کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اشتغال زایی برای ۵۴ زن سرپرست خانوار توسط بانوی کارآفرین سنندجی

بانوی کارآفرین، کمیته امداد، سرپرست خانوار، مددجو، کردستان

بانوی کارآفرین و معلم نیکوکار سنندجی از طریق فرش بافی برای ۵۴ نفر از زنان سرپرست خانوار و نیازمند کردستانی شغل ایجاد کرد.

به گزارش کُردتودی، شایسته شیخ حسنی بانوی کارآفرین و معلم سنندجی است که در یک حرکت ارزشمند ۵۴ نفر از زنان نیازمند سرپرست خانوار و مددجوی کمیته امداد را از طریق قالی بافی مشغول به کار کرده است.

 

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه ۱۴ سال در شغل معلمی مشغول به خدمت هستم، افزود: بیشترین زمان تدریسم در روستاها سپری شده است و خدمت در این روستاها درس های زیادی به من داده است.

 

وی گفت: آشنایی با زنان باغیرت که بسیاری از آنها سرپرست خانواربودند و همواره مشغول کار و تلاش بودند این ایده و فکر را در من به وجود آورد که از طریقی بتوانم از پتانسل ها و هنرنهفته این زنان در جهت اشتغال و درآمدزایی آنها استفاده کنم.

 

خانم شیخ حسنی با بیان اینکه یکی از هنرها و ظرفیت های این استان که در میان زنان وجود دارد هنر فرش بافی است،ادامه داد: بعد از آشنایی  و گرفتن مشورت در زمینه وضعیت فرش این استان تصمیم به راه اندازی کارگاه فرش بافی با هدف توسعه این صنعت و همچنین اشتغال زایی برای زنان گرفتم.

 

وی افزود: سرمایه اولیه من برای راه اندازی گارگاه چهار میلیون تومان بود و موفق شدم در اولین قدم و در همان روستایی که مشغول به معلمی بودم ۱۲ نفر از زنان که بیشتر آنها سرپرست خانوار، بد سرپرست ومددجوی کمیته امداد بودند به کار گیری و مشغول به کار کنم.

 

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه در سال ۹۶ هم زمان با انتقالی به شهر سنندج برای شغل معلمی در جهت ادامه فعالیت در زمینه فرش بافی تصمیم گرفتم کارگاهی جدید در روستاهای اطراف سنندج راه اندازی کنم، گفت: با راه اندازی سه کارگاه جدید فرش در دو روستای اطراف سنندج موفق شدم ۳۴ نفر از زنان را مشغول به کار کنم.

 

وی افزود: درکناراشتغال زایی برای این تعداد، با تحویل دار قالی به زنان خانه دار به صورت کار در منزل برای  ۲۰ نفر دیگر هم شغل ایجاد کرده ام.

 

شیخ حسنی افزود: سازمانها و نهادهای حمایتی به تنهایی قادر به ایجاد اشتغال و کاریابی برای همه افراد بیکار و بخصوص زنان نیستند بنابراین براساس وظیفه همه ما متناسب با پتانسیل و توانایی که داریم در قبال هم نوعان خود بخصوص نیازمندان موظف بوده و مسئولیت داریم در جهت حمایت و کمک به آنها اقدام کنیم.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 11 دی 1397 | 11:41

کد خبر : 31876

منتشر کننده : sh.s

صدیق پاسخ چهارشنبه 12 دی 1397 | 08:28

0
0

این خواهرعزیزدرمنطقه دیواندره مشغول معلمی بود واقعاً انسانی فعال درشغل خود وانسانی دلسوز برای دانش آموزان وحتی خانواده انان بود وخواهری پاکدامن ودلسوز بود تااینکه خدای تبارک وتعالی چنین فکری رابه این خانم دادبتواند بازهم ازاین طریق یارویاور مستضعفان وکارآفرین مفیدی باشد انشاء اله خداوند متعال درتمام مراحل زندگیش سذبلند وسرافراز باشد آمین یارب العالمین

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید