کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش کُردتودی از برگزاری مراسم 9 دی در شهرهای کردستان؛

آمریکا، کارگردان و خواص، بازیگران فیلــم فتنه 88 بودند / 9 دی، بصیرتی که تا ابد باقیست

کردستان، حماسه 9 دی، آتش فتنه، 9 دی کردستان

9 دی ماه سال 88، روزی به یاد ماندنی از به تصویر کشیدن بصیرت، آگاهی و حمایت یک ملت از اعتقادات، باور و آرمان هایشان.

به گزارش کُردتودی، امروز در نهمین سالروز این حماسه بزرگ باز هم مردم غیور و فهیم و با بصیرت ایران و کردستان در گرامیداشت این روز حماسه ساز پیوند و تجدید میثاق مردم با نظام اسلامی در 9 دی ماه باز هم گرد هم آمدند تا این حماسه سازی را زنده نگه دارند.

 

 

مراسم 9 دی در سنندج: آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در مراسم 9 دی سنندج که در سالن آزادی این شهر برگزار شد، با بیان اینکه حماسه 9 دی روز افتخار و پیروزی ملت ایران در امتحان الهی بود، عنوان کرد: خداوند انسان ها مورد آزمایش قرار می‌دهد و پس از پیروزی به انها درجه و مقام می دهد و در این خصوص، امت اسلامی نیز استثنا نیستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان حماسه 9 دی را مدال افتخار بر سینه ملت ایران دانست و ادامه داد: تمام دنیا برای خلق حماسه 9 دی به ملت ایران آفرین گفتند چون فتنه 88، فتنه ای پیچیده بود و سالها بر روی آن کار و هزینه کرده بودند و گمان کردند همه زمینه ها برای سقوط نظام فراهم است و عاملین فتنه نیز به آن اذعان داشتند.

 

وی با بیان اینکه دشمن به اندازه ای از سقوط نظام اطمیان داشت که حتی خود رئیس جمهور آمریکا نیز پای کار آمد، ابراز داشت: اروپایی ها نیز یکی پس از دیگری در تلاش بودند تا در رقابت سقوط نظام ایران عقب نمانند و برای خلق فتنه 88 سرمایه‌گذاری های کلانی کردند اما خداوند عاقبت ملت ایران را پیروز کرد.

 

آیت الله شاهرودی با تأکید بر اینکه در خصوص فتنه 88، دشمن حساب شده در بین خواص نفوذ کرده بود، به قدرت و اقتدار ایران اشاره کرد و ابراز داشت: امروز ملت ایران در همه زمینه ها قدرتمند است و روز به روز نیز به این قدرت اضافه می شود و دشمن هم به آن اذعان دارد.

 

وی گفت: دشمن با تحریم اقتصادی و عملیات روانی خواست ایران را به آشوب بکشاند و اکنون می بینیم که این آشوب ها دامنگیر خودشان شده و کشوری مانند فرانسه که ادعای دموکراسی دارد در نهایت بی رحمی معترضان را سرکوب می کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه آمریکا نمی تواند تکیه گاه باشد چون عهد و پیمان را نمی‌فهمد، ادامه داد: آمریکا این همه در عراق هزینه کرد اما رئیس جمهورش چندساعتی دزدکی به این کشور وارد می شود و فوراً آنجا را ترک می کند. یا اینکه گفتند در سوریه می مانیم و ایران باید برود، پس چه شد چرا فرار کردند؟!

 

وی گفت: آمریکایی‌ها گفتند ایران را تحریم نفتی می‌کنیم و نباید یک قطره نفت صادر کند اما چون فهمیدند که نمی‌توانند ایران را محدود کنند کوتاه آمدند و عنوان کردند اشکال ندارد و ایران می‌تواند با این کشورها دادوستد نفتی کند!

 

وی با بیان اینکه همه اینها بیانگر قدرت و اقتدار نظام اسلامی است، عنوان کرد: وقتی که مقام معظم رهبری فرمودند که هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است اکنون این مهم ثابت شده است.

 

آیت‌الله شاهرودی بیان کرد: ارکان نظام اسلامی، رهبری و مردم هستند، گفت: وقتی که مردم آگاهی و بصیرت و شناخت داشته باشند و از رهبری دانا و فرزانه برخوردار باشند روز به روز به قدرت آنها افزوده می‌شود.

 

 

مراسم 9 دی در قروه : امام جمعه قروه امروز و در مراسم با شکوه گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه با بیان اینکه هیچ یک از خواص نمی توانند از نظام مقدس ممهوری اسلامی طلبکار باشند گفت: در طول ۴ دهه که از عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می گذرد خدمات بسیاری به مردم ارائه شده است که باید توسط مسئولین بیان گردد.

 

وی ادامه داد: امروز هیچکدام از مسئولین و هیچکدام از خواص جامعه حق ندارند که خود را طلبکار از نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند بلکه همگی بدهکار نظام نیز هستند.

 

باباییان بیان داشت: امروز در جهت معرفی خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه داده است باید مقایسه اصولی با وضعیت پیش از انقلاب صورت بگیرد.

 

وی تصریح کرد: دشمنان ما به دنبال آن هستند تا به روی خدمات نظام سرپوش بگذارند و آن را ناچیز جلوه دهند در حالی که باید این خدمات بی نظیر به بهترین شکل معرفی شود.

 

باباییان با تاکید بر اینکه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان باید تقویت شود افزود: مسئولین باید در جهت خدمت به مردم تلاش نمایند و به دنبال ارائه خدمات بیشتری در این زمینه باشند.

 

دشمن امروز به دنبال نابودی نظام مقدس جمهوری ا‌سلامی است

 

حجت الاسلام علی اصغر ظهیری مدرس و محقق حوزه علمیه قم اظهار داشت: امروز دشمن به دنبال ترویج بی بند و باری و از بین بردن غیرت دینی مردم ایران اسلامی است.

 

وی افزود: ایران اسلامی در طول ۴ دهه عمر با برکت خود به عنوان الگوی اصلی آزادی خواهان جهان شناخته شده است و هر کس در هر گوشه از جهان که فریاد آزادی سر می دهد از تفکر انقلاب اسلامی بهره می گیرد.

 

ظهیری ادامه داد: جوانان برومند انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در برابر جنایات دشمن ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.

 

وی بیان داشت: دشمن ما هم اکنون با توطئه های بسیاری به دنبال از بین بردن آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی برای جوانان است.

 

مراسم 9 دی در دهگلان: ماموستا محمدی امام جمعه دهگلان ضمن محکوم نمودن حرکات فتنه گران سال 88 اظهار داشت: هدف فتنه گران در سال 88 بی حرمتی به اسلام و انهدام انقلاب اسلامی بود.

 

 وی افزود: امروز کشورهای استعمارگر می خواهند کشورهای اسلامی را به چند کشور تبدیل نمایند که نتوانند در مقابل کشور جعلی اسرائیل بایستند و با همقطاران خود در مناطق اسلامی به راحتی بتوانند به مطاع خود دست یابند.

 

امام جمعه دهگلان گفت: تصور دشمنان این است که اگر در مناطق اسلامی امنیت باشد دیگر به مقاصد خود دست نخواهند یافت بنابراین درصدد برهم زدن اتحاد جهان اسلام هستند.

 

وی با اشاره به فتنه 88 گفت: فتنه گران از اوایل انقلاب اسلامی تاکنون همیشه درصدد براندازی آن بوده اند اما با هوشیاری مردم با بصیرت ایران اسلامی نتوانستد به نقشه شوم خود دست یابند.


امام جمعه دهگلان گفت: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در مقاطع حساس تاریخی که انقلاب به آنان نیاز داشته به میدان آمده و فتنه 88 را برای همیشه به زباله دان تاریخ انداختند.

 

فتنه گران به بهانه تقلب در انتخابات بزرگترین بی حرمتی را به دین اسلام و عاشورای امام حسین (ع) نمودند


 عبدالحسین یوسفی جانشین قرار گاه پیشرفت و آبادانی استان کردستان در ادامه ضمن تبریک حماسه نهم دیماه 88 اظهار داشت: فتنه سال 88 با توجه به اینکه در طول این 9 سال برای مردم بیان شده باید برای نسلهای آینده هم بیان شود تا این اشتباهات دیگر تکرار نشود و ازتاریخ عبرت گرفته شود.


 یوسفی بیان کرد: فتنه گران به بهانه تقلب در انتخابات بزرگترین بی حرمتی را به دین اسلام و عاشورای امام حسین (ع) نمودند و ثابت کردند که حرکات اینان بهانه انتخابات نیست بلکه دشمنی با اسلام و انقلاب و براندازی انقلاب است.


عبدالحسین یوسفی گفت: مردم با بصیرت ایران اسلامی زمانی که دیدند در پشت فتنه دشمنان دین اسلام و انقلاب اسلامی که مردم خود حامی آن هستند  وجود دارند در یک حماسه بی نظیر و خروش دربرابر این فتنه به دشمنان ثابت کردند که هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران اسلامی و انقلاب را به زانو در آورد.

 

یوسفی خطاب به مدیران و مسئولان گفت: باید از توان مردم با بصیرت در همه عرصه های انقلاب اسلامی استفاده شود و مرم هم باید دربحث اقتصادی کمک کار دولت باشند هرچند مردم کشورمان در همه عرصه های انقلاب یار و پشتیبان انقلاب اسلامی بوده اند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 9 دی 1397 | 11:59

کد خبر : 31852

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید