کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مصوبه های که همچنان خاک می خورند/ شهرداری بیجار تا کنون مصوبه شورای تامین را اجرا نکرده است

مصوبه شورای شهر، جمع آوری ماشین میوه فروش ها،سد معبر، مغازه داران، شهرداری

طبق مصوبه شورای تامین در دو ماه قبل شهرداری بیجار موظف به جمع آوری وانت بارهای میوه فروش و ساماندهی پیاده روها که به تصرف مغازه داران درآمده شد، اما بعد از گذشت دو ماه این مصوبه همچنان بر روی میز شهردار خاک می خورد.

به گزارش کُردتودی، نوشتن معضلات شهرستان بیجار از خلف وعده مسئولان گرفته تا عدم نظارت کافی بر مصوباتی که در جلسات به تصویب می رسد تمامی ندارد.

 

پایمال کردن حق فقط به کلاهبرداری یا مسائل مالی محدود نمی شود و هر فرد و به نوعی هر شهروند دارای حقوقی است که از آن به عنوان حقوق شهروندی نام برده می شود و هر اقدامی که باعث تضییع این حقوق شود برخلاف قانون است.

 

تضییع حقوق شهروندان توسط مغازه داران و دست فروشانی که پیاده روهای مرکز شهر را به نام خود ثبت کرده اند از مهمترین مشکلاتی است که در روزهای منتهی به شب یلدا و روزهای پایانی سال به معضلی بزرگ در شهر بیجار تبدیل شده است.

 

تعدادی از مغازه داران مرکز اصلی شهر با توجه به داشتن مغازه هائی با متراژ بالا قسمت زیادی از پیاده رو به نام خود تصرف کرده اند و با گذاشتن وسایل خود در بیرون از مغازه رفت آمد به ویژه برای بانوانی که قصد تردد و خرید را دارند با معضل رو به رو کرده اند.

 

 

بیجار بهشت میوه فروشان


ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در شهر بیجار از معضلاتی است که بعد از گلایه و اظهار نگرانی مردم بیجار و طرح آن در شورای تامین تا کنون به سرانجام نرسیده است.

 

ساعتی قبل با حضور در خیابان توحید با تعدادی از کسبه این شهر گفت وگویی داشتیم و با بیان دیدگاه های خود از مسئولان خواستند در راستای ساماندهی وانت بارهای میوه فروش اقدامی عاجل صورت بگیرد.

 

یکی از کسبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ایجاد ترافیک از مهمترین معضلاتی است که در آستانه شب یلدا و روزهای پایانی سال با آن رو به رو هستیم.
وی گفت: متاسفانه به دلیل عدم ساماندهی مناسب وانت بارهای میوه فروش شاهد ایجاد گره های ترافیکی شدیدی در خیابان های مختلف شهر توسط آن ها حتی در ساعات پرتردد خودروها همچون ظهرها و ساعات پس از اذان مغرب هستیم.

 

یکی دیگر از کسبه این خیابان اظهار داشت: مردم بعلت گرانی سرسام آور میوه در مغازه ها به وانت بارها برای خرید مایحتاج خود در شب یلدا مراجعه می کنند ، اما شهرداری هم باید فکر اساسی برای ساماندهی آنها بکند.

 

یکی دیگر از شهروندان نیز با اظهار نارضایتی از وضعیت معابر عمومی در بیجار گفت: شهرداری بیجار در جهت نظم بخشی به معابر عمومی بسیار ضعیف عمل کرده اند و چیدن بساط دستفروشان و کسبه در پیاده روها و وجود وانت بارهای میوه فروش به معضلی بزرگ در خیابان شهر بیجار تبدیل شده است.

 

 

در جلسه شورای تامین دو ماه قبل مصوب شد شهرداری نسبت به جمع آوری ماشین های میوه فروش و سد معبر مغازه داران که پیاده رو به تصرف خود درآورده اند سریعا اقدام نماید ، اما بعد از گذشت این مدت و با توجه به گلایه و اظهار نارضایتی مردم تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

 

طبق تبصره دو ماده ۵۵قانون شهرداری به‌صراحت سد معبر ممنوع است و شهرداری ها موظف هستند از آن جلوگیری کنند و بند 20 همین ماده تاکید می کند که شهرداری ها موظف هستند تا با مشاغل مزاحم و با تاسیس اماکنی که به نحوی موجب مزاحمت شهروندان باشد برخورد کنند، اما این قانون در شهرداری بیجار مانند سایر قوانین گم شده است و کسی را یاری پپیدا کردن و اجرای آن نیست و در این بین فقط حقوق شهروندان تضییع می شود.

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 28 آذر 1397 | 13:31

کد خبر : 31737

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید