کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان مطرح کرد:

از قاچاق بنز تا جریمه ۶۰ میلیون تومانی متخلف گوشی همراه در کردستان

کردستان، محکومیت، قاچاق، تعزیرات حکومتی، سنندج

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: رسیدگی به پرونده قاچاق یک دستگاه سواری بنز منجر به ضبط ماشین و جزای نقدی ۲۰۷ میلیون تومانی صاحب آن شد.

به گزارش کُردتودی، سیدنجیم حسینی در این رابطه اظهارداشت: فردی که یک دستگاه خودروی بنز را از کشور عراق وارد کرده بود و مجوزهای لازم را اخذ نکرده بود، بعد از چندین جلسه دادرسی در شعبات تعزیرات حکومتی نهایتاٌ ضمن ضبط خودرو بنفع دولت به پرداخت ۲۰۷ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

 

وی افزود: فردی که اظهار داشته بود یک دستگاه خودرو بنز بشماره بغداد را بصورت قانونی و بر اساس مجوز شورای عالی امنیت ملی خریداری کرده است پس از ثبوت خارجی بودن خودرو و به دلیل عدم ارائه مستندات گمرکی در تعزیرات حکومتی شهرستان قروه، با توجه به قرائن و محتویات پرونده، اظهارات و دفاعیت بلاوجه، اتهام انتسابی نسبت به وی محرز تشخیص داده شد.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان ادامه داد: برابر با بند ب ماده ۱۸ قانون قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط عین کالای مکشوفه به پرداخت ۲۰۷ میلیون تومان جریمه نقدی در حق صندوق دولت نیز محکوم شد.

 

محکومیت ۶۰ میلیون تومانی متهم قاچاق انواع تاچ گوشی در کردستان

 

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فردی که ۱۲۰ عدد انواع تاچ گوشی را در محور شهرستان بانه قاچاق می کرد، علاوه بر ضبط کالاها به پرداخت ۶۰ میلیون تومان جزای نقدی نیز محکوم شد.

 

وی یادآور شد: مدیریت مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگ مرزی شهرستان بانه در تیرماه سال ۹۷ موفق شد ۱۲۰ عدد انواع تاچ گوشی را با ارزش ریالی ۵۸ میلیون تومان کشف کند.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: پس از تشکیل پرونده در شعبه بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان بانه با عنایت به اینکه دفاعیات متهم غیر موثر و موجب حصول اقناع نشد و با توجه به عدم رعایت تشریفات قانونی گمرکی و عدم توانایی متهم در اثبات تعلق کالاها به غیر، متهم پرونده به استناد بند الف ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط کالاها به پرداخت ۶۰ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

 

قاچاقچی سیگار ۴۷ میلیون تومان جریمه نقدی شد

 

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود از کشف ۱۶۸ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار خارجی بوسیله ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس خبرداد و اظهارداشت: در این رابطه متهم ۴۷ میلیون تومان جریمه شد.

 

وی افزود: در شهریور ماه سال جاری ماموران یگان امداد شهرستان بیجار با کسب خبر از قاچاق سیگار بوسیله یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکی رنگ به خودرو دستور ایست دادند اما راننده بدون توجه به فرمان ایست اقدام به دور زدن و فرار کرد و پس از تعقیب و گریز با تلاش ماموران خودرو متوقف شد و پس از بازرسی از خودروی مذکور ۱۶۸ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار خارجی کشف و ضبط شد.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان یادآور شد: با تشکیل پرونده در شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان بیجار، نظر به اقرار صریح متهم مبنی بر قبول اتهامات انتسابی و عدم توانایی در اثبات تعلق مالکیت سیگارها به غیر، شعبه اتهام قاچاق را محرز دانسته و علاوه بر ضبط کالاها و خودروی حامل به نفع دولت، متهم را به پرداخت ۴۷ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 28 آذر 1397 | 10:10

کد خبر : 31733

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید