کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

افتادن قرعه تجارت سیاه به جان جنگلهای شهرستان بانه

شهرستان بانه،تجارت سیاه،بخش ننور،کارگاه زغال گیری ، منابع طبیعی، قاچاق

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه در این رابطه تصریح کرد : یک کارگاه تولید زغال در بخش ننور بانه با قطع و سوزاندن درختان آنها را به زغال تولید و قاچاق می کرد ، شناسایی و پلمب شد.

به گزارش کُردتودی، عثمان صالحزاده  با تاکید بر اینکه جنگل ها جزو سرمایه ها و منابع ملی بوده و از طرفی حیات بخش و زیبایی شهرستان بانه محسوب می شوند و  بنا به این ضرورت منابع طبیعی در پاسداری  این جنگلها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

وی خاطر نشان کرد : این کارگاه زغالگیری، چوب آلات باغی و جنگلی (درخت بلوک) را به زغال تبدیل می کرد که با همکاری مردم و همیاران طبیعت شناسایی شد.

 

صالحزاد در رابطه با نحوه کار این کارگاه اذعان کرد : در این کارگاه سه نفر مشغول به کار بودند که به صورت نامحسوس در ساعات غیر متعارف شبانه فعالیت می کردند که کارگاه آنها توسط اداره منابع طبیعی شهرستان با دستور مقام قضایی کشف و ضبط شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بانه  تصریح کرد: جنگل های شهرستان بانه جزء جنگل های حمایتی محسوب می شود و به دلایل متعدد در معرض تهدید قطع و تخریب قرار دارد و زغالگیری به عنوان یکی از عوامل تهدید جنگل ها مطرح می شود. بنابراین هر گونه بهره برداری از چوب این جنگل ها غیر مجاز است و برابر با قانون با متخلفین برخورد می شود.

 

وی تاکید کرد : در  کارگاه مکشوفه  در بخش ننور از انواع چوب درختان برای تولید زغال استفاده شده و در این زمینه سه نفر کار می کردند که پرونده آنها به مراجع ذی صلاح برای برخورد جدی ارجاع شده است.

 

گفتنی است که شهرستان بانه 84 هزار هکتار منابع طبیعی دارد که بیش از 50 هزار هکتار از منابع طبیعی راجنگل بویژه جنگل های بلوط تشکیل می دهند.

 

در پایان صالحزاده افزود : در این کارگاه ردپای سودجویان و تخریب کنندگان اکوسیستم در میان است،موضوعی که زنگ خطر جدی برای طبیعت و درختان این شهرستان محسوب می شود و ضرورت توجه جدی مردم و نهادهای دوستدار طبیعت را برای آموزش مردم و در مرحله بعد مقابله با این افراد را مطرح می کند،چرا که در غیر این صورت کوره های زغال سودجویان به جهنم جنگل های شهرستان بانه  تبدیل خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

جمعه 30 آذر 1397 | 10:37

کد خبر : 31755

منتشر کننده : ن آ/ar

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید