کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گفتگو با معتاد بهبود یافته/

هم مصرف کننده بودم هم فروشنده؛ حاضر نیستم بهبودیم را با هیچ چیزی عوض کنم

معتاد بهبود یافته، آرامش پس از ترک ، کمپ، ترک

من قصد ترک کردن نداشتم و به زور مرا به کمپین اجباری فرستادند و حدود سه ماهی که در کمپ بودم شرایطی برایم پیش آمد که از همانجا تصمیم گرفتم که مواد مخدر را کنار بگذارم و مسیر بهبودی را دنبال کنم و از آن لذت ببرم.

به گزارش کُردتودی،  اعتیاد بلای خانمان سوزی است که خیلی ها را گرفتار و تا ورطه نابودی کشانده است ، اما در این میان افرادی هستند که دلشان به حال خودشان می سوزد و خود را در یک برهه از زمان برای همیشه از دست این افیون رها می کنند.

 

کمپ احیاگران راه سلامت یکی از مراکزی است که در شهرستان بیجار میزبان افرادی هستند که خودشان می خواهند با دستان و اراده قوی خودشان زندگی را که در منجلاب اعتیاد کشیده شده را نجات دهند.

 

با یکی از بهبود یافتگان این کمپ که 40 سال سن دارد به گفتگو نشسته ایم که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم.

 

چه شد که به مصرف مواد مخدر روی آوردید؟

 

در همان سنین جوانی خلاء ای در درون من بود که برای پر کردن و جبران نداشته هایم مجبور بودم به چیزهای پناه ببرم که بتوانم کمبودهایم را با آن جبران کنم که در این میان با پیشنهاد مصرف الکل از طرف یکی از دوستانم رو به رو شدم و من نیز بدون هیچ تاملی پیشنهاد وی را پذیرفتم و آرام آرام و بدو اینکه خودم متوجه شوم رو به مواد مخدر تریاک آوردم و بعد از آن پله های مصرف را روز به روز طی کردم تا به مرحله کارتن خوابی رسیدم

 

تقریبا روزانه چقدر مصرف داشتید؟

 

اگر راستش را بخواهید خودم فروشنده هم شدم روزی دو تا دو نیم گرم شیشه و بین یک تا یک و نیم گرم هروئین را در کنار قرص های خواب آور مصرف می کردم.

 

خانواده شما چه واکنشی نسبت به اعتیاد شما داشتند ؟

 

مطمئنن اعتیاد من خانواده ام را عذاب می داد چون هم مصرف میکردم و هم فروشندگی و تردد افراد معتاد دیگر به جلو خانه و داخل کوچه محل زندگیم آنها را غذاب می داد و خانواده ام جز سکوت کردن و تحمل کردن این وضعیت کار دیگری را آن زمان نمی توانستند انجام بدهند.

 

چطور راضی شدید که به کمپ بروید ؟

 

من که اصلا راضی به ترک نبودم مثل همه معتادان دیگر ولی اوضاع و احوال بنده و مشکلاتی و گرفتاری های که برایم به وجود آمده بود خانواده ام را مجبور کردکه مرا به محل سم زدایی کمپ اجباری بفرستند .

 

آیا واقعا تصمیم گرفته بودید ترک کنید ؟

 

همانطور که گفتم من قصد ترک کردن نداشتم و به زور مرا به کمپین اجباری فرستادند و حدود سه ماهی که در کمپ بودم شرایطی برایم پیش آمد که از همانجا تصمیم گرفتم که مواد مخدر را کنار بگذارم و مسیر بهبودی را دنبال کنم و از آن لذت ببرم.

 

بعد از ترک، انگیزه مصرف دوباره در شما ایجاد نشد ؟

 

مطمئنا بعد از ترک و برگشتن از کمپ وسوسه مواد مخدر و یک بار دیگر مصرف بارها و بارها به سراغم آمد و مرا غذاب می داد ولی چون من در هنگام مصرف تاوان زیادی داده بودم و عذاب کشیده بودم هیچوقت دوست نداشتم که زندگی گذشته را دوباره تجربه کنم و با تمام وجودم از پاکی که به دست آورده بودم محافظت می کردم و حاضر نبودم که با هیچ چیز دیگری عوضش کنم.

 

چرا بعضی از معتادان از ترک کردن گریزان هستند ؟

 

فقط و فقط بخاطر ترس از خماری و دردی که زمان ترک باید تحمل کنند گریزان هستند.

 

دیدگاه جامعه نسبت به شما بعنوان یک معتادی که بهبود یافته است چگونه است ؟؟

 

باید اعتراف کنم که بعد از ترک کردن اول خانواده ام و سپس جامعه و اطرافیان من بیشترین تاثیر را بعد از جلسات انجمن معتادان گمنام برای من داشته است و با حمایت های آنها و تشویق کردن ها و بها دادن های جامعه موجب شد که از بهبودی دست برندارم و روز به روز بیشتر مشتاق زندگی جدید و بدون مواد مخدر خود باشم و از آن لذت ببرم ، چون من در زمان مصرف ، زن، زندگی ، خانه و ماشین زیر پایم را از دست دادم و خیلی چیزهای دیگر همچون عزت ، احترام و اعتبار و خدای بزرگ و مهربانم را ، اما به لطف خداوند متعال در زمان پاکی و بهبودی همه آنها را دوباره به دست آوردم.

 

برای کمک به معتادان چه اقداماتی انجام داده اید؟

 

بعنوان یک بهبود یافته پیشنهاد میکنم اگر می خواهید زندگی جدید و بدون مواد مخدر را تجربه کنیدحتما در جلسات Na شرکت کنید و از زندگی بدون مواد مخدر لذت ببرید که دنیای بدون مواد مخدر خیلی زیباست و من زندگی و پاکی الانم را مدیون انجمن معتادان گمنام هستم و حاضر نیستم به هیچ قیمتی آنرا از دست بدهم.

 

با معتادینی که ترک کرده اند چه صحبت و توصیه ای دارید ؟

 

در کمپ ترک اعتیاد احیا گران راه سلامت مشغول خدمت هستم و با تمام وجود تلاش خواهم کرد که به کسانی که در حال مصرف و عذاب هستند این پیام را برسانم که بدون مواد مخدر هم می شود بهترین زندگی را داشت و لذت بردن از بهبودی را به آنها نشان خواهم داد.

 

از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و در این گفتگو شرکت کردید صمیمانه سپاسگزارم.

 

انتهای پیام/h.e

پنجشنبه 6 دی 1397 | 08:15

کد خبر : 31819

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید