کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

حوضچه های طبیعی از جاذبه های گردشگری ورودی بیجار-قروه/ سیمان به جای آسفالت

جاده های منتهی به بیجار، چاله های غفلت، حوضچه های طبیعی، جاده، بیجار

در پی بارش های اخیر در ورودی جاده بیجار قروه با وجود چاله چوله های متعدد حوضچه های طبیعی ایجاد شده است که نگاه هر رهگذری را به خود جلب می کند.

به گزارش کُردتودی، ، نارضایتی مردم از وضعیت نامناسب جاده های منتهی به بیجار داستان طولانی است که به نظر می رسد خیال تمام شدن ندارد.

 

راه های مواصلاتی یکی از مهمترین زیر ساخت های شهری است که موجب پیوند جوامع به یکدیگر می شود، اما آنچه در جاده های بیجار ایجاد شده موجب گسستن جوامع از یکدیگر می شود.

 

در جوامع امروز برای توسعه شهری آیتم های مختلفی وجود دارد، در زمانی که جوامع صنعتی مشغول موارد مهمی مانند مسائل زیست محیطی، دسترسی به فضاها و افزایش سرانه آن و توسعه شبکه حمل و نقل عمومی هستند ، شهرستان بیجار باید اندر خم یک آسفالت با کیفیت مناسب برای خیابان ها و جاده های منتهی به شهرستان باشد.

 

دم زدن از قدمت چندین هزار ساله شهرستان بیجار وجود معضل چاله های اسکندرون در جاده های منتهای به این شهر بر قلب ها سنگین تر می کند و تمام هم و غم مردم و مسافران ترددی در این مسیر به جای مطالبه در امر پیشرفت شهرستان نگران وضعیت نامناسب جاده ها هستند.

 

در حال حاضر ایجاد چاله های غفلت بجز مسیر بیجار-همدان، بیجار-قیدار به ورودی جاده بیجار قروه هم رسیده است.

 

با گذر در جاده های شهر بیجار آنچه ذهن هر مسافری را به خود مشغول می کند علت این همه نابسامانی در جاده های بیجار چیست؟ چرا مسئولان امر یک بار برای همیشه به وضعیت جاده های بیجار سر و سامان نمی دهند.

 

 

جاده بیجار قروه از محورهای مواصلاتی پر تردد در شهرستان بیجار است که یک لاین آن وارد جاده افسانه ای بیجار همدان می شود که در طول چند سال اخیر بعلت تردد ماشین های سنگین چاله های در آن ایجاد شده که می توان جزء جاذبه های طبیعی در این شهر به حساب آورد.

 

متاسفانه وضعیت نامناسب جاده های منتهی به بیجار مشکلات زیادی برای رانندگان به وجود آورده است که خطر تصادفات و اضافه کردن تعمیر ماشین ها جزء مهمی از این مشکلات است.

 

وجود چاله های فراوان، از بین رفتن آسفالت جاده بر اثر تردد بیش از حد ماشین های سنگین، عدم افتتاح کنار گذر چنگیز قلعه برای تردد ماشین های سنگین موجب بروز حوادث ناخوشایند در این مسیر شده است که نیازمند تدبیر ویژه مسئولان برای برطرف کردن این مشکل است.

 

 

 

سخنی با مسئولان:

 

کارخانه سیمان بیجار تنها واحد تولیدی بزرگ در شهرستان بیجار است که طبق گفته مدیر عامل این کارخانه سالانه چند هزار تن به خارج کشور صادرات دارند، بهتر است مسئولان اداره راه و شهرسازی به جای خریداری قیر و آسفالت کردن جاده های منتهی به بیجار از سیمان های این کارخانه خریداری و با سیمان کردن جاده ها تا حدودی معضل چاله چوله های جاده ای را حل نمایند.

 

انتهای پیام/h.e

شنبه 1 دی 1397 | 09:40

کد خبر : 31766

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید