کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

رونمایی از تندیس ایثار و مقاومت مردم سقز/ سردار رجبی: برای برگزاری موفق کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان باید همه ادارات پای کار باشند

کنگره شهدای کردستان, کنگره ۵۴۰۰ شهید, شهدای کردستان

پیش کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان که قرار است کنگره اصلی سال آینده اجرایی شود, صبح امروز در سقز برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، صبح امروز پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای شهرستان سقز در این شهرستان برگزار شد.

 
فرماندار سقز: روح شهدا، ناظر بر اعمال و رفتار ماست
 
 
کامیل کریمیان در این مراسم به بیان اقدامات صورت گرفته در طی یک سال و نیم گذشته پرداخت و تشریح کرد: تشکیل شورای اداری با محوریت تجلیل از خانواده شهدا با حضور مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران، دیدار مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران، استاندار کردستان و معاون سیاسی وی با خانواده شهدا و ایثارگران، پیگیری و اخذ مجوز جهت نصب تندیس یادمان شهدا توسط فرمانداری و سپاه سقز، تکمیل و آماده سازی دفترچه سرگذشت پژوهشی 611 شهید شهرستان، ویرایش ، تدوین و چاپ کتاب نقش شهرستان سقز در دوران دفاع مقدس ، آماده سازی و چاپ مقاله و بروشور(بسته فرهنگی) و تهیه 1000 عدد سی دی سرگذشت 611 شهید شهرستان، برگزاری 20 یادواره شهدای دانش آموزی ،  برگزاری ده ها جشنواره ورزشی در سطح ملی، استانی و شهرستانی ، برگزاری جشنواره های علمی فرهنگی از جمله؛ نقاشی و خوشنویسی و همایش علمی ،برگزاری مراسم آبروی محله شهید صالح جباری توسط سپاه سقز، رونمایی از کتاب خاطرات مقدس و خاطرات ایثارگران تیپ 228 متحرک هجومی شهید سرلشکر ابراهیم ثابت شهرستان سقز از جمله این اقدامات است.
 
 
کریمیان با بیان اینکه شهدا ، ایثارگران و خانواده آنان ، پشتوانه های مستحکم انقلاب اسلامی، هستند، افزود: امیدواریم این کنگره بتواند گوشه ای از اهداف مقدس شهدا برای عزتمندی و سرفرازی ایران اسلامی را بنمایاند.
 
 
امام جمعه سقز: شهدا باید مورد احترام همه مردم و مسوولین باشند
 
 
 امام جمعه شهرستان سقز هم طی سخنانی با اشاره به اینکه بازماندگان شهدا امانت های بزرگ و گرانبها هستند، افزود: فرزندان شهدا یادگاران شهدای عزیزی هستند که با قدر دانستن دین و ایمان و اطاعت و بندگی الله تعالی و در راه خدا و در راه آزادی و آزادگی با خدا معامله کردند؛ لذا باید مورد حرمت و احترام عموم مردم و مسئولین باشند.
 
 
ماموستا حسینی گفت: شهدا اگر در راه خدا، اعتلای دین و حقیقت و عزت و افتخار، شهید شده اند، قطعا پاداش بهشت در انتظار آنان است.
 
 
وی ادامه ادامه داد: در لابلای فتنه های امروز جهان که بوسیله ایادی استکبار و مستکبرین جهانی مانند آمریکا و اسرائیل طراحی می شود می توان به اهمیت شهادت و جانبازی در راه خدا در گوشه گوشه جهان اسلام منجمله فلسطین اشغالی پی برد.
 
 
خطیب جمعه سقز در پایان یادآورشد: در میان ۲ میلیارد مسلمان ،هیچ امتی به اندازه ایران اسلامی به صراحت از آمریکای جهانخوار و اسرائیل فاسد ابراز بیزاری نکرده است و این نشان از قاطعیت عقیده درست فرزندان ایران اسلامی و روشنگری مردم عزیز دارد.
 
 
نماینده سقز و بانه: اگر شهدا نبودند، امروز آرامش ما مفهومی نداشت
 
 
  نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز از بانیان و برگزار کنندگان پیشکنگره 5400 شهید استان در سقز تقدیر و تشکر کرد.
 
 
محسن بیگلری حفظ حرمت شهدا و خانواده بزرگوارشان را وظیفه همگانی دانست و افزود: اگر شهدا نبودند، امروز آرامش ما مفهومی نداشت.
 
 
وی خاطرنشان کرد:  باید انصاف داشته باشیم و در مورد تکریم شهدا و رسیدگی به وضعیت معیشتی یادگاران شهدا به صورت ویژه چاره اندیشی کنیم.
 
 
بیگلری ادامه داد:  انتظار از فرزندان شهدا این است که ادامه دهنده راه پدر شهیدشان باشند و لیاقت بزرگی که با نام شهدا کسب کرده اند با تلاش و مجاهدت در کسب علم بیش از دیگر افراد جامعه تثبیت نمایند.
 
 
وی به تحریم ظالمانه بر علیه ملت ایران اسلامی به همت ویژه مسئولین اشاره کرد و افزود: وظیفه تک تک مردم و مسئولین است که در برابر این تحریم ها،  رفاه و آسایش عمومی و همکاری شبانه روزی در بهبود وضعیت معیشتی و ارائه خدمات مضاعف را مد نظر داشته باشند.
 
 
فرمانده سپاه کردستان: برای برگزای موفق کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان همه ادارات باید پای کار باشند
 
 
 فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان نیز بعنوان سخنران اصلی این برنامه معنوی اظهار داشت: کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان، باید تذکری به ما باشد تا عظمت ایران اسلامی و فرزندان غیور و رشید آن را به خاطر آوریم.
 
 
سردار محمدحسین رجبی با بیان اینکه وظیفه دارم از همه عزیزان ستاد شهرستانی اجلاسیه کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان تشکر کنم،خاطرنشان کرد: باید مشارکت همه ادارات و نهادها و بخشهای مختلف وجود داشته باشد تا بتوان کنگره موفق و عظیمی مانند این کنگره برگزار شود.
 
 
سردار رجبی با بیان اینکه ما به همه شهدای عزیزمان افتخار می کنیم، زیرا این امنیت پایدار در کشور و با ثبات بودن آن مدیون شهداست. بر برگزاری چنین اجلاسیه هایی در طول سال در شهرستان تاکید کرد.
 
 
وی با اشاره به این که این اجلاس برای یادآوری به خودمان است ، گفت:  بایستی از لابلای این کنگره ها و یادواره ها تذکری به خود بدهیم که دارای چه سابقه بزرگ و با عظمتی بوده و هستیم و به یاد بیاوریم که پیشینه عالی و مردمان غیور ما جای افتخار بوده و  هستند.
 
 
سردار رجبی در ادامه اذعان داشت:جبهه گسترده ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب باید تقویت شود زیرا هر اندازه که همدلی و یکرنگی و اتحاد همه جانبه در بین آحاد مختلف مردم و مسئولین تقویت شود به همان مقدار در ناامیدی استکبار جهانی مؤثر خواهد بود.
 
 
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان امنیت پایدار را از دستاوردهای بزرگ و ماحصل خون پاک شهدا ذکر کرد و افزود:  ما مدیون خون شهدا هستیم و به شکرانه خدا با وجود تهدیدات و آسیب ها دارای امنیت پایدار هستیم و تضمین کننده امنیت پایدار، توسعه و معیشت پایدار می باشد.
 
 
وی تصریح کرد: باید در آینده شاهد اجلاس های بهتر باشیم و در عین حال برای انجام رسالت و ادای وظیفه ملی و دینی خود به شهدا به فکر توسعه همه جانبه استان کردستان در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... باشیم.
 
 
نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تحولات بزرگ و اساسی در جهان و نتیجه آن ظهور انقلاب اسلامی بود، گفت : انقلاب اسلامی در جهان به عنوان الگوی انقلاب ها مطرح است.
 
 
نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان: شرط پیروزی در جنگ اقتصادی تکیه بر اقتصاد مقاومتی است
 
 
حجت الاسلام علیرضا باباشاهی اذعان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) یکی از بارزترین رخدادهای قرن بیستم به شمار می رود. 
 
 
بابا شاهی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و افول قدرت آمریکا سه تحول عمده در چهار دهه انقلاب اسلامی  می باشد.
 
 
وی با بیان اینکه شهدا همه چیز خود را فداکردند تا ما آزادی و عزت داشته باشیم ،گفت: دشمنان ملت ایران و شهدا می خواهند عدم کارآمدی نظام اسلامی را به مردم القا کنند که خوشبختانه تا به امروز با وجود بصیرت و آگاهی مردم با شکست مواجهه شده اند.
 
 
باباشاهی در پایان یادآور شد: ایران اسلامی در نبرد نظامی پیروز شد و در نبرد اقتصادی هم با بهره گیری از رویکردهای اقتصاد مقاومتی و با توان داخلی، پیروز خواهد شد.
 
 
تجلیل از خانواده شهدای سقز/ رونمایی از تندیس ایثار و مقاومت مردم سقز
 
 
در پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای شهرستان سقز از خانواده شهیدان ؛ حاج شریف صالحیان، اسماعیل خضرنژاد، صالح جباری، عمر بهرامی، علی درخشان، سعید سعید زاده، غریب سعید زاده و احمد ظهرابی  به نیابت از ۶۱۱ شهید شهرستان تجلیل بعمل آمد.
 
 
لازم به ذکر است؛ همزمان با برگزاری اجلاسیه کنگره 5400 شهید استان کردستان و شهدای شهرستان سقز تندیس حماسه و ایثار و مقاومت مردم شهرستان سقز در میدان استقلال و کتاب نقش سقز در دوران دفاع مقدس با نویسندگی حامد اسعدی رونمایی شد.
 
 
انتهای پیام/a.s

پنجشنبه 29 آذر 1397 | 15:31

کد خبر : 31754

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید