کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پیشرفت 85 درصدی اجرای شبکه های فرعی آبیاری در کردستان/ برگزاری روز جهانی خاک در دانشگاه کردستان

آبیاری فرعی، جهاد کشاورزی کردستان، آب و خاک، روز خاک، همایش

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به 5 دسامبر ( روز جهانی خاک ) وتاکید وزارتخانه در برپایی همایش روز جهانی خاک  افزود: با برنامه ریزیهای خاص و همکاری سازمان جهاد کشاورزی ، دانشگاه کردستان و سازمان حفاظت  محیط زیست روز چهارشنبه 12 دی ماه، همایش روز جهانی خاک در استان برگزار می شود.

به گزارش کُردتودی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: مشارکت مردم و هماهنگ شدن آنها در قالب مجتمع ها عامل مهمی در پیشرفت توسعه شبکه های نوین آبیاری در استان است.

 

خالد جعفری اذعان کرد: یکی از این فرصتهای پیش آمده در زمینه توسعه شبکه آبیاری ،سامانه های نوین آبیاری می باشد که همکاری و مشارکت مردم را می طلبد تا اجرایی و به بهره برداری برسد.

 

جعفری در خصوص توسعه سامانه های نوین آبیاری در استان افزود: در دو منطقه ممنوعه دهگلان و قروه تلاش برآن است که سامانه های نوین آبیاری اعمال شود که به افزایش راندمان آب کمک کند  و سازمان جهادکشاورزی به کشاورزانی که این شیوه را بکار بگیرند تسهیلات یارانه ای و بلاعوض اختصاص خواهد داد.

 

وی از مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای استان خواست که: روند  پروژه های بخش کشاورزی، بخصوص در زمینه پایاب سدها، باید با دقت وهمت هرچه پیشتر پیگیری وهماهنگی های لازم با بخش آب و خاک به عمل آورند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در پایان با اشاره به برگزاری همایش روزجهانی خاک در 12 دی ماه امسال، تصریح کرد: همایش روز جهانی خاک برای استان کردستان اهمیت ویژ ه ای دارد و شرکت در این همایش مثمر ثمرخواهد بود.

 

پروژه اجرای شبکه های فرعی آبیاری آبهای غرب و شمال غرب در استان کردستان 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است 

 

فیروز احمدی  در این جلسه اظهار کرد: استان کردستان یکی از استانهای برتر از لحاظ پیشرفت پروژه آبهای غرب و شمال غرب کشور می باشد.

 

وی افزود: استان کردستان تنها استان در کشور است که تمامی تشکلهای آن تشکیل شده است و همچنین برای تعاونیهای تولید ، انبار نگهداری محصولات کشاورزی(سوله) و ساختمان بهره برداری در نظر گرفته شده است .

 

 مدیر آب خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: 600 میلیون تومان از اعتبارات ملی برای بازسازی و نوسازی قنوات تخصیص داده شده است وشهرستانهای که قنات شامل آنها می شود مشخص شده و می توانند اقدام به تشکیل پرونده کنند.

 

احمدی در خصوص بازسازی قناتهای شهری و روستایی  افزود : قناتهای داخل شهر که باغات را آبیاری می کنند به شرط اینکه موارد اجتماعی و قضایی و حقوقی نداشته باشند در بازسازی آنها مشکلی وجود ندارد.

 

وی اذعان نمود:  خوشبختانه با تلاش مدیران محترم شهرستان ، بخش آب و خاک و امور زیربنایی تمامی اعتبارات سال 96 در بحث سامانه های نوین آبیاری جذب شده است.

 

  مدیر آب خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در خصوص تامین اعتبارات سال 97 ادامه داد: 11میلیارد تومان برای سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۷اختصاص داده شده است و در صورت جذب این مبلغ، محدودیتی در تخصیص اعتبار وجود ندارد. همچنین سهم اعتبار بلاعوض سامانه های نوین آبیاری نسبت به سال 96 حدود 30 درصد افزایش داشته است.

 

احمدی با اشاره به 5 دسامبر ( روز جهانی خاک ) وتاکید وزارتخانه در برپایی همایش روز جهانی خاک  افزود: با برنامه ریزیهای خاص و همکاری سازمان جهاد کشاورزی ، دانشگاه کردستان و سازمان حفاظت  محیط زیست روز چهارشنبه 12 دی ماه، همایش روز جهانی خاک در استان برگزار می شود.

 

وی با توجه به اهمیت ویژه روز خاک گفت: دراین زمینه اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با شعار (پیش به سوی رفع آلودگی خاک) در رده های سنی 6تا 12 در شهرستان سنندج نموده ایم  و امید است که همگی در این همایش شرکت لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 11 دی 1397 | 11:38

کد خبر : 31875

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید