می شود، اما اگر در میانه ی راه نیم نگاهی به وضعیت عمرانی داشته باشید خواهید دید که بیش از 16 سال از تخریب تالار مرکزی شهر سنندج یا همان تالار فرهنگ سابق می‌گذرد، تالاری که وعده احداث آن در دو سال داده شد اما هنوز این مکان با پیشرفت فیزیکی اندکی که دارد آماده بهره‌برداری نشده است.

 


تالار فرهنگ در خیابان استانداری و روبروی ساختمان اداری استانداری کردستان واقع شده است که طی این سال‌ها زمین بایر و اخیرا اسکلت چند طبقه‌ای آن به صورت ناخوشایندی خودنمایی می‌کند.

 


در این مدت از وزرای فرهنگ و ارشاد، معاونان و سایر مسئولان کشوری گرفته تا مسئولان استانی بارها از این پروژه بازدید کرده‌اند اما باز هم تکرار وعده‌های خالی از عمل...

 


هر چند استاندار سابق در سال 95 وعده ی افتتاح آن را تا دو سال دیگر اعلام کرده بود اما گویا تنها در این وضعیت عمرانی شاهد 40 درصد پیشرفت فیزیکی هستیم.

 


بازدید 5 دولت از روند اجرای این پروژه


چندی پیش  هم محمود رستم پور معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان، با بیان اینکه پنج دولت، ۶ وزیر، ۶ استاندار و هفت مدیر کل فرهنگ و ارشاد از روند اجرای این پروژه بازدید کرده اند گفته بود؛ در طول اجرای این پروژه سه پیمانکار عوض شده اند.


 
وی با بیان اینکه پروژه تالار فرهنگ سنندج از استانی بودن تبدیل به پروژه ملی شده است و هر سال 3 میلیارد برای اجرای این پروژه اعتبار جذب می شود، اما این میزان اعتبار جوابگوی تکمیل پروژه نیست.


 
رستم پور، با بیان اینکه 50 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز این پروژه نیاز است، افزود: کمبود پول و اعتبار اصلی ترین مشکل این پروژه است.


  تحویل تا 15 ماه دیگر به شرط تامین اعتبار


کارشناس عمران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه به شرط تامین اعتبار این پروژه در 15 ماه دیگر تحویل داده می شود گفت: شرکت مهندسی پروژه با روند خوبی مشغول به کار است و تا الان 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.


آرمان جهان بین یادآور شد: اظهار کرد: اسکلت ٢ طبقه پارت این پروژه انجام شده و تنها یکی از سقف‌ها مانده که تا آخر هفته به اتمام می رسد.


 سخن آخر اینکه از آنجاییکه حوزه فرهنگ حوزه ظریف، تاثیرگذار، حساس و موثر است و بقیه حوزه ها نیز متاثر از این حوزه هستند، جا دارد بیش از پیش مقوله فرهنگی بودن کردستان عینیت یابد.


انتهای پیام/m.r

 

 

چهارشنبه 12 دی 1397 | 07:43

کد خبر : 31880

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید