کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فعال فرهنگی بیجاری:

فیلم قلاده های طلا در مقابل تفکر لیبرالی سینما ایستاده است

قلاده های طلا، سیاسی ترین فیلم سینمای ایران، مقابله با تفکر لیبرالیسم،

فعال فرهنگی بیجار با بیان اینکه فیلم قلاده های طلا در مقابل تفکر لیبرالی سینما ایستاده است، گفت: این فیلم مانند تاریخ است که هر سال باید آن را خواند تا فراموش نشود.

به گزارش کُردتودی، سعید صبائی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص فیلم قلاده های طلا اظهار داشت: متاسفانه در زمینه فتنه سال 88 به جز فیلم قلاده های طلا و فیلم کوتاه لکه اثر در خور توجهی ساخته نشده است.

 

وی افزود: فتنه 88 آثار و پیامدهای فراوان سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و بین المللی داشت که متاسفانه به اندازه کافی در سینمای ایران به آن پرداخته نشده است.

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه فیلم قلاده های طلا فیلمی بسیار زیبا و خوش ساخت است، گفت: مهمترین نقطه قوت این فیلم دیالوگ های ماندگار و استراتژیک این فیلم است مانند دیالوگ سفیر انگلیس که به دختر خبرنگار می گوید ، ما تازه شروع کرده ایم و برای همه ارکان حاکمیتشان از حوزه و مراجع تا دانشگاه و مجلس برنامه ریزی کرده ایم.

 

صبائی تصریح کرد: اگر خوب دقت شود این دیالوگ دست مایه اصلی فیلم قلاده های طلا است ، این همان مطلبی است که رهبر معظم انقلاب بارها در قالب نفوذ به آن اشاره کرده و هشدار داده است.

 

وی ادامه داد: دقیقا چند سال بعد از ساخت این فیلم و این دیالوگ مشهور و در جریان بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس خبرنگان به داوطلبی می رسیم که خارجی بوده و سابقه همجنس بازی نیز داشته ، این ماجرا در تایید دیالوگ سفیر انگلیس در فیلم است که ثابت کردند آنها حتی برای نفوذ در مجلس خبرگان نیز نقشه آماده کرده بودند که به لطف خدا ، دستگا ه های اطلاعاتی و نظارتی تیر آنها نیز به سنگ خورد.

 

صبائی در خصوص برخورد سینماگران با این فیلم اعلام کرد: متاسفانه در فضای سینمای ایران، برخی از سینماگران و بازیگران برخورد مناسبی با این فیلم و عوامل آن نداشتند و نمونه های آن توهین به ابوالقاسم طالبی تا بایکوت امین حیایی و نودایی و تهمت سفارشی بودن این فیلم بود، هر چند سفارشی ساز بودن فی نفسه عیبی ندارد و باید دید که قرار است سفارش چه کسانی را ساخت.

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه فیلم قلاده های طلا در مقابل تفکر لیبرالی سینما ایستاده است ، اظهار داشت:  در گفته های آقای طالبی نیز این نکته وجود دارد که می گوید اگر بند بند استخوانم را جدا سازند اگر سرم را بالای دار ببرند ، اگر زنده زنده در آتش بسوزانم ، هرگز امان نامه لیبرالیسم را امضاء نمی کنم و دست از اندیشه های نورانی امام خمینی (ره) و جانشین خلفش رهبر معظم انقلاب بر نمی دارم و مهمترین مدال افتخار برای کارگردان این فیلم و بازیگران فیلم تبریک رهبر معظم انقلاب به این عزیزان است.

 

صبائی در پایان به یادآوری این نکته پرداخت که فیلم قلاده های طلا را هر سال باید دید، این فیلم مانند تاریخ است که هر سال باید آن را خواند تا فراموش نشود و در اول و آخر تمام فتنه ها باید دنبال رد پای اجانب را بگردیم.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 11 دی 1397 | 11:32

کد خبر : 31874

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید